Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Souls Of Diotima - The Sorceress Reveals – Atlantis
Jaar van release: 2016
Label: Rockshots Music
Souls Of Diotima - The Sorceress Reveals – Atlantis
Aan de lange lijst met mogelijke liggingen van Atlantis kan Sardinië worden toegevoegd als het aan Souls Of Diotima ligt. Het is de thuisbasis van het Italiaanse collectief dat naar de gelijknamige Griekse filosofe en priesteres is vernoemd. Zo twijfelachtig de verhalen over het mythische eilandenrijk zijn, zo vastberaden gaan de Zuid-Europeanen te werk op hun derde full-length.

The Sorceress Reveals – Atlantis is een conceptalbum dat uit twintig delen bestaat met een totaallengte van zeventig minuten. Een lange zit en bovenal een zeer gevarieerde. Veel titels bestaan uit twee delen; een introductie (vaak een vertelling of fragment uit het verhaal) en het eigenlijke nummer. De basis daarin is symfonische power metal met de kristalheldere, melodieuze zang van Claudia Barsi, maar er zijn verrassende uitstapjes. Het geheel heeft een cinematische uitstraling. Zo zijn er op geschikte momenten gesproken passages, (sprookjes-achtige) filmmuziek en oorlogstaferelen.

De songs zitten boordevol met ideeën en daarom kost het nogal wat luisterbeurten om de rode lijn in de muziek en het verhaal te volgen. Souls Of Diotima switch veel in de nummers, erg veel soms, zoals in Gold And New Horizons, het iets te volle Fate And Destiny en het vrolijke, theatrale Stories, Songs And Celebrations. Het levert soms aangename verrassingen op, met name als het (neo-)klassieke muziek of progrock betreft, maar het maakt de nummers tevens erg druk. In het krachtige en melodieuze Tears Of Fury passen de hese growls goed, maar de dubstep in Zeus Unleashed (Interlude) had beslist achterwege gelaten mogen worden.

Het makkelijkst in het gehoor liggen de mooie ballad Divine Love (à la Ancient Bards), het omvangrijke, doch toegankelijke en catchy The Land Of The Wind, het epische en tevens deels swingende The Battle Of Giants (denk aan In My Sword I Trust van Ensiferum), Atlas Condemned en Our Atlantis. Het zijn samen met Tears Of Fury ook meteen de tracks die de sterkste indruk achterlaten. Jens Bogren heeft ervoor gezorgd dat alle instrumenten goed hoorbaar in de moderne mix staan. Daardoor verneem je de niet accentloze zang ook, met name op de rustige momenten, maar dat hoeft geen luisterplezier beperkende factor te zijn. Claudia zingt zuiver en is op haar sterkst als ze niet te veel kracht hoeft te zetten.

The Sorceress Reveals – Atlantis is een complex geheel dat slechts weggelegd is voor metalfans met een lange adem. Je kunt duidelijk horen dat er veel zorg aan is besteed en dat er gepassioneerde en vaardige musici aan het werk zijn. Dit derde album is het meest bombastische en ambitieuze in de discografie. Een plaat waarop de Italianen een demonstratie van hun kunnen geven en op cinematische wijze het concept vertalen in veelzijdige muziek. Het kwintet barst van de ideeën, maar de kunst van het weglaten en stroomlijnen vormt nog een uitdaging. Souls Of Diotima is voor liefhebbers van Rhapsody, Ancient Bards en sprookjes-achtige symfonische power metal beslist de moeite waard om te checken.

Tracklist:
1. The Sorceress Reveals ~ Atlantis (Prelude)
2. The Land Of The Wind
3. Stories, Songs And Celebrations
4. Divine Love (Interlude)
5. Divine Love
6. Fate And Destiny (Interlude)
7. Fate And Destiny
8. Gold And New Horizons (Interlude)
9. Gold And New Horizons
10. The Battle Of Giants (Interlude)
11. The Battle Of Giants
12. Tears Of Fury (Interlude)
13. Tears Of Fury
14. Zeus Unleashed (Interlude)
15. Zeus Unleashed
16. Atlas Condemned (Interlude)
17. Atlas Condemned
18. Our Atlantis (Interlude)
19. Our Atlantis
20. The Sorceress Reveals ~ Atlantis (Prologue)

Score: 74 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 8 augustus 2016

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.