Sinds de komst van bands als Alcest en Deafheaven schieten de progressieve blackmetalbandjes als paddenstoelen uit de grond. Zo ook het Duitse Heretoir, dat met The Circle zijn tweede album uitbrengt. Wat als eerste opvalt, is de schitterende albumhoes die getekend is door Fursey Teyssier (Les Discrets, Amesoeurs), die tevens voor bands als Alcest en Drudkh het artwork verzorgde.
Het album komt maar moeizaam op gang. De eerste twee tracks bevatten mooie en melancholische melodieën die te vergelijken zijn met het nieuwere Katatonia en Ghost Bath, maar van pit is weinig sprake. Dit past waarschijnlijk goed bij de door deze Duitsers gekozen weg, maar mij pakt het (nog) niet. Tijdens Inhale begint de band pas een beetje los te komen met stevig blackmetalgeweld en wanhopige screams. De zweverigheid van de eerste twee nummers is nog ruimschoots aanwezig, maar het begint ergens op te lijken. Met name My Dreams Are Lights In The Sky is een schitterende song die met zijn akoestische gitaarpartijen veel wegheeft van Souvenirs D'un Autre Monde van Alcest.
De band verrast me met het prachtige Exhale dat met zijn doomvibe aan Shape Of Despair doet denken, maar dan een stukje sneller. Ook het schitterende Eclipse en Fading With The Gey laten me niet onberoerd, want tijdens deze tracks heb ik het gevoel dat alles eindelijk op z'n plaats valt. Met name tijdens Fading With The Grey wordt de ongeduldige metalfan namelijk pas echt beloond, omdat dit nummer onder de noemer 'high energy' valt en doet denken aan Agalloch.
Het recept voor dit album is een fijne: loodzware gitaarpartijen worden overgoten met een dikke deprimerende post-rocksaus, Enslaved-achtige samenzang en kraakheldere, cleane tokkeltjes. Maar toch blijft het geheel ontzettend ingetogen en juist dit doet afbreuk aan deze schijf. Vele passages bezorgen kippenvel en raken de luisteraar waar nodig, maar ze bouwen nooit uit tot een waar drama en emotioneel geweld. Jammer, want ik weet zeker dat de heren het in huis hebben.
Desalniettemin denk ik dat The Cirlce goed zal staan in de platenkast van de liefhebber van Deafheaven, Lantlôs, Harakiri For The Sky en Der Weg Einer Freiheit. De liefhebber van de combinatie progressiviteit en agressie kan deze plaat beter links laten liggen.
Tracklist:
1. Alpha
2. The White
3. Inhale
4. Golden Dust
5. My Dreams Are Lights In The Sky
6. XIX XXI XIV
7. Exhale
8. Eclipse
9. Laniakea Dances (Soleils Couchants)
10. Fading With The Grey
11. The Circle (Omega)
Hoofdmenu
-
23 april:
- Masterplan
- Parkour, Vidarr en Waxing Crescent 24 april:
- Blaze Bayley
- Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
- Iotunn, In Vain en Nephylim
- Joe Bonamassa
- Karnivool en Intervals
- Masterplan
- Monkey3 en Mars Red Sky
- Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
- Suicidal Angels en Warsenal
- Undergang en Corpus Offal 25 april:
- Masterplan en Angelic Forces
- Officiële opening Baroeg
- Player en Anger Machine
- Sanctuary en Martyr
- Wytch Hazel en Phantom Spell 26 april:
- Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
- Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
- Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
- Royal Rawk
-
20 mei:
- Deaf Club,
Kalender
Vandaag jarig:
- Artyom (Infected) - 41
- Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
- Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
- Eugene Simone (Eldritch) - 56
- Jamie Smith (Borealis) - 39
- Ken Scott (producent) - 79
- Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
- Louie Kouvaris (Riot)† - 72
- Magnus Carlsson (regisseur) - 61
- Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
- Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
- Mikey Welsh (Weezer)† - 55
- Ralph Salati (Destrage) - 39
- Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49
Vandaag overleden:
- Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review
Heretoir - The Circle

Score: 65 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 23 maart 2017
Meer Heretoir:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
17 april:
- Doodswens - Doodswens
- Draken - Here Be Draken
- LungBurner - Dogma
- Master Dy - Milf Queen
- Mylingar - Út
- Skindred - You Got This
- The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
- Vargrav - Dimension: Daemonium
- Victorious - World War Dinosaur 24 april:
- At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
- Battleroar - Petrichor
- Elegant Weapons - Evolution
- Foo Fighters - Your Favorite Toy
- Sepultura - The Cloud Of Unknowing
- Since The Death - Entangled
- Six Feet Under - Next To Die
- Terror - Still Suffer
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.



