Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Seedna - Forlorn
Jaar van release: 2016
Label: Transcending Obscurity
Seedna - Forlorn
Seedna is een atmosferische blackmetalband uit Zweden. Na wat bezettingswisselingen, een split en een album, is het nu tijd voor Forlorn, waarop deze Zweden de gevestigde klank ten gehore brengen. Deze groep speelt een experimentele variant van black metal met een hoop knipogen naar atmosferische doom metal. In 2015 hebben deze heren in eigen land aardig wat optredens verzorgd om luisteraars te werven. Eens kijken of dit schijfje iets gaat bijdragen aan de stijgende lijn.

Het album gaat rustig en opbouwend van start met het naargeestige Hourglass, waarin zanger Olle Olsen een deprimerend gesproken stuk laat horen. Hierna is het tijd voor het schitterende Wander, dat er met zijn prachtige klanken en duur van circa tweeëntwintig minuten uitgelicht dient te worden. Deze track behelst een bizarre, maar zeer effectieve mengelmoes van klanken en genres en doet daarmee denken aan Ufomammut en Shape Of Despair, terwijl de zwarte kant je aan Dissection zou kunnen laten denken. Na deze explosie gaat dit schijfje verder met Passage, dat met zijn gefluister en deprimerende klanken fungeert als een soort van intro voor het Ghost Brigade-achtige Frozen. Een track met dissonante gitaarakkoorden, naargeestige screams en onheilspellende bijklanken. De invloeden lijken wederom uit de doommetalhoek te komen, maar ditmaal sijpelt er wel meer duistere black door de uitgesponnen en intense gitaarriffs.

Eternal is wederom een zeer langdradige, instrumentale ervaring met akoestische gitaren en hier en daar wat gefluister. Na acht minuten gaat deze track eindelijk over in het stevige Abyssus. Een prachtige song die door zijn gotische inslag wat wegheeft van The Vision Bleak. Je kunt je wel afvragen of het nodig is om daar acht minuten op te wachten. Hierbij moet ik vermelden dat de screams van zanger Olle inmiddels parten beginnen te spelen. Zijn vocalen klinken regelmatig erg krachteloos en dragen hierdoor niet bij aan de stevige nummers.

Deze schijf smaakt absoluut naar meer, maar had naar nog meer kunnen smaken als er niet zoveel onnodige rustpunten waren op dit album. De pittige tracks zijn al best lang en bezitten van zichzelf vaak al adempauzes. Ook had de zang bruter en afwisselender mogen zijn, maar desalniettemin is dit een interessant schijfje van een interessante band met een eigen sound.

Tracklist:
1. Hourglass
2. Wander
3. Passage
4. Frozen
5. Eternal
6. Abyss
7. O

Score: 75 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 2 september 2016

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.