Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
    8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Splendidula en Doomcult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
  • Aries (Hellsaw) - 44
  • Biz Markie† - 62
  • Chris Astley (Xentrix) - 58
  • Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
  • Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
  • Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
  • Juho Törmälä (Frostburn) - 40
  • Paul Gray (Slipknot)† - 54
  • Roger Chapman (Family) - 84
  • Steve Howe (Yes) - 79
  • Tore Østby (Conception) - 54

Vandaag overleden:
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Review

Maggot Heart - Mercy Machine
Jaar van release: 2020
Label: Rapid Eye
Maggot Heart - Mercy Machine
Rauw, groezelig en rellerig. Zo valt het twee jaar geleden debuutalbum Dusk To Dusk van de post-punkband Maggot Heart het best te kwalificeren. Het nieuwe project van de van Beastmilk, Grave Pleasures en The Oath bekende gitariste Linnéa Olsson maakt indruk met zijn ongepolijste garagesound en bitter geuite frustraties. Ook live staat Olsson haar mannetje. Zo was het optreden op Roadburn 2018 bijzonder verdienstelijk. Met Mercy Machine keert Olsson terug aan het front. Het is de tweede langspeler van Maggot Heart.

Qua stijl is er weinig veranderd. De muziek is nog steeds ruw en recalcitrant van karakter. Olsson, die in Maggot Heart niet alleen de gitaar hanteert, maar ook de zang verzorgt, combineert puntige garageriffs met branieachtige zang. De muziek lijkt soms bewust extra ongepolijst en dissonant gespeeld te zijn, wat Mercy Machine een wat slordige ‘vibe’ meegeeft, maar waardoor de muziek ook aan impact wint. Het is alsof de band naast je staat te raggen.

In vergelijking met het debuut klinkt Mercy Machine nog een tandje bitterder en verbetener, maar tegelijkertijd ook iets gelaagder. Zelfverzekerder ook, zo blijkt al uit de relatief complexe openingstrack Second Class, die met zijn tegendraadse riffs en tempowisselingen meerdere luisterbeurten nodig heeft. Er staan meer van dit soort verrassend diepe tracks op het album. Roses is een goed voorbeeld. In dit nummer is er veel ruimte voor melodieuze zanglijnen, waarmee Olsson een andere kant van haarzelf laat horen. Gutter Feeling bevat veel verschillende ideeën, zonder dat de band aan haar groezelige punkkarakter inboet.

Tegenover dit soort rijkere tracks staan momenten waarop Maggot Heart ouderwets ‘in your face’ opereert. Schreeuwerige, puntige tracks die juist door het ontbreken van finesse en door hun ongepolijste karakter overtuigen. Sex Breath bijvoorbeeld, dat is opgebouwd rondom een vuige, slonzige riff en geflankeerd wordt door een stuwend ritme. Het refrein blijft bovendien nog dagen hangen. Het titelnummer is het hoogtepunt van het album. De track overtuigt dankzij zijn heerlijke, rauwe riffs en bijtende teksten, maar kent ook een verrassende, licht melodieuze ondertoon.

Mercy Machine heeft iets meer luisterbeurten nodig dan de wat directere voorganger, maar het album is die luisterbeurten zeker waard. Deze tweede langspeler van Olsson onder de noemer Maggot Heart bestendigt de status van de band en maakt duidelijk dat Dusk To Dusk zeker geen eenmalige bevlieging is. Een aanrader voor liefhebbers van ongepolijste, rauwe punk met een attitude!

Tracklist:
1. Second Class
2. Sex Breath
3. Justine
4. Roses
5. Gutter Feeling
6. Mercy Machine
7. High Rise
8. Lost Boys
9. Senseless
10. Modern Cruelty

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 25 september 2020

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.