Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
    11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Stevenson (The Eternal) - 50
  • Fabienne Erni (Eluveitie) - 33
  • Felius (Arafel) - 54
  • George Kooymans (Golden Earring)† - 78
  • Harvey Mandel (Canned Heat) - 81
  • Jérôme Lachenal (Carcariass) - 51
  • Mark Stein (Vanilla Fudge) - 79
  • Matthias Richter (Schandmaul) - 46
  • Thomen Stauch (Blind Guardian) - 56
  • Tommi Tapani Muhli (Sinamore) - 43
  • Uli Kusch (Helloween) - 59
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera)† - 62

Vandaag overleden:
  • John Wyndham (auteur) - 1969
  • Vincent "Vinny Daze" Civitano (Demolition Hammer) - 1996
Tweede langspeler van Vildhjarta

Geplaatst op 25-08-2021 om 08:30u.

Op 15 oktober brengt Century Media Records het nieuwe album van Vildhjarta uit. Recentelijk zijn de tracks kaos2 en toxin vrijgegeven. måsstaden under vatten is de tweede full-length van de Zweedse metalformatie, die sterk beïnvloed is door Meshuggah. De nieuwe collectie songs van tachtig minuten is thematisch (een fictief verhaal over een mythische, donkere wereld) een vervolg op het debuut Måsstaden uit 2011. De productie is in handen van drummer Buster Odeholm (bekend vanwege zijn werk met onder meer Born Of Osiris en Shadow Of Intent, alsmede het drummen bij onder andere Humanity's Last Breath). Rickard Westman verzorgde net als tijdens het debuut en de ep in 2013 het artwork.

Lees verder...

Dynamo Metalfest 2026

Rolling Stones-drummer overleden

Geplaatst op 24-08-2021 om 19:06u.

Charlie Watts, één van 's werelds bekendste drummers, is vandaag overleden. Hij stierf, bijgestaan door familieleden, vredig in een ziekenhuis in zijn geboorteplaats Londen. Sinds januari 1963 was hij lid van The Rolling Stones. Hij speelde mee op al hun studio-albums, samen met zanger Mick Jagger en sologitarist Keith Richards. Watts ontwierp ook albumhoezen en podiumopstellingen voor de Britse band. Met The Rolling Stones bracht de op 2 juni 1941 geboren muzikant een karrevracht aan rockklassiekers uit, zoals je vast wel weet, waaronder enkele puike hardrocksongs.

Recent werd al bekend dat de drummer bij de hervatting van de Noord-Amerikaanse tournee van de Stones vervangen zou worden door Steve Jordan, omdat Watts een niet nader gespecificeerde medische ingreep moest ondergaan. Het eerste optreden van die tour staat voor volgende maand gepland, op 26 september, in St. Louis. Het is nog niet bekend of The Rolling Stones na dit zware verlies zullen doorgaan met optreden en muziek maken. Charlie Watts is tachtig jaar oud geworden.

Rolling Stones-drummer overleden

Reacties...
Derde album van Me And That Man

Geplaatst op 24-08-2021 om 14:57u.

Nergal is klaar met het derde album van Me And That Man. De nieuwe plaat van het country-soloproject van de Behemoth-frontman heet New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2 en volgt anderhalf jaar na het eerste deel. Net als op de vorige schijf zijn er ook nu weer vele gastmuzikanten te horen. Onder meer Gary Holt (Exodus), Randy Blythe (Lamb Of God), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Tobias Forge (Ghost), Devin Townsend, Abbath, Myrkur en Blaze Bayley spelen een deuntje mee. Op de eerste single Got Your Tongue is Chris Georgiadis van Turbowolf te horen. New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2 ligt vanaf 19 november in de winkels.

Lees verder...

Into The Grave

Review: Razor - Escape The Fire

Geplaatst op 24-08-2021 om 13:45u.

Review: Razor - Escape The FireAan het begin van de jaren tachtig brak Razor door met de ep Armed And Dangerous (1984). Mede daardoor wist de Canadese band een platendeal bij Attic Records binnen te slepen. Escape The Fire zou de eerste langspeler worden, maar het label besloot anders. Enkele tracks van de demo Escape The Fire verschenen op het debuutalbum Executioner's Song (1985) en de rest verdween in een la. Op het rijke internet is de complete demo al enige tijd te vinden. Ondertussen is Razor vooral bekend onder thrash- en speedmetalfans op leeftijd of moderne referenties aan hun songs. Begin jaren negentig was de koek voor de Canadezen onder leiding van gitarist Dave Carlo op. Hoewel de groep na een pauze begon aan een nieuw hoofdstuk, is er al lange tijd geen nieuw materiaal uitgebracht. Af en toe verschijnt het kwartet met nog altijd aanvoerder Carlo en inmiddels ook de oudgediende bassist Mike Campagnolo tijdens een festival, maar het grote succes en meer naamsbekendheid zijn uitgebleven.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Negen nieuwe clips met onder meer Ministry

Geplaatst op 23-08-2021 om 21:05u.

