Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aksel Sandemose (auteur)† - 127
  • Aksu Hanttu (Entwine) - 47
  • Alex Dubé (Icewind) - 43
  • Axel Johann (Boomerang) - 52
  • Billy Sheehan (Steve Vai) - 73
  • Brann Dailor (Mastodon) - 51
  • Brant Bjork (Kyuss) - 53
  • Dirk Zelmer (Galloglass) - 54
  • Frank Claussen (Theatre Of Tragedy) - 50
  • George Thanasopoulos (Airged L'amh) - 53
  • Gert Bettens (K’s Choice) - 56
  • Jacob Hellner (producent) - 65
  • Jessica Thierjung (Xandria) - 45
  • Patrick McGoohan (acteur)† - 98
  • Ricky Wilson (The B-52’s)† - 73
  • Sebastjan Mulej (Brutart) - 47

Vandaag overleden:
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails) - 1993
  • Randy Rhoads (Ozzy Osbourne) - 1982
Review

Wet Cactus - Dust, Hunger & Gloom
Jaar van release: 2018
Label: Odio Sonoro

Wet Cactus - Dust, Hunger & Gloom

Bij het horen van de bandnaam Wet Cactus weet je al wat voor vlees je in de kuip hebt. De groep uit het noorden van Spanje speelt namelijk desert-/stoner-rock. Wie het vorige album Wet Cactus (2015) al voorbij heeft horen komen op een van de vele stonerkanalen van YouTube, weet dat de Spanjaarden op die release nog erg gefocust zijn op de muziek van Kyuss. Op de nieuwste plaat Dust, Hunger & Gloom verkent Wet Cactus voorzichtig wat nieuw terrein, zonder echt van het stonerpad af te wijken.

Het huidige mooie weer in Nederland leent zich uitstekend voor een potje onvervalste stoner. Je kunt dan natuurlijk weer Blues For The Red Sun van Kyuss of To The Center van Nebula uit de kast halen. Wie al autorijdend of simpelweg vanuit de relaxte stoel wil luisteren naar groovende, ronkende stoner kan met Dust, Hunger & Gloom van Wet Cactus ook prima uit de voeten. De tracks halen niet het niveau van die twee platen, maar Wet Cactus weet erg goed het gevoel en de sound van stonerrock over te brengen.

Het is goed te horen Wet Cactus op songwriting-gebied gegroeid is. De songs zijn subtieler en degelijker opgebouwd. De band grijpt niet te snel naar een tempoversnelling met de daarbij horende gruizige gitaarriffs. De songs zijn verder aangekleed met rustigere, psychedelische passages. In So Long doen de rustigere stukken mij een beetje denken aan de band Blind Melon.

Complimenten voor het lekkere drumwerk van Jaime Pérez. Hij is niet het type drummer dat in dienst van de nummers drumt en gooit er bij vlagen wat extraatjes tegenaan. Daniel Pascual Salvador is geen topzanger, maar hij zingt al beter dan op het eerste album. Vooral zijn rustigere vocalen zijn beter verzorgd. In Sleepy Trip gaat het dan weer minder en klinkt hij bij de uithalen onzuiver.

Dust, Hunger & Gloom is niet foutloos, maar wel een vooruitgang ten opzichte van de vorige plaat. Een essentiële release in het genre is het evenmin. Wie een keer wat anders wil beluisteren dan de geijkte stonerklassiekers, komt met Wet Cactus’ nieuwste telg niet bedrogen uit.

Tracklist:
1. So Long
2. Full Moon Over My Head
3. Aquelarre
4. Dust, Hunger & Gloom
5. Sleepy Trip

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 5 juni 2018

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.