Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Stoned Jesus en Wheel
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aljosa Us (Sweet Sorrow) - 52
  • Janne Juutinen (Masterstroke) - 47
  • Joakim Jonsson (Skyfire) - 48
  • Jon Bon Jovi (Bon Jovi) - 64
  • Mark Evans (AC/DC) - 70
  • Method Man (Wu-Tang Clan) - 55
  • Mika Luttinen (Impaled Nazarene) - 55
  • Peter Östros (Insania) - 54
  • Tobias Kersting (Orden Ogan) - 47

Vandaag overleden:
  • Sindre Nedland (In Vain) - 2025
  • Yngve Hanssen (Gaia Epicus) - 2005
Review

Blackwater Holylight - Silence / Motion
Jaar van release: 2021
Label: RidingEasy Records

 -

Silence / Motion is de derde langspeler van het Amerikaanse Blackwater Holylight. De band uit Portland, Oregon onderscheidt zich binnen het psych/doomgenre door de volledig vrouwelijke samenstelling. Het binnen dit genre goed aangeschreven RidingEasy Records ziet wel brood in de band en brengt in 2018 het charmante, titelloze debuut uit. Al één jaar later volgt de ietwat wisselvallige opvolger Veils Of Winter. Inmiddels is er het een en ander veranderd in de bezetting. Alleen zangeres/bassiste Alison "Sunny" Faris en keyboardspeelster Sarah McKenna zijn overgebleven van de begindagen. Ze worden op Silence / Motion bijgestaan door nieuwe aanwinsten Mikayla Mayhew (gitaar) en Eliese Dorsay (drums).

De sfeer op Silence / Motion is een stuk donkerder dan die op de wat lichtvoetigere voorgangers. De weinig hoopgevende staat van de wereld, in combinatie met onderlinge strubbelingen tijdens de opname van het album, klinken door in de bij vlagen agressievere sound van de band. Zo horen we in openingstrack Delusional zelfs vrij bittere screams (prima bijdrage van gastvocalist Bryan Funck van de sludgeband Thou), die een mooi contrast vormen met de lichte, bijna engelachtige zang van Faris. In het afsluitende Every Corner trekken zelfs twee gastvocalisten (Mike Paparo van Inter Arma en A.L.N. van Mizmor en Hell) stevig van leer. Deze tracks zijn ook compositorisch het meest interessant. Laatstgenoemde begint bijvoorbeeld heel ingetogen, om dan gaandeweg steeds meer te versnellen.

Nu zijn die tracks ook wel de hoogtepunten van het nieuwe album. Verder blijft het materiaal op Silence / Motion toch wat aan de brave kant. Het is een euvel waar de dames eerder ook al mee kampten. Vooral het middengedeelte valt nogal tegen. Het titelnummer begint nog mooi en subtiel, met dromerig, akoestisch gepluk en Emma Ruth Rundle-achtige, minimalistische pianoklanken, maar blijkt vervolgens nogal eentonig. Datzelfde geldt voor Falling Faster, dat zes minuten zonder noemenswaardige momenten in hetzelfde tempo voortsukkelt. Gelukkig bevat deze langspeler ook betere tracks. Zo onderscheidt het mooi opgebouwde Who The Hell zich door zijn beklijvende, psychedelische keyboarddeuntje. Around You is zowel dromerig als ook wat levendiger gespeeld - een mooie combinatie.

Wie houdt van melancholische en licht psychedelische ‘doompop’ zal Silence / Motion zeker kunnen waarderen. De muziek kabbelt iets te veel voort om echt impact te maken, maar de plaat is geen straf om te beluisteren. Iets meer pit en contrast zou de muziek echter ten goede komen. De laatste track smaakt in ieder geval naar meer. Hopelijk trekken de dames deze lijn door in de toekomst.

Tracklist:
1. Delusional
2. Who The Hell
3. Silence / Motion
4. Falling Faster
5. MDIII
6. Around You
7. Every Corner

Score: 67 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 24 januari 2022

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.