Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Sickret - Hypocritical
Jaar van release: 2016
Label: DarkTunes Music Group
Sickret - Hypocritical
Nu-metal is back! Althans, als het aan Sickret ligt. De crossoverband uit Sursee is sinds 2010 actief en na het debuut Pointless Appendix (2013) is er nu Hypocritical. De Zwitsers laten daarop een mix horen van nu-metal, groove en hardcore die afwijkt van de alternatieve rock/metal van zijn voorganger.

De tweede full-length begint lekker met Doomsday, waarin net als in veel andere tracks groovende passages afgewisseld worden met rustigere coupletten. Door de iets te cleane, doch krachtige productie komen de songs aardig goed tot hun recht. Het tempo is mede vanwege de vele grooves nooit hoog. De raps doen wat denken aan die van Zack de la Rocha van Rage Against The Machine tijdens Bombtrack. Naast RATM zijn ook Clawfinger, Body Count en Limp Bizkit inspiratiebronnen van het kwartet.

Het ene nummer is nog wat agressiever dan het andere. In het sterke War en het gave Break The Line pakt dat het beste uit. Dat komt ook doordat die tracks muzikaal net wat extra te bieden hebben. Even een tempowisseling of een verandering van riff doet wonderen. Pomme De Terre, waarvan reeds een clip verscheen, is meer straightforward groove. Het zwaar groovende #Bitch en Violator zijn de hoogtepunten op de tweede helft. Laatstgenoemde bevat trouwens wel een riff die wel heel erg lijkt op die van Bulls On Parade van Rage Against The Machine.

Past is het enige nummer dat afwijkt van de rest. Hierin ligt in de eerste helft de nadruk op elektronische beats en raps à la jaren tachtig. Een prettige afwisseling tussen al het groovende geweld. Afwisseling is er ook op vocaal gebied met screams en cleane vocalen. Laatstgenoemde toveren soms wel een lach op het gezicht omdat ze op een leuke wijze in toonhoogte veranderen.

Hypocritical mag dan niet vernieuwend zijn, het is een aangename plaat met voldoende sterke tracks om de hele speeltijd uit te zitten. Deze tweede full-length is minder screamo en minder rauw dan zijn voorganger. Muzikaal iets minder interessant op een paar momenten na. Meer to the point, agressiever en groovender. Een andere plaat dus en daarmee bewijst Sickret zichzelf niet te herhalen.

Tracklist:
1. Doomsday
2. Hypocritical
3. War
4. Pomme De Terre
5. 420
6. Break Your Line
7. Tortured
8. Past
9. #Bitch
10. Daily Process
11. Violator

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 november 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.