Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Danny Clinch (fotograaf) - 62
  • Gary Kellgren (producent)† - 87
  • Hans van Hemert (producent)† - 81
  • John Cooper (Skillet) - 51
  • Kevin Codfert (Adagio) - 45
  • Michele Luppi (Vision Divine) - 52
  • Mick Abrahams (Jethro Tull) - 83
  • Oleg "Papa" Filistovich (Dominia) - 52

Vandaag overleden:
  • Andy Johns (producent) - 2013
  • Kidd Jordan (R.E.M.) - 2023
Review

Sepultura - Machine Messiah
Jaar van release: 2017
Label: Nuclear Blast Records
Sepultura - Machine Messiah
Sepultura is nooit een band geweest die te lang blijft hangen in dezelfde stijl. Of het nou om legendarische albums als Chaos A.D. en Roots gaat, of recenter werk als Dante XXI, A-Lex en Kairos; de Brazilianen spelen nooit op veilig en dat getuigt van lef. De kritieken zijn de afgelopen twee decennia niet mals geweest, maar zelden is een nieuwe release teleurstellend te noemen. Een uitzondering daargelaten. Zo was de vorige plaat The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart net zo behapbaar als die ellenlange albumtitel en kon hierdoor rekenen op gemengde reacties.

In ieder geval wordt met Machine Messiah weer een stap in de goede richting gezet. Zoals gebruikelijk op de laatste platen is er weer gekozen voor een overkoepelend thema. Op deze veertiende langspeler wordt de steeds grotere menselijke afhankelijkheid van machines en robots belicht. De songtitels hadden dus ook zomaar afkomstig kunnen zijn van een gemiddeld Fear Factory-album. Maar daar houdt de vergelijking verder ook op. Sepultura heeft deze thematiek mooi eigen kunnen maken op een verfrissende en vooral erg overtuigende manier.

Bij de opener dient zich al meteen de eerste verrassing aan. De titeltrack begint traag en sfeervol en Derrick Green laat zelfs cleane zang horen. Hoewel dit geen specialiteit zal worden worden van de vleesgeworden brulbroei, is zijn lage zangstem zeker niet slecht. Het contrast is dan ook enorm met het volgende nummer I Am The Enemy, dat een vurige thrasher is geworden met fraai solowerk van Andreas Kisser en waarin vooral drummer Eloy Casagrande andermaal laat horen waarom hij - ondanks zijn jonge leeftijd - is uitverkozen om de veteranen ritmisch bij te staan.

Phantom Self, dat al eerder als single is uitgebracht, laat Sepultura van een hele andere kant horen. Vooral het gebruik van oriëntaalse strijkers is een welkome toevoeging, dat samengaat met werkelijk uitmuntend gitaarspel van Kisser. De strijkers komen terug in het fantastische Sworn Oath en Resistant Parasites en zijn uitstekend toegepast in de muziek, zonder dat het overheersend wordt of aanvoelt als een goedkope truc om extra sfeer te creëeren.

Halverwege het album is er met Iceberg Dances plaats voor een interessant instrumentaal stuk, waarin zowaar een Hammondorgeltje voorbijkomt en andermaal fraai gitaarspel de revue passeert. Sepultura is een band die het beste functioneert buiten de eigen comfortzone en laat dat hier ook horen. Maar ook wanneer er een vertrouwder geluid wordt benaderd, dat vooral tegen het einde het geval is, is het materiaal nog steeds dik in orde en uiterst solide. Ook de productie van Jens Bogren speelt hierin een enorme rol. Waar dit nogal een pijnpunt was bij de vorige plaat, klinkt alles nu kraakhelder.

Machine Messiah is een uitstekende plaat geworden en is bij tijd en wijle erg meeslepend. De populariteit van de band heeft in de afgelopen twintig jaar een flinke knauw gekregen, maar aan het songmateriaal ligt het niet. Daarvoor is het niveau nog altijd hoog genoeg en dit album is hier het bewijs van.

Tracklist:
1. Machine Messiah
2. I Am The Enemy
3. Phantom Self
4. Alethea
5. Iceberg Dances
6. Sworn Oath
7. Resistant Parasites
8. Silent Violence
9. Vandals Nest
10. Cyber God

Score: 83 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 13 januari 2017

Meer Sepultura:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.