Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 oktober:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • 30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
  • 31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
  • 1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akos Pirisi (To-Mera) - 49
  • Bahij Ghatta (The Hourglass) - 40
  • Daniele Fuligni (Kaledon) - 43
  • Dave Wyndorf (Monster Magnet) - 69
  • Desmond Child (songwriter) - 72
  • Gerald "Jezz" Woodruffe (Black Sabbath) - 74
  • Howard Blake (componist) - 87
  • Malthus (Hellsaw) - 43
  • Sathur (Shores Of Sheol) - 38
  • Timi Hansen (Mercyful Fate)† - 67

Vandaag overleden:
  • Christian Loos (Funeral) - 2006
  • Jerry Lee Lewis - 2022
Review

Child - Child
Jaar van release: 2014
Label: Eigen beheer

Child - Child

Er zijn van die dagen dat doelloos rondsnuffelen op een website als Bandcamp zich meer dan uitbetaald. Zo stuit je uit het niets op het Australische Child en vraag je je af hoe het mogelijk is dat zo’n sterk debuutalbum uit 2014 volledig aan je voorbij is gegaan. Child is in 2012 opgericht en heeft als spil in de bezetting zanger/gitarist Mathias Northway. De ritmesectie bestaat uit bassist Jayden Endsor en drummer Michael Lowe.

Er zijn aanzienlijk veel stoner- en doomformaties waarbij blueselementen terug te horen zijn. Child gaat hier een stapje verder. Bij de mannen uit Melbourne zijn de bluesinvloeden zeer prominent aanwezig. Over de gehele plaat wordt je overladen met lange en adembenemende gitaarsolo’s die doordrenkt zijn in fuzz en reverb. Ook tekstueel ademen de nummers pure blues uit, met behulp van de cleane, klagende, maar toch troostende zang van Northway.

Het album opent met Trees, dat vergelijkbaar is met de sound die Black Sabbath had op hun debuutplaat, alleen laat Child zich wat meer van haar psychedelische kant horen. Echt genieten is het met Stone By Stone, Mean Square en All Dried Up. In laatstgenoemde wordt er gebruik gemaakt van een orgeltje en volgt er een fantastische climax, waarin Mathias voor het eerst echt fel de teksten uitspuwt. Kortom: een ijzersterk nummer dat alleen al de aanschaf van deze plaat rechtvaardigt. Niet alle eer dient te gaan naar Northway, want ook de ritmesectie verdient lovende woorden. Stone By Stone is bijvoorbeeld een nummer dat compleet gebouwd is rondom een duidelijk op de voorgrond hoorbare basloop.

Als de Australiërs dan ook nog afsluiten met het meer dan tien minuten durende Blue Overtone Storm/Yellow Planetary Sun, dan weet je dat het wel goed gaat komen met deze heren. Hoewel er na een minuut of vier wel heel nadrukkelijk geflirt wordt met War Pigs, laat Child hier wederom horen dat het een talentvolle band is. Waar het met name in slaagt, is het maken van songs die niet afhankelijk zijn van een pakkende riff. Hierdoor is er ruimte voor de bandleden om te laten horen wat ze als individuele muzikanten kunnen. Tel daarbij het mooie artwork van Nick Keller op en je hebt met Child een uitstekend bluesrockalbum te pakken.

Tracklist:
1. Trees
2. Stone By Stone
3. All Dried Up
4. Mean Square
5. Blue Overtone Storm/Yellow Planetary Sun

Score: 88 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 5 mei 2015

Child - Child
Reactie van appie op 05-05-2015 om 12:12u
Score: 95 / 100

gvd wat een fijn album, bedankt voor de tip

Child - Child
Reactie van jt op 05-05-2015 om 21:38u

Nee, mijn muziek niet deze keer. Hoes is wel erg gaaf, staat goed als achtergrond op de pc.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.