Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Concertreview

The Dillinger Escape Plan, Cancer Bats en The Ocean
Op 2 oktober 2010 in Melkweg, Amsterdam
Tekst door Wouter
Foto's door Wouter

De vroege vogels van de Melkweg hebben The Dillinger Escape Plan uitgenodigd om weer eens acte de présence te geven. Vroege vogels? Ja, want om 18.30 is de zaal al open. Dat een dergelijk vroeg tijdstip niet voor iedereen weggelegd is om een voorprogramma te aanschouwen, blijkt wel uit de matig gevulde zaal waar The Ocean moet beginnen. Zonder daar ook maar een seconde aandacht aan te besteden barsten ze echter los.

The Ocean, met het begin dit jaar verschenen Heliocentric en het volgende maand te verschijnen Anthropocentric (het tweede deel van het tweeluik), maakt een frisse indruk. Ongetwijfeld vanwege de korte speeltijd wordt de intro Shamayim maar half afgespeeld en hoewel de zaal langzaamaan wat gevulder wordt, moeten onze oosterburen het stellen met het handjevol fans dat zich vooraan heeft geschaard. Ze spelen een nieuw nummer maar uiteraard wordt ook Heliocentric veel aandacht gegeven. Onder andere komen The First Commandment Of The Luminaries, The Origin Of Species en The Origin Of God voorbij, maar (uiteraard) mag Orosirian: For The Great Blue Cold Now Reigns van Precambrian niet ontbreken. Een vrij donkere lichtshow heeft de toon gezet en in afwachting van wat er komen gaat neemt men nog maar eens biertje.

The Ocean @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010
The Ocean @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010

In de Melkweg nemen ze namelijk ruimschoots de tijd voor een ombouw en dat geeft mensen ook de tijd om even bij te kletsen en de zaal om zich te laten vullen. Het begint eindelijk een beetje druk te worden als de lichten uitgaan voor het tweede voorprogramma van vanavond. En sja, als je muziek niet al te bijzonder is, moet je toch iets doen om op te vallen: Cancer Bats. Ik heb de Canadezen al eerder gezien en destijds hebben ze weinig indruk achter gelaten. De energieke, springerige zanger doet met zijn schreeuwerige Amerikaanse stijl een poging om het publiek op gang te krijgen en er ontstaat hier en daar zowaar een pit van ongeduldige kids die hun energie niet kwijt kunnen. Ook hier wordt de band door een handjevol adoreerders toegeschreeuwd, maar de moderne hardcorepunk met metalrandje raakt wederom de gevoelige snaar niet.

Cancer Bats @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010
Cancer Bats @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010

Hoe anders is dit bij The Dillinger Escape Plan. Eerder dit jaar al in een uitverkochte Paradiso en nu alweer in de Melkweg. Het publiek kan er geen genoeg van krijgen. De band die bekend staat om zijn totaal onnavolgbare, extreem technische mathcore heeft met de laatste plaat Option Paralysis blijk gegeven meer in huis te hebben dan alleen dit regelrechte ros- en schreeuwwerk. Middels (semi-)cleane zangstukken en pianostukken is er meer melodie en een ietwat hoger meezinggehalte zonder zichzelf uit te verkopen. Dat dit heeft geleid tot een tweedeling in de fanschare viel natuurlijk te verwachten. Zou dat vanavond merkbaar zijn?

The Dillinger Escape Plan @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010

De zelf meegebrachte lampenbakken achterop het podium zien er enigszins amateuristisch uit, maar de twee aan het plafond hangende led-lampen vooraan, blijken een echte toevoeging te zijn. Rennen, springen, beuken, rammen, alles is geoorloofd als The Dillinger Escape plan dan uiteindelijk losbarst. Zowel op als voor het podium is het één grote chaos en met regelmaat worden de lampen heen en weer geslingerd.

The Dillinger Escape Plan @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010

Oude nummers als Panasonic Youth, 43% Burnt en Sugar Coated Sour gaan er uiteraard in als zoete koek, maar ook bij de nummers van het eerder genoemde nieuwe album zoals Farewell, Mona Lisa en Gold Teeth On A Bum wordt er meegeblèrd. Tegen het eind van het optreden wordt de piano tevoorschijn gehaald en daar haken toch duidelijk wat mensen af. Dat is dus een van de oorzaken voor de eerder genoemde tweedeling. De anderen kan het echter geen reet schelen en vinden het alleen maar prachtig. Dillinger heeft de zaal weer plat gespeeld en opnieuw een lesje geordende anarchie gegeven.

The Dillinger Escape Plan @ Melkweg, Amsterdam, 2-10-2010

Meer foto's op de website van Wouter: http://www.basementonline.nl

Into The Grave 2026

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.