Afgezien van Ministry hebben we vandaag vooral gekozen voor wat minder bekende namen. Ben je op zoek naar wat nieuwe bands, check dan onderstaande clips. Er zit ongetwijfeld wel wat van je gading bij, want we hebben een uiteenlopende selectie aan stijlen gemaakt.

  • Ministry (industrial rock)
  • Rise Of Kronos (death metal)
  • Apostolica (power metal)
  • The Hellfreaks (punkmetal)
  • As I May (modern metal)
  • Methopia (alternative metal)
  • Anima Mortuum (black metal)
  • Lutharo (modern metal)
  • Bogwife (stoner metal)

Negen nieuwe clips met onder meer Ministry

Lees verder...
Bullhead City festival gaat niet door

Geplaatst op 23-08-2021 om 14:05u.

In het Wacken-kamp was men was hoopvol dat het nieuwe festival Bullhead City door zou kunnen gaan, maar vanwege het stijgende aantal covid-besmettingen in het district Steinburg (waar Wacken onder valt) moet de organisatie het festival annuleren. Bullhead City zou van 16 t/m 18 september plaatsvinden op het terrein van Wacken Open Air waar normaal de Bullhead City-tent staat, met onder meer Nightwish, Blind Guardian en Powerwolf op het programma. Wie een kaart gekocht heeft, krijgt zijn geld terug.

Bullhead City festival gaat niet door

Reacties...
Voormalig Trouble-zanger overleden

Geplaatst op 23-08-2021 om 13:47u.

Vorige week meldden we dat Eric Wagner, zanger van The Skull en Blackfinger en vooral bekend als de originele vocalist van Trouble, met een door het coronavirus veroorzaakte longontsteking was opgenomen in het ziekenhuis. Vannacht (Nederlandse tijd) heeft zijn oudste zoon Luke middels een reactie op de Facebook-pagina van The Skull laten weten dat Eric helaas is overleden.

Met Trouble nam Wagner onder meer zeven studio-albums op, waaronder klassieke, invloedrijke doommetalplaten als Psalm 9 (1984), The Skull (1985) en Trouble (1990). Zowel met The Skull als met Blackfinger bracht de zanger het afgelopen decennium ook nog eens twee langspelers uit. Eric Wagner is slechts 62 jaar oud geworden.

Voormalig Trouble-zanger overleden

Reacties...
Review: Erdve - Savigaila

Geplaatst op 23-08-2021 om 12:34u.

Review: Erdve - Savigaila

Steeds vaker bereiken ons releases uit delen van Europa die traditioneel niet bekend staan om hun metal. Dit keer is het Erdve uit Litouwen dat ons trakteert op een intrigerende bak intense sludge. Ik kreeg dit trio in het vizier naar aanleiding van zijn single Lavondėmės - Litouws voor livor mortis, oftewel lijkvlek - een enorme stoemper van een track. De heren weten met zijn drietjes een muur van geluid neer te zetten om de vingers bij af te likken en weten hoe je effectief muziek maakt in de hoogste versnelling.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Zanger van Vio-Lence in ziekenhuis met Covid-19

Geplaatst op 23-08-2021 om 08:48u.

Sean Killian, de vocalist van Vio-Lence, ligt sinds donderdag in het ziekenhuis als gevolg van Covid-19. De Amerikaanse zanger werd besmet door een vriend, die niet wist dat hij het coronavirus bij zich droeg. Inmiddels voelt Killian zich een stuk beter, maar diens longcapaciteit is flink afgenomen. Zijn zuurstofopname is desondanks goed en de andere symptomen zijn verdwenen. Het herstel zal echter een periode in beslag nemen. In maart 2018 onderging Sean Killian een geslaagde levertransplantatie.

Eerder deze maand zegde Vio-Lence op het laatste moment het geplande optreden op het Alcatraz-festival af. Volgens dagblad Het Laatste Nieuws mochten de thrashers niet naar Europa vliegen omdat één (of meer) van de bandleden niet gevaccineerd was. Voor het najaar staat Vio-Lence op de affiche van de MTV Headbanger's Ball tournee met Voivod, Exciter en Artillery, die onder meer Fluor te Amersfoort aandoet (op woensdag 24 november), alsmede de Turbinenhalle te Oberhausen (op 3 of 4 december, als onderdeel van de Ruhrpott Metal Meeting).

Zanger van Vio-Lence in ziekenhuis met Covid-19

Reacties...
Gloryhammer heeft zanger ontslagen

Geplaatst op 23-08-2021 om 07:30u.

