Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Maggot Heart - Mercy Machine
Jaar van release: 2020
Label: Rapid Eye
Maggot Heart - Mercy Machine
Rauw, groezelig en rellerig. Zo valt het twee jaar geleden debuutalbum Dusk To Dusk van de post-punkband Maggot Heart het best te kwalificeren. Het nieuwe project van de van Beastmilk, Grave Pleasures en The Oath bekende gitariste Linnéa Olsson maakt indruk met zijn ongepolijste garagesound en bitter geuite frustraties. Ook live staat Olsson haar mannetje. Zo was het optreden op Roadburn 2018 bijzonder verdienstelijk. Met Mercy Machine keert Olsson terug aan het front. Het is de tweede langspeler van Maggot Heart.

Qua stijl is er weinig veranderd. De muziek is nog steeds ruw en recalcitrant van karakter. Olsson, die in Maggot Heart niet alleen de gitaar hanteert, maar ook de zang verzorgt, combineert puntige garageriffs met branieachtige zang. De muziek lijkt soms bewust extra ongepolijst en dissonant gespeeld te zijn, wat Mercy Machine een wat slordige ‘vibe’ meegeeft, maar waardoor de muziek ook aan impact wint. Het is alsof de band naast je staat te raggen.

In vergelijking met het debuut klinkt Mercy Machine nog een tandje bitterder en verbetener, maar tegelijkertijd ook iets gelaagder. Zelfverzekerder ook, zo blijkt al uit de relatief complexe openingstrack Second Class, die met zijn tegendraadse riffs en tempowisselingen meerdere luisterbeurten nodig heeft. Er staan meer van dit soort verrassend diepe tracks op het album. Roses is een goed voorbeeld. In dit nummer is er veel ruimte voor melodieuze zanglijnen, waarmee Olsson een andere kant van haarzelf laat horen. Gutter Feeling bevat veel verschillende ideeën, zonder dat de band aan haar groezelige punkkarakter inboet.

Tegenover dit soort rijkere tracks staan momenten waarop Maggot Heart ouderwets ‘in your face’ opereert. Schreeuwerige, puntige tracks die juist door het ontbreken van finesse en door hun ongepolijste karakter overtuigen. Sex Breath bijvoorbeeld, dat is opgebouwd rondom een vuige, slonzige riff en geflankeerd wordt door een stuwend ritme. Het refrein blijft bovendien nog dagen hangen. Het titelnummer is het hoogtepunt van het album. De track overtuigt dankzij zijn heerlijke, rauwe riffs en bijtende teksten, maar kent ook een verrassende, licht melodieuze ondertoon.

Mercy Machine heeft iets meer luisterbeurten nodig dan de wat directere voorganger, maar het album is die luisterbeurten zeker waard. Deze tweede langspeler van Olsson onder de noemer Maggot Heart bestendigt de status van de band en maakt duidelijk dat Dusk To Dusk zeker geen eenmalige bevlieging is. Een aanrader voor liefhebbers van ongepolijste, rauwe punk met een attitude!

Tracklist:
1. Second Class
2. Sex Breath
3. Justine
4. Roses
5. Gutter Feeling
6. Mercy Machine
7. High Rise
8. Lost Boys
9. Senseless
10. Modern Cruelty

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 25 september 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.