Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
    12 augustus:
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 74
  • Eric Carr (Kiss)† - 76
  • John Petrucci (Dream Theater) - 59
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 51
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 52

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Venus Sleeps - Dead Sun Worship
Jaar van release: 2015
Label: Eigen beheer

Venus Sleeps - Dead Sun Worship

Saturndust, Mars Red Sky, Venus Sleeps. Blijkbaar is het als stoner-/doomgroep hip om een naam van een planeet in je bandnaam op te nemen. Het Ierse Venus Sleeps bracht eerder dit jaar zijn debuut Dead Sun Worship uit. Op deze plaat staan vijf songs, die bijna allemaal ruim zeven minuten duren. De luisteraar krijgt psychedelische doom te horen, geïnspireerd door Hawkwind, Pink Floyd, maar vooral, hoe kan het ook anders, Black Sabbath.

Opener Ether Sleeper is een aardig begin. Al moet gezegd worden dat de riff, hoe lekker die ook klinkt, te vaak herhaald wordt. Ook de vocalen in de verzen en het refrein zijn te veel een herhaling van zetten. Dawn Of Nova heeft hetzelfde euvel. Zeker geen beroerd nummer, maar simpelweg te repetitief. Golden Hair, een cover van Syd Barrett, is daarentegen wel geslaagd. Barrett baseerde het nummer op een gedicht van de Ier James Joyce. De band heeft een experimentele draai aan het akoestische origineel gegeven, waardoor het qua sfeer perfect als middenstuk van dit album fungeert. De laatste twee tracks van Dead Sun Worship zijn het loodzware I Am The Night en Age Of Nothing. Laatstgenoemde is een schot in de roos. Een geslaagde mix van Black Sabbath en Pink Floyd, waarbij met name de vocalen van Sie Carroll goed uitpakken.

Het is een understatement dat Dead Sun Worship niet baanbrekend is. Bij vlagen leunen de songs nog te veel op de sound van Black Sabbath en is er een gebrek aan variatie. Venus Sleeps weet echter wel hoe het een bepaalde sfeer kan neerzetten. Ook bieden de laatste drie tracks voldoende perspectief voor de toekomst.

Tracklist:
1. Ether Sleeper
2. Dawn Of Nova
3. Golden Hair
4. I Am The Night
5. Age Of Nothing

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 29 december 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.