Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
Geen concerten bekend voor 18-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clyde Stubblefield (James Brown)† - 83
  • José Aguiar (Tarantula) - 72
  • Kristian Andersen (Where Angels Fall) - 52
  • Mark Tremonti (Alter Bridge) - 52
  • Mike Mangini (Dream Theater) - 63

Vandaag overleden:
  • Storm Thorgerson (illustrator) - 2013
Review

RAM vs Portrait - Under Command
Jaar van release: 2014
Label: Metal Blade Records
RAM vs Portrait - Under Command
Ik dacht dat ‘battles’ meer een hiphopdingetje waren. Je kent het wel: iemand uitdagen om improviserend te rappen of dansen, waarbij je de ander belachelijk maakt. Daarvoor gaan we in ons metalwereldje elk geval te vriendschappelijk met elkaar om. Zo ook RAM en Portrait. Twee Zweedse bands die al een lange tijd op goede voet met elkaar leven. Dit schijfje is dan wel verpakt als een soort strijd, maar we hebben hier met een ouderwetse split te maken.

Het idee is in elk geval erg leuk. Beide bands dragen een nieuw nummer aan, coveren elkaar en kiezen vervolgens een andere cover. RAM kennen we natuurlijk van de Priest-achtige aanpak en Savage Machine is dan ook geheel in die trend geschreven. Het stampt prima door en de melodie is goed, maar het nummer zelf klinkt maar doorsnee. Welcome To My Funeral is dan weer een uitstekende cover! Het kost RAM maar weinig moeite om de horrorelementen in hun muziek te verwerken en als Portrait er niet voor kiest om dit gave nummer een fatsoenlijke release te gunnen, dan doet RAM het dus wel. De Kisscover wil ik graag vergeten.

Portrait leverde eerder dit jaar een fantastische plaat af. Dat Martial Lead in het verlengde ligt, zal niemand verbazen. Voor wie het nog niet weet: Portrait zit qua sound erg dicht tegen Mercyful Fate aan. Ondanks dat de band probeert net anders te klinken, had Martial Lead zo van deze legende kunnen zijn. Het ligt vooral aan het gitaarwerk. Tegelijkertijd is dit een compliment, want het luistert goed weg. Verder geldt ook voor Portrait dat de cover het beste nummer is. RAM heeft natuurlijk meer gave songs, maar ook Blessed To Be Cursed is er een die enkel op een redelijk obscure EP staat.

Het is een leuk product van twee bands die duidelijk veel respect voor elkaar hebben. Ik ga dan ook geen winnaar aanwijzen. Dat mogen de fans zelf doen. Beide groepen hebben niet hun beste song uitgeleend aan deze split en daarmee zijn eigenlijk vooral de wederzijdse covers interessant. Een leuk hebbedingetje voor de echte fans.

Tracklist:
1. RAM - Savage Machine
2. RAM - Welcome To My Funeral (Portrait cover)
3. RAM - Creatures Of The Night (KISS cover)
4. Portrait - Martial Lead
5. Portrait - Blessed To Be Cursed (RAM cover)
6. Portrait - Aggressor (Exciter cover)

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 15 december 2014

RAM vs Portrait - Under Command
Reactie van Metal Meepy op 15-12-2014 om 22:47u

Inderdaad leuk idee. Seasons of Mist deed dit eind jaren 90 ook met hun 'War' serie, met in elk geval "...And Oceans vs. Bloodthorn" en "Anata vs. Bethzaida". Ik hou wel van dat soort experimentjes.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.