Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Godspeed You! Black Emperor - Luciferian Towers
Jaar van release: 2017
Label: Constellation
Godspeed You! Black Emperor  - Luciferian Towers
Sinds de wederopstanding van de legendarische, Canadese postrockband Godspeed You! Black Emperor (het negenkoppige gezelschap ging in 2003 uit elkaar, om in 2010 met acht bandleden weer bij elkaar te komen en een nieuw album op te nemen) worden de liefhebbers van duistere, cineastische, eigengereide post-rock met enige regelmaat getrakteerd op nieuwe albums. Sinds de ‘comeback’ leverde het collectief met Allelujah! Don't Bend! Ascend! (2012) en Asunder, Sweet And Other Distress (2015) twee ontzettend fijne werkstukken af. Natuurlijk hadden beide albums een minder grote impact dan tijdloze klassiekers als F♯A♯∞ (1997) en Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven (2000) (twee platen die volgens menig postrock-liefhebber tot de categorie ‘all time classics’ behoren), maar desondanks maken de nieuwe albums duidelijk dat de Canadezen de kunst van het componeren nog steeds niet verleerd zijn.

Eind vorig jaar verschijnt in de vorm van Luciferian Towers een nieuwe full-length, waarmee de teller op zeven komt te staan. Het is – net als de twee eerdere releases sinds de heroprichting – een relatief compact album geworden. Vier nummers, met een totale lengte van iets meer dan veertig minuten. Het is voor deze post-rockers een verrassend kort album geworden. Met de kwaliteit zit het echter meer dan goed. Sterker nog: met Luciferian Towers levert Godspeed You! Black Emperor mijns inziens zijn beste album van dit decennium af. En dat terwijl de plaat verrassend ingetogen is in vergelijking met de sonische uitbarstingen waar het collectief met name live om bekend staat. Hoewel Luciferian Towers bij vlagen opbouwt naar een mooie climax, is vooral het gitaargeluid ditmaal ondergeschikt aan de overige instrumenten, zoals de trompet (gastbijdrage van Craig Pederson), saxofoon en fluit (bijdrage van Bonnie Kane).

Aan de impact van het album doet die relatief beperkte rol voor de gitaar overigens weinig af. De vier tracks zijn namelijk stuk voor stuk uitstekend. Hoewel bepaalde fragmenten steeds terugkeren, zijn de nummers zeer divers. Zo ademt Undoing A Luciferian Towers vooral een ‘jazzy’ sfeer uit. Geflankeerd door een simpel, repetitief drumritme bouwt de track op naar een luidruchtige orgie van viool-, cello- en trompetklanken, die nu eens harmonieus samenkomen en dan weer op haast kakofonische wijze hun eigen weg gaan. Bosses Hang is volgens een klassieker stramien opgebouwd en begint met een prachtige gitaarmelodie die voor kippenvel zorgt. Over een totale lengte van bijna vijftien minuten bouwt het nummer verder en verder uit, totdat het hoogtepunt wordt bereikt en de band in één prachtige, vloeiende ‘move’ teruggrijpt op de openingsmelodie.

Diezelfde melodie zit overigens ook weer verstopt in het luidruchtige ambient-intermezzo Fam/Famine, dat net als de openingstrack klinkt alsof een klassiek muziekgezelschap een collectief delirium heeft ontwikkeld (dat bedoel ik positief, mocht u daaraan twijfelen). Anthem For No State begint met een ingetogen, akoestische melodie, om na ruim vijf minuten steviger en steviger te worden, tot de aanzwellende orkestratie onder zijn eigen gewicht implodeert in een zaligmakend crescendo. Zo laat Luciferian Towers een band horen die nog steeds ontzettend relevant is. Daar waar genregenoten als Mogwai en Explosions In The Sky zich wat lijken te verliezen in elektronische invloeden, is het goed om te horen dat Godspeed You! Black Emperor zich nog steeds weet te onderscheiden, zonder daarmee direct aan impact in te boeten.

Met liefst twee optredens op Roadburn wordt 2018 een bijzonder jaar voor Godspeed You! Black Emperor. En gezien de politieke, anti-kapitalistische agenda van de band, in combinatie met de huidige staat van de wereld, is een klein voordeel dat Godspeed You! Black Emperor aan inspiratie waarschijnlijk geen gebrek zal hebben.

Tracklist:
1. Undoing A Luciferian Towers
2. Bosses Hang
3. Fam/Famine
4. Anthem For No State

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 januari 2018

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.