Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 10-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Paul (Sinister) - 51
  • Cliff Burton (Metallica)† - 64
  • Manu Chauty (Midwinter) - 48
  • Mark "Money Mark" Nishita (Beastie Boys) - 66
  • Mike Hanus (Fleshcrawl) - 50
  • Nigel Olsson (Uriah Heep) - 77
  • Péter Musitz (Casketgarden) - 46
  • Steve Bailey (Jethro Tull) - 66
  • Tony Reno (Europe) - 63
Review

Wolfheart - Tyhjyys
Jaar van release: 2017
Label: Spinefarm Records
Wolfheart - Tyhjyys
Vier jaar geleden neemt Tuomas Saukkonen een belangrijke beslissing. Hij stopt met al zijn projecten en bands (Before The Dawn, The Final Harvest, Black Sun Aeon, RoutaSielu en Dawn Of Solace) om zich te kunnen richten op zijn soloproject Wolfheart. De Finse multi-instrumentalist krijgt op het debuutalbum Winterborn (2013) slechts hulp van leadgitarist Mika Lammassaari (Eternal Tears Of Sorrow en Mors Subita).

Tuomas wil vervolgens de muziek graag live ten gehore brengen en vindt sessiemuzikanten. De samenwerking verloopt zo goed dat hij in juni 2014 het project omzet in een band. Naast Mika treedt een ritmesectie toe in de personen van drummer Joonas Kappinen (onder andere Disease Of The Nation, ex-Before The Dawn) en bassist Lauri Silvonen (Bloodred Hourglass, Casket, Death Confronting).

Tuomas blijft de leidende kracht van het kwartet dat in 2015 tekent bij Spinefarm Records. Dat label brengt Shadow World uit. Met de support van Spinefarm gaat het vervolgens hard vooruit met Wolfheart. Die opgaande lijn zal ongetwijfeld doorgetrokken worden. Tyhjyys, Fins voor iets dat in de buurt komt van “isolatie” of “leegte” (maar dan een ruimere, duisterdere en grimmigere betekenis daarvan), is namelijk een fantastisch album. Op en top Fins trouwens. Mocht je onbekend zijn met het materiaal van de Noord-Europeanen, stel je dan een mix voor van Insomnium, Swallow The Sun, Amon Amarth en in mindere mate Katatonia, In Flames, Anathema en Amorphis.

Al na één luisterbeurt blijven veel melodieën en riffs hangen. Die vormen dan ook het uitgangspunt voor de songwriting. Het knappe is echter dat de plaat ook nog eens veel sfeer ademt. Dat komt deels door de gelaagdheid en voorts door de onderliggende keyboardpartijen van Olli Svolainen (Shaded Empire), die de muziek een epische touch meegeven en je doen verplaatsen naar het Finse winterlandschap. De productie laat vooral ruimte voor de schoonheid van de muziek. Alle details zijn goed te volgen. Als kritiekpunt zou je de iets te harde double bass in de kalme passages kunnen noemen, hetgeen vooral opvalt aan het einde van Call Of The Winter.

Tyhjyys (uit te spreken als Tujuus) is het meest veelzijdige album in de discografie. Het tempo varieert van blasts tot de kenmerkende trage ritmiek van doom. Daarnaast komen er verschillende stijlen aan bod. Zo is er black in World On Fire, doom in het titelnummer. Elders is er veelal melancholische melodeath. Ook het karakter varieert. Neem bijvoorbeeld het rustige getokkel in The Flood en daarna het wilde, maar beslist niet ongecontroleerde The Rift. Wolfheart slaagt er met deze derde full-length in een plaat met veelzijdige melancholische songs met memorabele ideeën voort te brengen. Episch en groots zonder dat de orkestraties overheersen. Na meerdere luisterbeurten ontdek je details, zoals het vikingkoor (bestaande uit de vader, oom en peetoom van Saukkonen) in Shores Of The Lake Simpele (een meer in de stad waar Tuomas opgroeide) en de mooie solo in The Flood. Zowel op korte als lange termijn een prachtige collectie songs waarmee Wolfheart veel nieuwe fans zal verwelkomen. Welcome to the pack.

Tracklist:
1. Shores Of The Lake Simpele
2. Boneyard
3. World On Fire
4. The Flood
5. The Rift
6. Call Of The Winter
7. Dead White
8. Tyhjyys

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 maart 2017

Meer Wolfheart:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.