Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 66
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 43
  • Frank Beard (ZZ Top) - 76
  • Henkka (Withering) - 43
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 55
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 44
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 44

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review

Venus Sleeps - Dead Sun Worship
Jaar van release: 2015
Label: Eigen beheer

Venus Sleeps - Dead Sun Worship

Saturndust, Mars Red Sky, Venus Sleeps. Blijkbaar is het als stoner-/doomgroep hip om een naam van een planeet in je bandnaam op te nemen. Het Ierse Venus Sleeps bracht eerder dit jaar zijn debuut Dead Sun Worship uit. Op deze plaat staan vijf songs, die bijna allemaal ruim zeven minuten duren. De luisteraar krijgt psychedelische doom te horen, geïnspireerd door Hawkwind, Pink Floyd, maar vooral, hoe kan het ook anders, Black Sabbath.

Opener Ether Sleeper is een aardig begin. Al moet gezegd worden dat de riff, hoe lekker die ook klinkt, te vaak herhaald wordt. Ook de vocalen in de verzen en het refrein zijn te veel een herhaling van zetten. Dawn Of Nova heeft hetzelfde euvel. Zeker geen beroerd nummer, maar simpelweg te repetitief. Golden Hair, een cover van Syd Barrett, is daarentegen wel geslaagd. Barrett baseerde het nummer op een gedicht van de Ier James Joyce. De band heeft een experimentele draai aan het akoestische origineel gegeven, waardoor het qua sfeer perfect als middenstuk van dit album fungeert. De laatste twee tracks van Dead Sun Worship zijn het loodzware I Am The Night en Age Of Nothing. Laatstgenoemde is een schot in de roos. Een geslaagde mix van Black Sabbath en Pink Floyd, waarbij met name de vocalen van Sie Carroll goed uitpakken.

Het is een understatement dat Dead Sun Worship niet baanbrekend is. Bij vlagen leunen de songs nog te veel op de sound van Black Sabbath en is er een gebrek aan variatie. Venus Sleeps weet echter wel hoe het een bepaalde sfeer kan neerzetten. Ook bieden de laatste drie tracks voldoende perspectief voor de toekomst.

Tracklist:
1. Ether Sleeper
2. Dawn Of Nova
3. Golden Hair
4. I Am The Night
5. Age Of Nothing

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 29 december 2015

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.