Gloryhammer heeft zanger Angus McFife XIII ontslagen. Volgens de band was het geen makkelijke beslissing, maar er waren geen andere opties meer. Wat er precies achter de schermen afgespeeld heeft, is niet helemaal duidelijk. De frontman, die eigenlijk Thomas Winkler heet, plaatste op zijn socialmediakanalen een bericht dat hij per e-mail ontslagen is. Onenigheden op het zakelijk vlak zijn volgens hem de oorzaak. Afgelopen weekend stond de band op het Britse Bloodstock Open Air festival. Dat optreden bleek dus het laatste te zijn met Angus McFife. Gloryhammer belooft dat alle geplande shows zullen doorgaan met een nieuwe zanger. Wie dat is, is nog niet bekend.

Gloryhammer heeft zanger ontslagen

Reacties...
Negen nieuwe clips met o.a. Motionless In White en BTBAM

Geplaatst op 22-08-2021 om 18:15u.

We sluiten het weekend waarin Summer Breeze normaal gesproken zou plaatsvinden en waarin er in diverse plaatsen door de evenementenbranche geprotesteerd werd af met negen recent uitgebrachte video-clips. We deelden in onze rubriek al vaak metalcore en ook vandaag is die stijl hofleverancier, maar er zijn ook progressieve klanken en er is zelfs een fraaie, akoestische versie van een nummer van Villagers Of Ioannina City.

  • Motionless In White (metalcore)
  • Between The Buried And Me (progressive metal)
  • Tallah (nu-metal)
  • Hippotraktor (progressive metal)
  • Inferi (technical death metal)
  • Dead Days (metalcore)
  • Mirrors (metalcore)
  • Kryn (progressive metal)
  • Villagers Of Ioannina City (acoustic)

Negen nieuwe clips met o.a. Motionless In White en BTBAM

Lees verder...
Eerste namen voor Summer Breeze 2022

Geplaatst op 22-08-2021 om 16:00u.

Summer Breeze zou eigenlijk dit weekend plaatsvinden, maar ook dit festival is weer een jaar uitgesteld. Wel heeft de organisatie een groot deel van de line-up van 2022 alvast onthuld. Bovenaan de poster prijken Blind Guardian, Within Temptation, Eisbrecher, Alestorm, Feuerschwanz, Hatebreed en Jinjer. Verder staan nog onder meer Cannibal Corpse, Dark Tranquillity, Finntroll, Bury Tomorrow, Dark Funeral, Korpiklaani, Napalm Death, Static X, Insomnium en Die Apokalyptischen Reiter op het programma. De vijfentwintigste verjaardag van Summer Breeze wordt volgend jaar gevierd van 17 t/m 20 augustus bij Dinkelsbühl in Zuid-Duitsland. Alle informatie vind je op www.summer-breeze.de.

Eerste namen voor Summer Breeze 2022

Reacties...
Review: Impaled Nazarene - Eight Headed Serpent

Geplaatst op 22-08-2021 om 15:30u.

Review: Impaled Nazarene - Eight Headed SerpentNuance is niet een term die in het woordenboek van de Finse blackmetal-/punkband Impaled Nazarene voorkomt. De formatie rondom de kale frontman Mika Luttinen (Slutti666) kenmerkt zich al sinds de oprichting in 1990 door zijn nogal simplistische, maar aanstekelijke proletengebeuk. Korte, felle tracks die er lekker op los schuren, meestal voorzien van platte en op zijn zachtst gezegd ongenuanceerde teksten. De beste albums van de Finnen brengen een zekere 'schwung' met zich mee. Zo zorgen de smeuïge black-'n-roll-riffs op Absence Of War Does Not Mean Peace (2001), All That You Fear (2003) en Pro Patria Finlandia (2006) voor een fijne groove.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Dansen met Lordi

Geplaatst op 21-08-2021 om 20:30u.

Op 26 november komt het nieuwe album van Lordi uit. Zowel de hoes van Lordiversity - Superflytrap als de eerste single Believe Me hinten naar een discoplaat die het einde van de jaren zeventig doet herleven.

Lees verder...
Nieuwe clips: Aborted, The Neal Morse Band, Spiritbox ...

Geplaatst op 21-08-2021 om 20:10u.

Gisteren speelde Dino Cazares voor het eerst mee met Soulfly op het podium en James Lomenzo was voor het eerst sinds bijn atwaalf jaar weer eens met Megadeth aan het optreden. In onderstaand overzicht hoor en zie je Archspire-zanger Oliver Rae Aleron voor het eerst meedoen in een clip van Vulvodynia. De andere bands houden zich beperkt tot de vaste line-up.

  • Aborted (death metal)
  • The Neal Morse Band (prog rock)
  • Spiritbox (metalcore)
  • Untamed Land (atmospheric black)
  • Royal Blood (Metallica cover)
  • Sun Of The Suns (deathcore)
  • Employed To Serve (post-hardcore)
  • Vulvodynia (deathcore)
  • Ronnie Atkins (acoustic)

Nieuwe clips: Aborted, The Neal Morse Band, Spiritbox ...

Lees verder...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.