Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Gin Lady - Electric Earth
Jaar van release: 2017
Label: Bilocation Records

Gin Lady - Electric Earth

Het spelen van seventies(hard)rock kun je wel aan Zweden overlaten. Zweedse bands hebben een neusje voor retrorock. Gin Lady heeft met het zelfgetitelde debuut (2011), het maar liefst zeventien tracks tellende dubbelalbum Mother’s Ruin (2013) en Call The Nation (2016) al flink wat songmateriaal op zijn naam staan. Daar komt het dit jaar verschenen Electric Earth nog bij. Dit is het vierde album in zes jaar. Het is te zien als een ode aan rock van eind jaren zestig en de jaren zeventig.

Electric Earth is een laagdrempelig album dat iedere liefhebber van classic rock op het eerste gehoor wel zal bekoren. Bands als The Beatles, The Band, The Who, The Allmann Brothers Band, The Black Crowes en Crosby, Stills, Nash & Young duiken op tijdens het luisteren. De liedjes hebben een mellow karakter en nodigen uit tot meezingen. Ook het vakmanschap van de muzikanten staat buiten discussie. Zo zijn er genoeg smakelijke gitaarsolo’s te bespeuren, klinken de goed verzorgde vocalen warm en werkt het orgelwerk aanstekelijk.

Toch ontbreekt er iets aan dit album. Het stoort vooral dat de songs veel te nadrukkelijk het geluid opzoeken van specifieke artiesten. Het lijkt alsof Gin Lady per song van te voren heeft bedacht op welke groep het nummer moest gaan lijken. De composities lopen qua sound van elkaar uiteen, maar de invloeden liggen er vaak te dik bovenop. Dit levert vooral individuele odes aan bands op en geen algeheel consistent geluid.

Een eigen smoel zet Gin Lady dan ook niet neer met deze release. Kun je wat met rustige classic rock en vind je het eerbetonende karakter van de songs niet storend, dan is Electric Earth het proberen waard. Behoor je niet tot deze doelgroep, dan is deze plaat wellicht geen interessant luistervoer.

Tracklist:
1. Flower People
2. I'm Your Friend
3. Badger Boogie
4. The Things You Used To Do
5. Mercy
6. Brothers Of The Canyon
7. Rolling Thunder
8. Water And Sunshine
9. Wasted Years
10. Running No More

Score: 68 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 24 oktober 2017

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.