Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Candlemass - Death Thy Lover
Jaar van release: 2016
Label: Napalm Records

Candlemass - Death Thy Lover

Psalms For The Dead blijkt toch niet het laatste studiowerk van Candlemass te zijn. De band heeft weliswaar geuit dat ze alleen nog live zouden spelen, maar ter gelegenheid van drie decennia Candlemass wordt de jubileum-ep Death My Lover uitgebracht. Hoewel Psalms For The Dead goed werd ontvangen, was de plaat voor mij een flinke teleurstelling. Dat orgel verpest voor mij het hele album. Dubbel goed nieuws voor diegene die het met me eens is, op Death My Lover, is dat instrument niet meer te horen.

De bandhistorie gaat verder terug, maar dertig jaar geleden bracht de band rond bassist Leif Edling het meesterwerk Epicus Doomicus Metallicus uit, met Johan Längqvist als zanger. Een jaar later nam Messiah Marcolin, gekleed in monnikspij, zijn plaats in en groeide de populariteit van Candlemass. De samenwerking met Marcolin liet te wensen over en de band ging twee keer uit elkaar. De stabiliteit keerde terug toen Marcolin in 2006 definitief uit de band werd gezet. Hoewel Rob Lowe het erg goed deed op de laatste drie studioalbums, vond Leif zijn prestaties op het podium onvoldoende, dus werd ook hij in 2012 uit de band gezet.

Death Thy Lover bevat vier nieuwe, rasechte Candlemass-tracks en ze klinken beter dan ooit, al moet ik zeggen dat het refrein van de opener en titeltrack een tikje sneller had gemoeten. Vanaf het moment dat je de zang van Mats Levén hoort, is het alsof het nooit anders had moeten zijn. Ook zijn verleden met de band gaat al vele jaren terug, want Mats was de zanger van Abstrakt Algebra, opgericht door Leif Edling na de eerste break-up van Candlemass. De kwaliteiten van Mats komen het beste tot zijn recht in Sinister N Sweet, tevens de sterkste track op deze ep, maar met de instrumentale afsluiter The Goose weet Candlemass ook zonder zang te imponeren.

Het is natuurlijk speculeren, maar het beluisteren van Death My Lover heeft mij ervan overtuigd dat Leif Edling volop met nieuwe nummers bezig is. Er moet gewoon nog een studioalbum komen met Mats als zanger. Wanneer Death Thy Lover de opmaat is naar een nieuwe plaat, dan wordt het een majestueus album.

Tracklist:
1. Death Thy Lover
2. Sleeping Giant
3. Sinister N Sweet
4. The Goose

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 2 juni 2016

Meer Candlemass:

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.