Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Enchant - The Great Divide
Jaar van release: 2014
Label: InsideOut Music
Enchant - The Great Divide
Ondanks zijn drukke bestaan als snarenplukkende zanger van Spock's Beard is Ted Leonard het progbandje waarmee het voor hem allemaal begon niet vergeten. Het siert de sympathieke Amerikaan dat hij toch weer met Enchant de studio in is gedoken. Laatste en tevens sterkste telg Tug Of War verscheen immers elf jaar geleden. Gek genoeg heeft die lange pauze niet voor grote veranderingen gezorgd.

Enchant klinkt namelijk nog altijd als Enchant. De groep stond eerder bekend als hardere kleinzoon van Kansas en het stevigere broertje van Spock's Beard. De eerste vergelijking heeft natuurlijk vooral met de zang van Leonard te maken, want hoewel hij flink heeft kunnen rijpen, klinkt de invloed van Steve Walsh zeker door in zijn stemgeluid. Dat ook elementen van zijn nieuwe broodheer zo nu en dan doorschemeren is niet vreemd. De Baard was immers ook vroeger al een belangrijke inspiratiebron voor Enchant. Wat de groep uit de Bay Area onderscheidt zijn de soms aan metal refererende passages. Een beetje zoals Fates Warning dat op platen als Parallels en Inside Out deed, inclusief dat catchy randje.

Want hoewel sommige nummers op deze nieuweling wat langer duren, is Enchant nooit een groep van het nodeloze gepiel geweest. Ook nu niet. De band schrijft goede songs en bouwt daar allerlei extra lagen, melodieën en versiersels omheen. Tierelantijnen die de muziek alleen maar beter maken overigens, daar het gezelschap de liedjes nooit te vol stopt. Het is zodoende goed toeven met een bakbeest als het titelnummer, dat heerlijk Yes-achtig opent en later nog een paar keer teruggrijpt naar het lichtvoetige symfogeluid van ondergewaardeerde Yes-platen als Drama en The Ladder. Dat het ook een stuk logger kan, bewijzen de mannen in opener Circles. Uitstekend nummer trouwens, waarin met name zang en gitaarspel elkaar heerlijk opzwepen.

Toch kent de plaat ook een paar ietwat minder tracks. Niet dat ze slecht zijn, maar All Mixed Up en Transparent Man hebben gewoon niet zoveel om het lijf. Het zijn nog net geen niemendalletjes naast een wereldcompositie als Here And Now dat met een fantastische opbouw, lekker refrein en werkelijk wereldse gitaarsolo hét prijsnummer van The Great Divide is. Overigens met dank aan de uitstekende productie. Deze plaat klinkt namelijk net als Tug Of War lekker organisch. De gitaren knallen eruit en zowel het ondersteunende toetsenwerk als de keyboardsolo's liggen prettig in het totaalgeluid.

Het is lastig om te zeggen of deze achtste langspeler van Enchant beter is dan Tug Of War of bijvoorbeeld het enigmatische, neoprogressieve debuut Blueprint For The World. De tijd zal het leren, maar ondanks een tweetal iets mindere songs behoort het gros van de cd zeker tot het betere werk van Enchant. Of deze plaat beter is dan de laatste van Spock's Beard? Laten we het zo zeggen: zoek je wat hardere en meer uitgesponnen progrock, dan ben je momenteel bij Enchant aan het juiste adres. Zie je meer heil in softere speelsheid en gangbaarder werk, dan is Spock's Beard de beste optie. Ideaal is het beide albums te kopen, want veel beter wordt het niet als het aankomt op symfonische rock.

Tracklist:
1. Circles
2. Within An Inch
3. The Great Divide
4. All Mixed Up
5. Transparent Man
6. Life In A Shadow
7. Deserve To Feel
8. Here And Now
9. Prognosticator

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 november 2014

Enchant - The Great Divide
Reactie van enchant op 17-11-2014 om 20:33u
Score: 83 / 100

Goeie review. Enchant behoort al decennia tot mijn favoriete bands en gezien mijn "nickname" zal dat niemand verbazen.
Dit is een goed album, en het doet me plezier de band na tien jaar weer met nieuw materiaal te mogen verwelkomen. Toch kan deze worp niet helemaal tippen aan albums als "Break" en "Juggling 9 or dropping 10", die mijn favorieten blijven.
Maar waarschijnlijk zal de tijdsgeest ook wel meespelen in die besluitvorming. Destijds was ik een redelijk jonge snaak, en dan blijft alles wat je goed vind net dat beetje beter kleven. Tegenwoordig moet een band al wel met een erg goeie klassieker op de proppen komen alvorens deze oude man euforisch wordt.
Hoe dan ook. Goed album, blij dat ze er weer zijn, maar de laatste Spock's Beard met Leonard op zang is eenvoudigweg net dat beetje sterker dan dit album.

Enchant - The Great Divide
Reactie van 666 op 18-11-2014 om 10:42u
Score: 75 / 100

Helemaal mee eens!
Ik heb het album uiteraard gekocht en een paar keer beluisterd. Het begint heel langzaam te komen.
Het is moeilijk om je , na 10 jaar, weer te laten grijpen door een nieuw album van Enchant

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.