Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
    15 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Hyla
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Klone
  • Praying Mantis en The Riven
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 66
  • Benoît Blin (Monolithe) - 46
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 34
  • Christian Müller (Night In Gales) - 49
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 51
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 50
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 53
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 85
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 42
  • Jacob Bannon (Converge) - 50
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 79
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 47
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 55
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 58
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 33
  • Larrie Londin (Journey)† - 83
  • Martin (Manatark) - 50
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 53
  • Simon McKay (The Agonist) - 40
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 35
  • Tim Mallare (Overkill) - 61
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 65

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

End Of The Dream - All I Am
Jaar van release: 2015
Label: Eigen Beheer
End Of The Dream - All I Am
Nederland is rijk aan metalbands met een zangeres achter de microfoon. Een aantal daarvan, zoals Within Temptation, Delain en Epica, boekt veel succes buiten de grenzen. Met de continuïteit zit het goed, getuige bijvoorbeeld Stream Of Passion. Op nationaal niveau zijn er nog veel meer formaties die graag in de voetsporen treden van hun grote voorbeelden. Een van de veelbelovende acts is End Of The Dream, waarvan eerder dit jaar het debuutalbum All I Am verscheen.

Op deze eerste full-length staan zes songs, die al eerder uitgebracht zijn op de in 2013 zelfgetitelde ep (Away is een digitale bonustrack), aangevuld met drie nieuwe nummers (Collide, Dark Reflection en Gone). De stijl van spelen is nagenoeg onveranderd. Het grote verschil is dat er productioneel een grote stap voorwaarts is gemaakt, dankzij Joost van den Broek. Er is sprake van een organisch geheel en daardoor liggen de toch al catchy nummers extra aangenaam in het gehoor.

Het Bossche gezelschap maakt gothic/symphonic metal die in de lijn ligt van Evanescence en Stream Of Passion. De muziek draagt een gevoel van dramatiek en is meeslepend, mede doordat het tempo doorgaans laag ligt. Op All I Am staan zowel toegankelijke songs (Follow The Angels, Colder en de zeer fraaie, stevige, bijna radiovriendelijke ballad Collide) als uitdagende, lange, progressieve tracks in de stijl van Dream Theater (Shadow’s Embrace en Dark Reflection). Een mooie afwisseling met veel memorabele momenten, die ervoor zorgen dat je het album moeiteloos in een keer in zijn geheel beluistert.

Micky Huijsmans heeft een erg prettige stem. Haar vocalen doen denken aan die van Amy Lee van Evanescence, maar met een eigen touch. De zanglijnen hebben overeenkomsten met die van Amy, maar ook die van Matt Bellamy van Muse (Away en het iets minder opvallende titelnummer). Zowel in de rustige passages als de stevige gedeelten komt haar stem goed tot zijn recht. Ze varieert goed tussen operavocalen en een gothic rock/pop-techniek. Er zijn vele momenten waarop ze in positieve zin bepalend is. Enkele voorbeelden zijn de climax van Shadow's Embrace, het rustige deel van het epische Dark Reflection en in het tweede deel van de piano-ballad Gone. Er zijn echter veel andere momenten waarop ze de muziek naar een hoger niveau tilt.

Muzikaal is het een rijk geheel. De ritmesectie zorgt voor een stabiele basis, maar drummer Pieter Driesen (die na de opnamen vervangen is door Pim Geraets) zorgt met name in de progressieve tracks op de juiste momenten voor de nodige twists. Gitarist/toetsenist Armen Shamelian verdient een compliment voor zijn technisch verzorgde toetsen- en gitaarspel. Met name de melodische solo’s in Away, Shadow's Embrace en Collide zijn wonderschoon. De zware, eenvoudige doch doeltreffende riffs vormen een mooi contrast met de lichtere orkestrale melodieën. Het atmosferische Through The Dark is mooi opgesierd met hypnotiserend pianospel. Maar ook voor de andere nummers geldt dat ze goed in elkaar zitten, al is er ruimte voor verbetering met betrekking tot de overgangen in Shadow’s Embrace.

All I Am is een zeer overtuigend debuutalbum met een mooie afwisseling tussen catchy momenten en uitdagende progressieve passages. End Of The Dream levert wat in op het gebied van originaliteit, maar maakt dat ruimschoots goed met zeer overtuigende songs, die ook na meerdere luisterbeurten hun kracht behouden. Bovendien kun je horen dat deze band nog niet is uitgegroeid. Ik voorspel een mooie toekomst voor dit Bossche gezelschap!

Tracklist:
1. Follow The Angels
2. Away
3. Colder
4. Shadow’s Embrace
5. Collide
6. All I Am
7. Through The Dark
8. Dark Reflection
9. Gone

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 1 december 2015

Meer End Of The Dream:

End Of The Dream - All I Am
Reactie van Een Metalfan op 01-12-2015 om 12:18u

zijn de progressieve passages echt progressief?
Meestal zijn ze symfonisch bij dit soort bands
en helaas weinig progressief, waardoor zoveel van dit "genre" het zelfde klinkt

End Of The Dream - All I Am
Reactie van theRealWheely op 01-12-2015 om 15:24u
Score: 95 / 100

Ik heb de CD ook gekocht en ben het helemaal met je eens. Ook live zijn ze geweldig! Ik heb ze zien spelen op FemME en ze speelden de zaal plat. Bijna niemand kende ze daar omdat ze mochten invallen. De kleine zaal in de Effenaar was helemaal vol en ze kregen luid applaus. Na het optreden was het heel druk bij de merchandise stand. :-)

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
  • 21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.