Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Explosions In The Sky - The Wilderness
Jaar van release: 2016
Label: Temporary Residence
Explosions In The Sky - The Wilderness
Als er één album is waar binnen de postrockscene reikhalzend naar uitgekeken werd, is het wel The Wilderness. Niet zo verwonderlijk overigens, aangezien de Texaanse, instrumentale formatie Explosions In The Sky tot een van de grootste namen uit het genre behoort. Daarnaast is het alweer vijf jaar geleden dat de laatste full-length verscheen (ik tel de soundtracks maar even niet mee), dus het werd ook wel weer tijd voor nieuw werk.

Explosions In The Sky is nooit een band geweest die bang is om te experimenteren met nieuwe ideeën. Dat was al goed te horen op Take Care, Take Care, Take Care (2011); een plaat die weliswaar iets langer bezinkingstijd nodig had, maar wel openbloeide tot een waar kunstwerk. Op The Wilderness zet de band de volgende stap. Het resultaat is een intrigerend en bij vlagen wederom prachtig album, dat echter wel de adembenemende crescendo’s van zijn voorgangers mist.

De eerste luisterbeurten van The Wilderness zijn nog het best als ‘ingewikkeld’ te omschrijven. Explosions In The Sky kiest hier voor een rustigere insteek en experimenteert naar hartenlust met elektronische klanken. Ambient is nadrukkelijker dan ooit aanwezig en voor traditionele post-rock is nauwelijks plek. Daarnaast zijn de nummers over het algemeen een stuk korter geworden en duiken op veel plaatsen synthlijnen op die nieuw zijn voor deze groep. Toch blijkt The Wilderness te intrigeren. Het siert het viertal uit Austin dat ze buiten de gebaande paden durven te treden en zich in dit stadium van hun carrière zo durven te vernieuwen.

Opener Wilderness klinkt al direct anders dan alles wat Explosions In The Sky eerder heeft gedaan. Het is een oefening in minimalisme geworden, met veel nadruk op elektronische invloeden en allerlei piepjes en kraakjes, maar toch weet deze track ook met minimale middelen voor kippenvel te zorgen. Ook The Ecstatics is in eerste instantie een wat bevreemdend nummer, dat bij iedere luisterbeurt groeit. Tangle Formations is eigenlijk het eerste nummer dat nog enigszins doet denken aan het oudere werk, hoewel ook hier de elektronische invloeden onmiskenbaar aanwezig zijn. De fraaie tokkelriffs en vooral de manier waarop het nummer toewerkt naar een climax roepen warme herinneringen op aan de vorige albums.

Het overgrote deel van The Wilderness laat echter een band horen die naar de toekomst kijkt in plaats van het verleden. Ook nummers als het prachtige Disintegration Anxiety laten een fris, nieuw geluid horen, waarin wederom veel gestoeid wordt met elektronica, die op een sublieme manier wordt verweven in de sound. De rijke details en subtiliteit van het nummer verraden de compositorische klasse van deze band, alsmede het geduld waarmee aan dit album is geschaafd. Toch is niet ieder nummer even sterk. Soms kabbelt het album iets te veel voort (Logic Of A Dream en Losing The Light). Gelukkig zijn dat uitzonderingen. Over de gehele linie is The Wilderness namelijk een gedurfd en boeiend album geworden, waarmee Explosions In The Sky weliswaar niet zijn beste plaat aflevert, maar wél zijn vleugels durft uit te slaan.

Tracklist:
1. Wilderness
2. The Ecstatics
3. Tangle Formations
4. Logic Of A Dream
5. Disintegration Anxiety
6. Losing The Light
7. Infinite Orbit
8. Colors In Space
9. Landing Cliffs

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 mei 2016

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.