Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

Blackwater Holylight - Silence / Motion
Jaar van release: 2021
Label: RidingEasy Records

 -

Silence / Motion is de derde langspeler van het Amerikaanse Blackwater Holylight. De band uit Portland, Oregon onderscheidt zich binnen het psych/doomgenre door de volledig vrouwelijke samenstelling. Het binnen dit genre goed aangeschreven RidingEasy Records ziet wel brood in de band en brengt in 2018 het charmante, titelloze debuut uit. Al één jaar later volgt de ietwat wisselvallige opvolger Veils Of Winter. Inmiddels is er het een en ander veranderd in de bezetting. Alleen zangeres/bassiste Alison "Sunny" Faris en keyboardspeelster Sarah McKenna zijn overgebleven van de begindagen. Ze worden op Silence / Motion bijgestaan door nieuwe aanwinsten Mikayla Mayhew (gitaar) en Eliese Dorsay (drums).

De sfeer op Silence / Motion is een stuk donkerder dan die op de wat lichtvoetigere voorgangers. De weinig hoopgevende staat van de wereld, in combinatie met onderlinge strubbelingen tijdens de opname van het album, klinken door in de bij vlagen agressievere sound van de band. Zo horen we in openingstrack Delusional zelfs vrij bittere screams (prima bijdrage van gastvocalist Bryan Funck van de sludgeband Thou), die een mooi contrast vormen met de lichte, bijna engelachtige zang van Faris. In het afsluitende Every Corner trekken zelfs twee gastvocalisten (Mike Paparo van Inter Arma en A.L.N. van Mizmor en Hell) stevig van leer. Deze tracks zijn ook compositorisch het meest interessant. Laatstgenoemde begint bijvoorbeeld heel ingetogen, om dan gaandeweg steeds meer te versnellen.

Nu zijn die tracks ook wel de hoogtepunten van het nieuwe album. Verder blijft het materiaal op Silence / Motion toch wat aan de brave kant. Het is een euvel waar de dames eerder ook al mee kampten. Vooral het middengedeelte valt nogal tegen. Het titelnummer begint nog mooi en subtiel, met dromerig, akoestisch gepluk en Emma Ruth Rundle-achtige, minimalistische pianoklanken, maar blijkt vervolgens nogal eentonig. Datzelfde geldt voor Falling Faster, dat zes minuten zonder noemenswaardige momenten in hetzelfde tempo voortsukkelt. Gelukkig bevat deze langspeler ook betere tracks. Zo onderscheidt het mooi opgebouwde Who The Hell zich door zijn beklijvende, psychedelische keyboarddeuntje. Around You is zowel dromerig als ook wat levendiger gespeeld - een mooie combinatie.

Wie houdt van melancholische en licht psychedelische ‘doompop’ zal Silence / Motion zeker kunnen waarderen. De muziek kabbelt iets te veel voort om echt impact te maken, maar de plaat is geen straf om te beluisteren. Iets meer pit en contrast zou de muziek echter ten goede komen. De laatste track smaakt in ieder geval naar meer. Hopelijk trekken de dames deze lijn door in de toekomst.

Tracklist:
1. Delusional
2. Who The Hell
3. Silence / Motion
4. Falling Faster
5. MDIII
6. Around You
7. Every Corner

Score: 67 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 24 januari 2022

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.