Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    9 oktober:
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Caffery (Savatage) - 59
  • Daniel Mÿhr (Sabaton) - 46
  • Doug Ingle (Iron Butterfly) - 80
  • Erik Ljungqvist (Arise) - 47
  • Jani Liimatainen (Sonata Arctica) - 46
  • Jukka Ruotsalainen (Wingdom) - 47
  • Kristoffer "Garm" Rygg (Ulver) - 50
  • Lucien Francœur (Aut’Chose)† - 78
  • Michael Sjöö (Seven Tears) - 41
Review

Rise Of Avernus - Dramatis Personæ
Jaar van release: 2015
Label: Code666
Rise Of Avernus - Dramatis Personæ
Rise Of Avernus is een orkestrale doom-/deathmetalband uit Australië die sinds 2011 actief is. Na een zelfgetitelde ep in 2012 verscheen een jaar later het debuut L‘Appel Du Vide. In eigen land vergaarde de formatie hiermee enige naamsbekendheid, maar buiten het eigen continent bleef het gezelschap relatief onbemind. Het viertal muzikanten uit Sydney doet met de nieuwe ep Dramatis Personæ een nieuwe poging om ook in andere delen van de wereld op de metalkaart te komen.

Het recente materiaal is zwaarder en donkerder dan het debuut (waar hoor je dat tegenwoordig nog?) en laat bovendien verschillende stijlen horen. Opener In The Absence Of Will... toont de kant van de atmosferische melodische death metal met orkestrale elementen. Daarin is Rise Of Avernus niet op zijn sterkst. De riffs zijn niet bijzonder en mede daardoor gaat deze track vrij ongemerkt voorbij. Bovendien is de mix van instrumenten verre van ideaal. De klassieke instrumenten staan iets te hard in de totaalsound en lijken echt bovenop de metal te liggen in plaats van dat ze er onderdeel van uitmaken.

De rest van de ep is trager en laat de doomkant inclusief orkestraties horen. Hierin zijn de Australiërs op hun sterkst. Niet dat het materiaal memorabel is, maar wel genietbaar. De losse elementen vormen meer een geheel dan tijdens de opener. Zo zijn de strijkpartijen organischer verwerkt. Bovendien blijven Path To Shekinah en In Hope We Drown beter hangen, ondanks de vele details die erin verwerkt zijn.

Er gebeurt namelijk veel op deze schijf, waardoor het wel de nodige luisterbeurten vergt voordat de tracks in je hoofd zitten. De Aussies hebben veel ideeën in de songs verwerkt en zijn bovendien aan het experimenteren. Zo begint Acta Est Fabula als doommetaltrack, maar halverwege verandert de stijl in deathcore. Een gewaagde verandering die niet zo goed uitpakt. Dit in tegenstelling tot de toegepaste variaties in de afsluiter In Hope We Drown. De mooie middensectie met percussie en didgeridoos sluit mooi aan bij de doom en laat horen waar de heren vandaan komen.

Niet alleen muzikaal valt er veel te beleven, ook in de vocalen zit veel afwisseling. Cleane zang, screams en grunts wisselen elkaar af. De diepe grunts zijn het sterkst. Ze zijn overtuigender dan de metalcorescreams tijdens de openingsnummer. De cleane vocalen zijn het beste toegepast in Path To Shekinah. De gastbijdrage van Grutle Kjellson van Enslaved is niet opvallend. Hij is verantwoordelijk voor een in het Noors gesproken gedeelte en screams in Acta Est Fabula.

Zo is Dramatis Personæ meer een album van momenten dan van nummers die over de hele lengte overtuigen. Elke track bevat sterke en minder sterke gedeelten en dat maakt dat deze schijf wel aardig is, maar niet meer dan dat. Rise Of Avernus is het sterkst als het gas terugneemt, zowel qua tempo als in het beperken van het aantal ideeën per song. Als de Aussies in de toekomst deze verbeterpunten in voldoende mate toepassen in consistentere songwriting, dan kan de volgende release wel een positieve verrassing zijn. Daarvoor is de potentie zeker aanwezig.

Tracklist:
1. In The Absence Of Will...
2. Path To Shekinah
3. Acta Est Fabula (feat. Grutle Kjellson of Enslaved)
4. An Alarum Of Fate
5. In Hope We Drown

Score: 69 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 9 april 2015

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.