Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Review

Within Silence - Return From The Shadows
Jaar van release: 2017
Label: Ulterium Records
Within Silence - Return From The Shadows
Vette pech! Within Silence zou begin deze maand op de jubileumeditie van Brainstorm Festival in Apeldoorn optreden, maar een keelziekte weerhield Martin Klein ervan om met de melodieuze powermetalformatie op te treden. Volgend jaar hopen de Slowaken alsnog naar Nederland af te reizen voor een liveshow.

Tot die tijd kunnen de liefhebbers genieten van zowel de debuutplaat als opvolger Return From The Shadows, die sinds kort in de winkels ligt. De nieuwe collectie songs toont een volwassener kwintet en laat een gemotiveerde indruk achter. Verwacht geen release die hoog scoort op originaliteit, want de power metal van de Oost-Europeanen heeft veel overeenkomsten met Iron Maiden, Theocracy, Hammerfall, Stratovarius en Sonata Arctica. Dat levert in de vorm van We Are The Ones en het harmonieuze Heroes Must Return zeer prettige tracks op.

Het kwintet opereert op het randje van rock en metal, waarbinnen melodie altijd de overhand heeft. Calling From The Other Side bevat lekker stevige riffs. Riffs die samen met de energieke ritmesectie de nummers een extra punch meegeven. Ook Master brengt iets extra’s met zijn gitaarpartijen. Elders zijn ze minder opvallend en staan ze vooral in dienst van het liedje.

Halverwege de plaat gebeurt er pas echt iets bijzonders, met In The Darkness. Het maar liefst zeventien minuten durende werkstuk wijkt regelmatig van de traditionele structuur af die de andere tracks kenmerkt. In deze verhalende kolos laat Within Silence horen op verschillende terreinen uit de voeten te kunnen. Zo zijn er rustige gedeelten met getokkel en schakelt het vijftal via symfonische rock (dankzij keyboardpartijen van Maros Zakutansky en orkestraties van David Zaprihac) naar een passage met een koor. Dat laatste idee is op sommige momenten minder sterk uitgewerkt. Verder is er weinig aan te merken op de mix en mastering van Roland Grapow (Masterplan, Kreyson, ex-Helloween).

Waar wel wat op aan te merken is, is de zang van Martin Klein. In de powermetalsong The Final Victory maakt hij geen sterke indruk en zit hij er zelfs een paar keer naast. Opmerkelijk, want in In The Darkness laat hij juist horen met zijn stem veel kanten op te kunnen en imponeert hij met een hoge uithaal. Ook zijn melodieuze zang, die aan Bruce Dickinson en Tobias Sammet (Edguy) doet denken en een rauw randje heeft à la David Draiman (Disturbed), ligt doorgaans goed in het gehoor, maar in The Final Victory en ook in We Are The Ones moet hij zijn meerdere erkennen in zijn instrumentale bandleden.

Er is dus nog werk aan de winkel voor Within Silence, dat evenwel beslist laat horen gegroeid te zijn als muzikanten en songwriters. Dat hoor je met name terug in het magnum opus In The Darkness, maar ook de eerste drie catchy tracks die een overtuigend visitekaartje vormen. Over de hele lengte mag de groep wat meer risico nemen om het verschil te maken tussen een plaat die een voldoende scoort en één die in grotere mate een eigen geluid brengt.

Tracklist:
1. We Are The Ones
2. Heroes Must Return
3. Children Of Light
4. Calling From The Other Side
5. In The Darkness
6. The Final Victory
7. You & I
8. Master
9. Return From The Shadows

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 22 november 2017

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.