Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 28-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arve "Ice Dale" Isdal (Enslaved) - 49
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet)† - 75
  • Gus Pepa (Death Angel) - 59
  • Jack Black (Tenacious D) - 57
  • Jess Margera (CKY) - 48
  • Otto Schimmelpenninck van der Oije (Delain) - 44
Review

Lewis & The Strange Magics - Velvet Skin
Jaar van release: 2015
Label: Soulseller Records
Lewis & The Strange Magics - Velvet Skin
Als het Baskische Lewis & The Strange Magics ergens niet over de klagen heeft, dan is het wel de snelheid waarmee alles zich voltrekt rond deze band. Dit drietal opereert sinds vorige zomer en had slechts een demo nodig om een contract af te dwingen bij Soulseller Records. Dit Nederlandse label staat wat mij betreft niet altijd garant voor kwaliteit, maar ze houden de retro- en doomrockscene wel goed in de gaten. Lewis & The Strange Magics mag dan indruk gemaakt hebben met hun demo, Het is een gewaagde beslissing om jong bandje zo snel de studio in te jagen.

Lewis & Strange Magics laat zich duidelijk inspireren door de jaren zestig en zeventig. Als voorbeelden worden The Beatles en Black Sabbath aangehaald. Aangezien er een wereld van verschil tussen die twee bands zit, wil dat in eerste instantie niet veel zeggen. Verder hanteert dit drietal de term ‘strange magical music’, wat eveneens vrij vaag is. Toch valt van beide niet veel te zeggen. Willen deze jongens graag al hun favoriete genres spelen of is het een verwoede poging om origineel te klinken? Hoe je het ook wendt of keert, Velvet Skin is een veelzijdige plaat geworden.

Het is niet voor niets dat ik regelmatig moet denken aan ons eigen Dewolff ten tijde van zijn debuutplaat. Ook dit collectief liet zich door beide bovengenoemde bands inspireren, maar Dewolff en Lewis & The Strange Magics hebben dezelfde bezetting van een zanger/gitarist, toetsenist en drummer. De band waar het nu om draait, zoekt echter wel vaker de duistere sferen op. Let op: niet Black Sabbath-duister, maar eerder zoals Uriah Heep dat zo goed kon. Mede daardoor klinken nummers als Carbon Wine en Suzy’s Room heel lekker. Waar de band vooral in slaagt, is om de muziek een mysterieuze toon te geven, maar tegelijkertijd heel luchtig vanwege R&B-achtige ritmes.

Wat deze band helaas wel mist, is een goede zanger. Lewis P. weet weliswaar te voorkomen dat de muziek vervelend klinkt, maar hij klinkt wel zo ongelooflijk nasaal, dat het kwartje wat zijn band betreft net niet valt. Dat Lewis & The Strange Magics talent heeft, moge duidelijk zijn. Als dit trio een goede zanger weet aan te trekken en artistiek weet te groeien, kan het zeker wat worden.

Tracklist:
1. Carbon Wine
2. How To Be You
3. Suzy’s Room
4. Golden Threads
5. Nina (Velvet Skin)
6. Female Vampire
7. Cloudy Grey Cube
8. Your Evil Trip

Score: 76 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 17 augustus 2015

Zoeken
    26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.