Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

ISON - Andromeda Skyline
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
ISON - Andromeda Skyline
Begin 2017, in een verlaten energiecentrale ergens in Zweden, vestigen Daniel Änghede (Crippled Black Phoenix, Hearts Of Black Science) en levenspartner Heike Langhans (Draconian, LOR3L3I) zich. Ergens waar geen ramen zijn, zodat er geen daglicht naar binnen kan komen. Ergens waar je met je telefoon geen bereik hebt. Daar, in Cavesounds, maken ze samen de ep Andromeda Skyline.

Het duo maakt “cosmic drone”, een combinatie van ambient, elektronica, post-rock, darkwave en doom met een kosmisch karakter. Bij het beluisteren van de ruimtelijke muziek is het alsof Daniel en Heike je meenemen naar een andere omgeving van het universum, ver weg van alle drukte. Rustgevend. Soms breekbaar, zoals de ingetogen stem van Heike.

Het beluisteren van de vijf nummers voelt als een reis door de ruimte. Pas nadat de laatste tonen van het dertien minuten lange titelnummer zijn uitgeklonken, sta je weer met beide voeten op aarde. Het is even bijkomen van het etherische avontuur en je wilt eigenlijk direct weer terug naar die droomwereld met de gelaagde en subtiele muziek.

Knap is dat het tweetal de reis laag voor laag mooi opbouwt en dat je elke track weer een ander deel van het universum te zien krijgt. Zo komt dark wave aan de oppervlakte in Nebula en bevat Into The Unknown geen drums. Elektronica bepaalt de ritmiek in de opener. Waar aanvankelijk de ambient overheerst, doen in Portals drums en doomriffs met weinig distortion en melancholische leads hun intrede. De verschillende bijdragen stuwen elkaar naar grote hoogte. Dat is ook het geval in Helios. Daarin dienen de postrockleads zich subtiel aan. In de laatste minuten vallen ze vervolgens prachtig en harmonisch samen met de vocalen.

Ondanks dat het debuut strak uitverkocht, werden er van deze plaat slechts driehonderd gedrukt. Het is dan ook niet gek dat alles binnen twee dagen uitverkocht was. Net als van het debuut volgt er logischerwijs een herdruk van het prachtige Andromeda Skyline. Een overweldigend en onverwacht succes? Wat wil je met zulke hemelse, fragiele muziek die met veel gevoel en zorg is gecomponeerd, die de ziel raakt en de luisteraar meeneemt naar een ander deel van het universum. Zonder meer een van de hoogtepunten van 2018.

Tracklist:
1. Into The Unknown
2. Portals
3. Helios
4. Nebula
5. Andromeda Skyline

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 27 februari 2018

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.