Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Child - Child
Jaar van release: 2014
Label: Eigen beheer

Child - Child

Er zijn van die dagen dat doelloos rondsnuffelen op een website als Bandcamp zich meer dan uitbetaald. Zo stuit je uit het niets op het Australische Child en vraag je je af hoe het mogelijk is dat zo’n sterk debuutalbum uit 2014 volledig aan je voorbij is gegaan. Child is in 2012 opgericht en heeft als spil in de bezetting zanger/gitarist Mathias Northway. De ritmesectie bestaat uit bassist Jayden Endsor en drummer Michael Lowe.

Er zijn aanzienlijk veel stoner- en doomformaties waarbij blueselementen terug te horen zijn. Child gaat hier een stapje verder. Bij de mannen uit Melbourne zijn de bluesinvloeden zeer prominent aanwezig. Over de gehele plaat wordt je overladen met lange en adembenemende gitaarsolo’s die doordrenkt zijn in fuzz en reverb. Ook tekstueel ademen de nummers pure blues uit, met behulp van de cleane, klagende, maar toch troostende zang van Northway.

Het album opent met Trees, dat vergelijkbaar is met de sound die Black Sabbath had op hun debuutplaat, alleen laat Child zich wat meer van haar psychedelische kant horen. Echt genieten is het met Stone By Stone, Mean Square en All Dried Up. In laatstgenoemde wordt er gebruik gemaakt van een orgeltje en volgt er een fantastische climax, waarin Mathias voor het eerst echt fel de teksten uitspuwt. Kortom: een ijzersterk nummer dat alleen al de aanschaf van deze plaat rechtvaardigt. Niet alle eer dient te gaan naar Northway, want ook de ritmesectie verdient lovende woorden. Stone By Stone is bijvoorbeeld een nummer dat compleet gebouwd is rondom een duidelijk op de voorgrond hoorbare basloop.

Als de Australiërs dan ook nog afsluiten met het meer dan tien minuten durende Blue Overtone Storm/Yellow Planetary Sun, dan weet je dat het wel goed gaat komen met deze heren. Hoewel er na een minuut of vier wel heel nadrukkelijk geflirt wordt met War Pigs, laat Child hier wederom horen dat het een talentvolle band is. Waar het met name in slaagt, is het maken van songs die niet afhankelijk zijn van een pakkende riff. Hierdoor is er ruimte voor de bandleden om te laten horen wat ze als individuele muzikanten kunnen. Tel daarbij het mooie artwork van Nick Keller op en je hebt met Child een uitstekend bluesrockalbum te pakken.

Tracklist:
1. Trees
2. Stone By Stone
3. All Dried Up
4. Mean Square
5. Blue Overtone Storm/Yellow Planetary Sun

Score: 88 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 5 mei 2015

Child - Child
Reactie van appie op 05-05-2015 om 12:12u
Score: 95 / 100

gvd wat een fijn album, bedankt voor de tip

Child - Child
Reactie van jt op 05-05-2015 om 21:38u

Nee, mijn muziek niet deze keer. Hoes is wel erg gaaf, staat goed als achtergrond op de pc.

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.