Sinds de komst van bands als Alcest en Deafheaven schieten de progressieve blackmetalbandjes als paddenstoelen uit de grond. Zo ook het Duitse Heretoir, dat met The Circle zijn tweede album uitbrengt. Wat als eerste opvalt, is de schitterende albumhoes die getekend is door Fursey Teyssier (Les Discrets, Amesoeurs), die tevens voor bands als Alcest en Drudkh het artwork verzorgde.
Het album komt maar moeizaam op gang. De eerste twee tracks bevatten mooie en melancholische melodieën die te vergelijken zijn met het nieuwere Katatonia en Ghost Bath, maar van pit is weinig sprake. Dit past waarschijnlijk goed bij de door deze Duitsers gekozen weg, maar mij pakt het (nog) niet. Tijdens Inhale begint de band pas een beetje los te komen met stevig blackmetalgeweld en wanhopige screams. De zweverigheid van de eerste twee nummers is nog ruimschoots aanwezig, maar het begint ergens op te lijken. Met name My Dreams Are Lights In The Sky is een schitterende song die met zijn akoestische gitaarpartijen veel wegheeft van Souvenirs D'un Autre Monde van Alcest.
De band verrast me met het prachtige Exhale dat met zijn doomvibe aan Shape Of Despair doet denken, maar dan een stukje sneller. Ook het schitterende Eclipse en Fading With The Gey laten me niet onberoerd, want tijdens deze tracks heb ik het gevoel dat alles eindelijk op z'n plaats valt. Met name tijdens Fading With The Grey wordt de ongeduldige metalfan namelijk pas echt beloond, omdat dit nummer onder de noemer 'high energy' valt en doet denken aan Agalloch.
Het recept voor dit album is een fijne: loodzware gitaarpartijen worden overgoten met een dikke deprimerende post-rocksaus, Enslaved-achtige samenzang en kraakheldere, cleane tokkeltjes. Maar toch blijft het geheel ontzettend ingetogen en juist dit doet afbreuk aan deze schijf. Vele passages bezorgen kippenvel en raken de luisteraar waar nodig, maar ze bouwen nooit uit tot een waar drama en emotioneel geweld. Jammer, want ik weet zeker dat de heren het in huis hebben.
Desalniettemin denk ik dat The Cirlce goed zal staan in de platenkast van de liefhebber van Deafheaven, Lantlôs, Harakiri For The Sky en Der Weg Einer Freiheit. De liefhebber van de combinatie progressiviteit en agressie kan deze plaat beter links laten liggen.
Tracklist:
1. Alpha
2. The White
3. Inhale
4. Golden Dust
5. My Dreams Are Lights In The Sky
6. XIX XXI XIV
7. Exhale
8. Eclipse
9. Laniakea Dances (Soleils Couchants)
10. Fading With The Grey
11. The Circle (Omega)
Hoofdmenu
-
13 maart:
- Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
- Lost Society
- Poppy, Ocean Grove en Fox Lake 14 maart:
- Apocalypse Heavy V2
- Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
- Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
- Marcel Coenen & Friends
- Requiem Aeternam 17 maart:
- Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence 18 maart:
- Federale en The Motherz
- Feuerschwanz en Miracle of Sound
- High Parasite
- Villagers Of Ioannina City en My Diligence
- Zeke 19 maart:
- Kanonenfieber en Mental Cruelty
- Les Projets d'Athena
- Villagers Of Ioannina City en My Diligence
-
13 april:
- Exhumed en Gruesome
- Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
- Adam Clayton (U2) - 66
- Britta Herzog (Amartia) - 55
- David Draiman (Disturbed) - 53
- François Merle (Manigance) - 59
- Fredrik Lager (Seven Tears) - 38
- Johan Liefvendahl (Seventh Wonder) - 46
- Sami Zreik (Slumpark Correctional) - 40
- Spanky G (The Bloodhound Gang) - 47
Vandaag overleden:
- Rocky Dzidzornu (The Rolling Stones) - 1993
Review
Heretoir - The Circle

Score: 65 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 23 maart 2017
Meer Heretoir:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
13 maart:
- Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
- Cowboys & Aliens - Finis Temporum
- Kim Gordon - Play Me
- Lamb Of God - Into Oblivion
- The Gems - Year Of The Snake
- Vitamin X - Ride The Apocalypse
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.




