Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexey "Glen" Valentinov (Nevid) - 49
  • Chris Jericho (Fozzy) - 55
  • Jacob Hansen (Pyramaze) - 55
  • Joe Fata (Pegazus) - 58

Vandaag overleden:
  • Andy White (The Beatles) - 2015
  • Anne Bredon - 2019
  • Chuck Mosley (Faith No More) - 2017
  • Jonathan Athon (Black Tusk) - 2014
Review

Tremør Åma - Tremør Åma
Jaar van release: 2017
Label: Salade Tomate Orion

Tremør Åma - Tremør Åma

Tremør Åma is één van de bandjes die op de valreep van 2017 bij mij nog in het vizier kwam. Deze groep uit de Franse plaats Creil is nog maar kort actief. De zelfgetitelde ep is tot nu toe het enige wapenfeit. De vier songs zijn te omschrijven als een mix van stoner, grunge en heavy psych. Ondanks dat het aanbod in deze drie subgenres enorm is, blijft deze ep hangen. De band doet geen revolutionaire dingen, maar zet simpelweg enkele goede composities neer.

Another Day is daar een goed voorbeeld van. De track begint groovend met onder meer een lekker ronkende basgitaar in combinatie met dubbele gitaarpartijen en degelijk drumwerk. Wanneer Raphaël Guichard zijn vocalen inzet, is al snel duidelijk dat hij niet bepaald accentloos Engels zingt. Toch is dit niet echt storend, omdat hij een prettig stemgeluid heeft. Op deze ep zoekt hij zowel de cleane als rauwe vocalen op en dat gaat hem vrij goed af. Ook de twee gitaristen vullen elkaar goed aan. Zo geven de logge riffs het openingsnummer een grunge-vibe, terwijl er ook gitaarstukken zijn die veel psychedelischer in de oren klinken.

Na de aardige, uptempo, recht door zee-stonertrack Raise Your Glass (To Mayhem), gaat de ep verder met het dynamische Sylbaris. Deze track start ingetogen met kalm baswerk en door elkaar heen lopend gitaargetokkel. De psychedelische verzen vormen een mooi contrast met het refrein, dat veel power krijgt van de zware riffs en heftige zang van Guichard. Hierna volgen een smakelijke riff en tempoversnelling. Ook het refrein vindt in een hogere versnelling plaats. Voices is minder dynamisch en bevat meer herhaling. In dit nummer staan de zanglijnen centraal en ligt de nadruk meer op de kracht van de riff.

Dit is een leuke ep, die overigens niet foutloos is. Tremør Åma moet zich nog verder ontwikkelen, maar er is wel potentie. Met Another Day en Sylbaris lijkt de groep goed te beseffen wat zijn mogelijkheden zijn. Deze nummers zitten goed in elkaar en klinken dynamisch. Ik ben benieuwd wat deze Fransen kunnen op een eerste full-length.

Tracklist:
1. Another Day
2. Raise Your Glass (To Mayhem)
3. Sylbaris
4. Voices

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 januari 2018

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.