Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
    9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • Midnight en Phantom Corporation
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bon Scott (AC/DC)† - 80
  • Courtney Love (Hole) - 62
  • Emmelie Herwegh (Sisters Of Suffocation) - 31
  • Erik Lindmark (Deeds Of Flesh)† - 54
  • Frank Bello (Anthrax) - 61
  • Jack White (The White Stripes) - 51
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience)† - 80

Vandaag overleden:
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead) - 2011
Review

Emptiness - Not For Music
Jaar van release: 2017
Label: Season of Mist

Emptiness - Not For Music

In 2014 werd ik volledig van mijn sokken geblazen door Emptiness met zijn Nothing But The Whole. De Belgen brachten een waanzinnig sterk album uit dat progressieve blackened death naar een nieuw niveau tilde. Mijn enthousiasme voor deze nieuwe release was dan ook niet voor de poes.

Het in januari verschijnende Not For Music is in de eerste luistersessie dan ook ietwat teleurstellend. Maar dat krijg je met hoge verwachtingen. Het album is wat minder agressief en meer ambient; atmosferisch zo je wilt. Dat komt vooral doordat er minder ruimte voor gitaarriffs en double bass is. En dat is wel een gemis.

Het dreigende, nihilistische sfeertje is echter gebleven. De karakteristieke, bezwerende, hardop gefluisterde vocalen vormen daarbij de leidraad waarlangs de shoegazende gitaren hun zwartmetalen klanken tergend uit de speakers laten druipen. Traag slepende onheilspellende ambient soundscapes vullen de ruimte met grauwe as en duisternis.

Voeg daar een toefje postmetal aan toe en je hebt het wel zo'n beetje te pakken. Op papier dan, want deze schijf klinkt vooral anders. En anders is goed. Emptiness is als een oase in de woestijn. Of eigenlijk meer een verkoelende, grauwgrijze wolk in die woestijn; mist, een plotseling opstekende zandstorm. Het is die naargeestige sfeer die de band toch wel het meest karakteriseert. Prettig!

Na een tiental luisterbeurten heeft de aanvankelijke teleurstelling plaatsgemaakt voor tevredenheid. Not For Music is niet zo retesterk als Nothing But The Whole is. Het slaat je niet voor je smoel. Maar wie eens wat anders wil horen, duikt deze plaat eens op uit de krochten van de platenbak. Onze zuiderburen brengen ons een welkome afwisseling in de zee van dertien in een dozijn metalreleases waar onze burelen mee volgesmeten worden. Waarvoor dank!

Tracklist:
1. Meat Heart
2. It Might Be
3. Circle Girl
4. Your Skin Won't Hide You
5. Digging the Sky
6. Ever
7. Let It Fall

Score: 82 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 5 januari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.