Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • 1000mods, Frenzee en Grim Rhythm
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
  • 30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Al Pitrelli (Savatage) - 64
  • Dennis Pepa (Death Angel) - 59
  • John Tempesta (The Cult) - 62
  • Jussi-Mikko Salminen (HIM) - 49
  • Kevin Sharp (Brutal Truth) - 57
  • Mika (Withering) - 49
  • Raphaël Couturier (Carcariass) - 53
  • Sami Vänskä (Nightwish) - 50
  • Shannon Hoon (Blind Melon)† - 59
  • Steve Venardo (Airged L'amh) - 49
  • Toby Myers (Roadmaster)† - 77

Vandaag overleden:
  • Alan Lancaster (Status Quo) - 2021
  • Brian Redman (3 Inches Of Blood) - 2009
  • Robert Palmer (The Power Station) - 2003
Interview

Geldersch Metal Treffen
Met Edgar Enckhof
Door Nicole
Geplaatst in oktober 2012
In 2008 begon het Geldersch Metal Treffen (GMT) als een oergezellige eindejaarsborrel met regionale metalbands als Hail Of Bullets en The Lucifer Principle. Aan het concept is weinig veranderd anno 2012 en het GMT is een van de gezelligste metalfeestjes in Gelderland en omstreken. Vorig jaar verruilde de organisatie het onbereikbare Oud-Zevenaar voor de Arnhemse Willemeen. Ook vroeg de organisatie het lokale initiatief Metal Kommando Arnhem (MKA) om mee te denken. Edgar Enckhof, een van de oprichters van het MKA, vertelt graag meer over het GMT.

Het Geldersch Metal Treffen (GMT) werkt nauw samen met het Metal Kommando Arnhem (MKA). Kun je hier iets meer over vertellen?

Toen wij als MKA vorig jaar gebeld werden door de Willemeen met de vraag om mee te helpen met het GMT sprongen we daar meteen vol enthousiasme in. We hebben geprobeerd om het festival een onmiskenbaar MKA-tintje mee te geven. Uiteindelijk hebben wij ervoor gekozen om een biergarten neer te zetten in de Willemeen. Dit omdat de meeste “leden” van het MKA tijdens de zomerfestivals daar vaak niet wegkomen. Dit was dus onmiskenbaar MKA. Tevens leveren wij het barpersoneel. Afgelopen jaar zijn we ook een samenwerking aangegaan met een kleine brouwerij uit Dronten: Brouwerij Praght. Samen hadden we twee ambachtelijk gebrouwen bokbieren op de tap zitten. Dit jaar zullen wij het bokbier verkopen vanuit fles met een exclusief voor deze avond ontworpen etiket. Deze is alleen tijdens het GMT te verkrijgen, dus wie het wil proeven moet maar gewoon komen.

Vorig jaar werd het Geldersch Metal Treffen voor het eerst in de Arnhemse Willemeen gehouden. Hoe beviel dat?

Voor het MKA beviel dit heel goed. Voor ons was het de kans om mee te helpen met het organiseren van een festival. Uiteindelijk hebben wij het cafégedeelte op ons genomen en er een leuke biergarten van gemaakt. Ook hadden we onze eigen MKA-bardames ingeschakeld en was er een barbeque buiten. We hadden vorig jaar geluk met het weer. De hele middag hebben er mensen buiten aan de welbekende biertafels gezeten. Voor ons als stichting was dit dé kans om ervaring op te doen en naamsbekendheid te krijgen.

Wat is dit jaar de insteek van het festival?

Voor ons als MKA is de insteek om er minstens een net zo gezellige avond van te maken als vorig jaar. Beter nog, nóg gezelliger!

En met zo veel bands zullen jullie ook wel gebruik maken van zowel de zaal als het café in Willemeen?

Het café wordt inderdaad ook gebruikt met op de achtergrond weer de biergarten buiten, waar je heerlijk kan vertoeven met een lekker MKA-bokbiertje.

Lopen de voorbereidingen naar wens?

De voorbereidingen vanuit het MKA lopen op rolletjes. Vandaag zijn de flessen bier besteld en het eerste proefetiket is geprint. Ziet er goed uit!

Wat kunnen bezoekers verwachten op 13 oktober?

Dat spreekt voor zich: leuke goede bands, veel gezelligheid en een lekker biertje natuurlijk (of meerdere biertjes).

De bands die komen optreden, maken allerlei soorten metal. Was het een bewuste keuze om voor zo’n gevarieerde line up te kiezen?

Ik kan alleen maar voor het MKA spreken. Wij willen zoveel mogelijk regionale naamsbekendheid krijgen in alle stromingen van de metal. Dan is het GMT de uitgesproken kans om ons gezicht te laten zien met deze brede programmering.

Op welke naam zijn jullie het meest trots?

Wij zijn het meest trots op Wicked Mystic. Dit is een band die nauwe contacten heeft met ons en die wij ook zelf hebben aangedragen. Het bijzondere is natuurlijk dat tijdens het GMT de cd-presentatie van deze band is. Persoonlijk ben ik ook trots op de door het MKA aangedragen Duitse vrienden van Witchtower en Kingdom Of Sorrow. Deze twee zorgen voor het internationale tintje van de dag.

Welke band(s) wil je dit jaar zelf absoluut niet missen?

Witchtower, Kingdom Of Sorrow en Wicked Mystic.

Het is misschien nog wat vroeg, maar blikken jullie ook al vooruit naar volgend jaar? En zo ja, wat zijn de plannen voor een komende editie?

Wij kijken nog niet zo ver in de toekomst. Als kleine stichting met alleen maar werkende “leden” van 8.00 uur tot 17.00 uur hebben we niet veel tijd om daar al mee bezig te zijn. Eerst gaan we ons na GMT richten op onze jaarlijkse nieuwjaarsborrel. Verder willen we proberen om volgend jaar wat meer te doen met busvervoer naar festivals. Elsrock 2011 was hier al een geslaagd voorbeeld van.

Bedankt voor het interview! Tot slot zijn de laatste woorden voor jullie..

Like niet alleen de Facebookpagina van het GMT maar ook die van het MKA. Kom gezellig allemaal langs op het GMT 2012!

Het Geldersch Metal Treffen vindt plaats op zaterdag 13 oktober in de Willemeen in Arnhem. Een kaartje kost een tientje en in de voorverkoop slechts acht euro. Voor dat bedrag krijg je maar liefst de volgende dertien bands:

Zaal:
22:30 t/m 23:30 Carach Angren
21:00 t/m 22:00 Wicked Mystic
19:45 t/m 20:30 I Chaos
18:30 t/m 19:15 Disintegrate
17:15 t/m 18:00 Witchtower
16:00 t/m 16:45 Kingdom of Salvation

Café
22:00 t/m 22:30 Victimizer
20:30 t/m 21:15 Erebus
19:15 t/m 19:45 Mondvolland
18:00 t/m 18:30 Skeletor
16:45 t/m 17:15 Collision
15:30 t/m 16:00 Seita
14:45 t/m 15:15 Dead Man's Walk

Seita en Dead Man's Walk zullen strijden om een plek op het Zwarte Cross festival 2013.

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.