Enquête

Wat is jouw favoriete live opgenomen rock- of metalalbum aller tijden?

AC/DC - If You Want Blood, You’ve Got It
Death - Live In L.A.
Deep Purple - Made In Japan
Dream Theater - Live Scenes From New York
Iced Earth - Alive In Athens
Iron Maiden - Live After Death
Judas Priest - Unleashed In The East
Kiss - Alive!
Mayhem - Live In Leipzig
Metallica - Live Shit: Binge And Purge
Motörhead - No Sleep ‘Til Hammersmith
Nightwish - Showtime, Storytime
Opeth - The Roundhouse Tapes
Ozzy Osbourne - Tribute
Pantera - Official Live: 101 Proof
Rainbow - On Stage
Rammstein - Live Aus Berlin
Rush - Exit Stage Left
Savatage - Ghost In The Ruins
Saxon - The Eagle Has Landed
Slayer - Decade Of Aggression
Thin Lizzy - Live And Dangerous
Tool - Salival
UFO - Strangers In The Night
een ander live-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Roosendaal Open Air 2025 o.a. Mental Cruelty, Sarcator. Insurrection, Millhaven
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dixie" Dave Collins (Weedeater) - 53
  • Alan Averill "Nemtheanga" (Primordial) - 50
  • Fernando Ribeiro (Moonspell) - 51
  • Mark Craney (Jethro Tull)† - 73
  • Samuli "Skrymer" Ponsimaa (Finntroll) - 48

Vandaag overleden:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band) - 2000
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod) - 2005
  • Robert Lelièvre (Pan) - 1973
Review

Willow Child - Paradise & Nadir
Jaar van release: 2018
Label: StoneFree

Willow Child - Paradise & Nadir

In 2014 ziet de coverband Trip Down Memory Lane het daglicht. De Duitsers spelen covers van rockgrootheden als Led Zeppelin, Deep Purple en The Doors. Eind 2015 schrijft de groep voor het eerst eigen songs en gaat de band verder als Willow Child. De eerste ep van Willow Child, Trip Down Memory Lane, bevat zes eigen songs. Met Flo Ryan Kiss krijgt de groep een tweede gitarist, waarmee de dit jaar verschenen langspeler Paradise & Nadir is opgenomen.

Dat de songs van Paradise & Nadir flink leunen op de jarenzeventigrock is niet zo verwonderlijk gezien de historie van de groep. Het orgelspel van Jonas Hartmann heeft een belangrijk aandeel in de retro-sound. Zijn spel is zo prominent aanwezig dat zijn toetsenwerk bijna als riffs te zien zijn die als een rode draad door de composities lopen. Met Eva Kohl heeft Willow Child een prima zangeres. Ze zingt zuiver en krachtig. Sporadisch zingt ze ietwat beknepen, echter zonder dat het storend wordt.

Qua songwriting is er nog wel wat ruimte voor verbetering. Little Owl, Beyond The Blue Fields en met name Eirene zijn sterke composities die veelbelovend zijn. Daar staan ook enkele tracks tegenover die niet memorabel of niet helemaal goed uitgewerkt zijn.

Paradise & Nadir heeft muzikaal zijn momenten. De fraaie hoes met Jugendstil-elementen mag er ook zijn. Wie niet genoeg kan krijgen van bands met een flink retrogeluid heeft met Willow Child een leuk bandje te pakken. Feit is dat het zwermt van de retrorockgroepen. De vraag is of deze Duisters niet ondersneeuwen en zich op den duur kunnen onderscheiden van de vele andere bands in dit genre.

Tracklist:
1. Little Owl
2. Eirene
3. Land Of Sloe
4. Starry Road
5. Beyond The Blue Fields
6. Red Wood
7. Mayflies
8. Unspoken

Score: 72 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 31 juli 2018

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.