Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    30 mei:
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Lars "Leiðólfr" Jensen (Myrkgrav) - 40
  • Paulo Jr. (Sepultura) - 57
  • Reverend Gary Davis† - 130
  • Riley Gale (Power Trip)† - 40
  • Tomi Joutsen (Amorphis) - 51
  • Ville Friman (Insomnium) - 46
  • Wayne Kramer (MC5) † - 78

Vandaag overleden:
  • Beatmaster V (Body Count) - 1996
  • Darrell Sweet (Nazareth) - 1999
  • Muddy Waters - 1983
  • Tim Calvert (Forbidden) - 2018
Review

Heretoir - The Circle
Jaar van release: 2017
Label: Northern Silence Productions
Heretoir - The Circle
Sinds de komst van bands als Alcest en Deafheaven schieten de progressieve blackmetalbandjes als paddenstoelen uit de grond. Zo ook het Duitse Heretoir, dat met The Circle zijn tweede album uitbrengt. Wat als eerste opvalt, is de schitterende albumhoes die getekend is door Fursey Teyssier (Les Discrets, Amesoeurs), die tevens voor bands als Alcest en Drudkh het artwork verzorgde.

Het album komt maar moeizaam op gang. De eerste twee tracks bevatten mooie en melancholische melodieën die te vergelijken zijn met het nieuwere Katatonia en Ghost Bath, maar van pit is weinig sprake. Dit past waarschijnlijk goed bij de door deze Duitsers gekozen weg, maar mij pakt het (nog) niet. Tijdens Inhale begint de band pas een beetje los te komen met stevig blackmetalgeweld en wanhopige screams. De zweverigheid van de eerste twee nummers is nog ruimschoots aanwezig, maar het begint ergens op te lijken. Met name My Dreams Are Lights In The Sky is een schitterende song die met zijn akoestische gitaarpartijen veel wegheeft van Souvenirs D'un Autre Monde van Alcest.

De band verrast me met het prachtige Exhale dat met zijn doomvibe aan Shape Of Despair doet denken, maar dan een stukje sneller. Ook het schitterende Eclipse en Fading With The Gey laten me niet onberoerd, want tijdens deze tracks heb ik het gevoel dat alles eindelijk op z'n plaats valt. Met name tijdens Fading With The Grey wordt de ongeduldige metalfan namelijk pas echt beloond, omdat dit nummer onder de noemer 'high energy' valt en doet denken aan Agalloch.

Het recept voor dit album is een fijne: loodzware gitaarpartijen worden overgoten met een dikke deprimerende post-rocksaus, Enslaved-achtige samenzang en kraakheldere, cleane tokkeltjes. Maar toch blijft het geheel ontzettend ingetogen en juist dit doet afbreuk aan deze schijf. Vele passages bezorgen kippenvel en raken de luisteraar waar nodig, maar ze bouwen nooit uit tot een waar drama en emotioneel geweld. Jammer, want ik weet zeker dat de heren het in huis hebben.

Desalniettemin denk ik dat The Cirlce goed zal staan in de platenkast van de liefhebber van Deafheaven, Lantlôs, Harakiri For The Sky en Der Weg Einer Freiheit. De liefhebber van de combinatie progressiviteit en agressie kan deze plaat beter links laten liggen.

Tracklist:
1. Alpha
2. The White
3. Inhale
4. Golden Dust
5. My Dreams Are Lights In The Sky
6. XIX XXI XIV
7. Exhale
8. Eclipse
9. Laniakea Dances (Soleils Couchants)
10. Fading With The Grey
11. The Circle (Omega)

Score: 65 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 23 maart 2017

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.