Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
    6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Paradise Lost
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Turner (Arctic Monkeys) - 40
  • Amalie Bruun (Myrkur) - 41
  • Luxas (Naumachia) - 42
  • Malcolm Young (AC/DC)† - 73
  • Morgan Lander (Kittie) - 44
  • Sandy Denny (Fairport Convention)† - 79
  • Syd Barrett (Pink Floyd)† - 80

Vandaag overleden:
  • Nicole Bogner (Visions Of Atlantis) - 2012
  • Ron Asheton (The Stooges) - 2009
Review

Protest - Have A Rest, Please
Jaar van release: 2004
Label: Metal Age Productions
Protest - Have A Rest, Please
Protest is, zoals Steven Smegma het zo mooi pleegt te zeggen, een grindorkestje afkomstig uit Slowakije. Volgens de biografie is de band al sinds 1989 in de weer, waardoor het mij des te meer verbaast dat ik nog nooit van de band gehoord heb.

Als ik het derde album van Protest, Have A Rest Please, beluister begrijp ik ook wel waarom het succes van de band nooit verder heeft gereikt dan de Slowaakse grens. Het is namelijk te identiteitloos voor woorden! 16 nummers lang jat Protest van grote acts als Napalm Death en Terrorizer, waarbij ook regelmatig meer gore-achtige bands als Regurgitate de revu passeren. Dat gevoel wordt nog eens versterkt door de cover van Napalm Death die de band in het Slowaaks (wel origineel!) heeft opgenomen. Aangezien die taal bij mij een beetje verwaterd is heb ik moeten gissen naar het oorspronkelijke nummer, waarschijnlijk “Suffer The Children”. Daarbij heeft men in de persoon van Červo ook nog eens een wanstaltig slechte grunter aangetrokken, die het hele album echt behoorlijk verpest met zijn half-brul/half-grunt.

Dat is eigenlijk best wel jammer, want muzikaal is Protest nog best wel goed. Vooral de lekker snelle blasts van drummer Rasty en de flitsende solo’s van gitaristen Paťo en Viktor liggen goed in het gehoor. Ook de productie is zeker in orde, agressief doch helder. Maar als je dat dan weer in combinatie hoort met de gejatte riffs en die (ga ik weer) irritante grunter, blijft er maar één gevoel over: Gemiste kans.

Tracklist:
1. Dead Illusions
2. I Lay My Feet On The Grass
3. Information Collapse
4. Inapplicable Material
5. Amusing Advisor For The Unexperienced Explorers
6. Death Knows No Sundays
7. I Have 7 Flowers
8. S.O.S.
9. Component Which Doesn’t Fit To Any Machine
10. Sit Down, Please
11. Following The Path Of The Wise
12. I Ask Myself Why I Am Here
13. Endless
14. Do You Like To Die?
15. Lapač Smrti (Suffer The Children, Napalm Death Cover)
16. Ohi Ohi Ach Ka Ka

Score: 62 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 29 maart 2004

Meer Protest:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.