Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 01-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Delson (Linkin Park) - 48
  • Chris Poland (Megadeth) - 68
  • Eric Bloom (Blue Öyster Cult) - 81
  • Isaiah "Ikey" Owens (The Mars Volta)† - 51
  • Jimi Quidd (The Dots)† - 72
  • Jochem Jonkman (Vanderbuyst) - 44
  • John Densmore (The Doors) - 81
  • Lorenzo Frascaroli (Tystnaden) - 44
  • Roger Peterson (Intwine) - 45
  • Steve Gibb (Black Label Society) - 52

Vandaag overleden:
  • Aleister Crowley (auteur) - 1947
  • Martin Sharp (illustrator) - 2013
  • Ray Gillen (Badlands) - 1993
  • Richard Coughlan (Caravan) - 2013
Review

Child - I
Jaar van release: 2018
Label: Kozmik Artifactz

Child - I

Een ep is voor beginnende bands een ideaal introductiemiddel. Daarnaast wordt een ep ook nog wel eens gebruikt als zoethoudertje tussen twee reguliere full-lengths. In die laatste categorie is Childs ep I te plaatsen. De Australische bluesrockers hebben inmiddels twee kwalitatief hoogstaande langspelers uitgebracht.

I bevat slechts drie songs, waarvan één cover. Wie bekend is met de albums Child (2014) en Blueside (2016) weet dat de sound van de Australiërs licht verschoven is. Op Blueside is het toetsenwerk nagenoeg verdwenen en omarmt de groep veel meer de pure blues en blijven de Black Sabbath-elementen wat meer op de achtergrond. Age Has Left Me Behind sluit naadloos aan op het sterke, bluesy songmateriaal van Blueside. De manier waarop Mathias Northway meezingt met zijn fuzzy gitaarpartijen doet erg denken aan Jimi Hendrix.

The Other Song is een cover van de psychedelische rockformatie Spirit. Deze groep heeft zowel in de sixties als de seventies enkele invloedrijke albums gemaakt. Wanneer je Childs uitvoering naast de originele legt, valt op dat de Spirit-versie vooral jazzy en psychedelisch klinkt. De versie van Child is iets cleaner, maar mag er zeker zijn. Het tien minuten durende Going Down Swinging klinkt alsof het meer uit de periode van het debuut stamt. Zoals de titel al doet vermoeden, swingt het nummer lekker. Er wordt uitvoerig gejamd en er zijn paar heerlijke gitaarsolo’s.

Mocht je gecharmeerd zijn van Childs eerdere releases, dan is deze ep het aanschaffen waard. Deze drie songs zijn zeker geen overbodige leftovers. De winning streak van de Australiërs zet nog door en dat maakt Child tot een veelbelovende groep.

Tracklist:
1. Age Has Left Me Behind
2. The Other Song (Spirit-cover)
3. Going Down Swinging

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 16 april 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.