Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Minotaur - Beast Of Nations
Jaar van release: 2016
Label: High Roller Records
Minotaur - Beast Of Nations
Nog zo'n bandje uit de schaduw van de grote, Teutoonse drie. Minotaur. Opgericht in 1983, tien jaar actief geweest, om er in 1993 min of meer mee te kappen. Sinds 2006 verschijnt er zo nu en dan weer wat muziek van de Duitsers. Beast Of Nations is het nieuwste wapenfeit. Al is het eigenlijk meer een wapenfeitje. Want op deze release staan vier songs.

Of dat weinig is, is aan de luisteraars. Want ik kan me best voorstellen dat veel metalfans hier helemaal niks mee kunnen. Minotaur concentreert zich namelijk nog steeds op een mix van ouderwetse speed metal en snelle thrash. Zoals Destruction op Infernal Overkill en Living Death ten tijde van Metal Revolution. Die bands reken ik tot mijn favorieten, dus Beast Of Nations had gesneden koek kunnen zijn. Inderdaad, had kunnen zijn. Persoonlijk ben ik niet zo onder de indruk van dit schijfje. Normaal gesproken heb ik niet veel moeite met een gedateerde sound, maar hier ligt het er zo dik bovenop, dat het bijna parodisch aandoet. Gitarist en ritmesectie doen bovendien te weinig moeite om echt strak te spelen. Dat geeft de muziek een wild karakter. Leuk en aardig, maar niet als de riffs zo oersimpel zijn. In vergelijking met sommige gitaarpartijen op deze plaat zijn de riffs van bijvoorbeeld Exciter progressief.

Waar ik minder moeite mee heb, is de zang van Andi Richwien. Luidkeels verkondigt hij dood en verderf, hel en verdoemenis. Zijn giftige strot vormt de smaakmaker op het plaatje. Misschien niet zo smerig en vilein als Thorsten Bergmann (Living Death), maar wel met de juiste dosis agressie. Zodoende krikt hij het niveau van deze niet al te opzienbarende ep nog een beetje op.

Dit is eigenlijk typisch zo'n plaatje die je na aanschaf twee of drie keer opzet. Vervolgens geeuw je een keer en haal je je schouders op. Waarna je het vinyl of de cd in de kast zet, om het kleinood daar te laten verstoffen. Minotaur is in zekere zin een negatief gevolg van de hele thrashrevival. Niet alleen goede bands proberen het weer, maar ook groepen die in het verleden niets voorstelden, pakken de instrumenten weer op. Met dit soort overbodige toestanden tot gevolg. Dat moet zelfs de meest verstokte patchjas me waarschijnlijk nageven. Foeilelijke hoes trouwens.

Tracklist:
1. 27 Dead
2. Beast Of Nations
3. Ignite Me
4. Skipping The Sin

Score: 50 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 16 april 2016

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.