Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 november:
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Kalender
Vandaag jarig:
  • Al Jourgensen (Ministry) - 67
  • Alex Greenwald (Phantom Planet) - 46
  • Björn Englén (Quiet Riot) - 54
  • Brian Blessed (acteur) - 89
  • David Austin (Nasty Savage) - 63
  • David G. Álvarez (Angelus Apatrida) - 42
  • Def (Prejudice) - 52
  • Dennie Grondelaers (Saille) - 41
  • Dennis Stratton (Iron Maiden) - 73
  • Fabio Lione (Rhapsody) - 52
  • Giles Martin (producent) - 56
  • Giuseppe Verdi (componist)† - 212
  • Guh.Lu (Gorgoroth) - 44
  • Jackson Browne - 77
  • James Fearnley (The Pogues) - 71
  • Jason Rosenfeld (Reverend) - 60
  • John Entwistle (The Who)† - 81
  • John Lennon (The Beatles)† - 85
  • Jonas Schütz (Atrophy) - 35
  • Kurt Neumann (BoDeans) - 64
  • Martin Buchwalter (Perzonal War) - 47
  • Max Duhamel (Kataklysm) - 50
  • Nakaido "Chabo" Reichi (RC Succession) - 75
  • Nona Hendryx (Labelle) - 81
  • PJ Harvey - 56
  • Riina Rinkinen (Silentium) - 43
  • Rob Thompson (Pegazus) - 59
  • Sean Lennon (The Claypool Lennon Delirium) - 50
  • Sharon Osbourne (manager) - 73
  • Sleazy P. Martini (Gwar) - 65
  • Steve Burns - 52
  • Steve Jablonsky (componist) - 55
  • Theo (Descending) - 36
  • Toep "Stabath" Duin (Sinister) - 51
  • Vitaly Dubinin (Aria) - 67

Vandaag overleden:
  • Bill Bumgardner (Lord Mantis) - 2016
Review

Arcturon - Expect Us
Jaar van release: 2014
Label: Supreme Chaos Records

Arcturon - Expect Us

Wanneer je een band promoot met de slogan “Als würde Göteborg plötzlich in der Schweiz liegen”, dan maak je nogal een statement. De Zwitserse band Arcturon bestaat tien jaar, gerekend vanaf het moment dat gitarist Florian Moritz op veertienjarige leeftijd begon te spelen met onder andere drummer Sam Fischer.

Met Aljosha Gasser als nieuwe frontman, is de band in 2009 klaar voor het grotere werk. Deze jongens gaan niet voor een tweede plaats en ze doen veel om onder de aandacht te komen van een groot publiek. Met twee albums op zak, een indrukwekkende podiumervaring en een vaste bassist (met dezelfde naam als de drummer), lijkt de tijd rijp voor een internationale doorbraak. De band viert het jubileum met het uitbrengen van een ep met toepasselijke titel Expect Us.

Deze ep bevat vier nieuwe tracks en opent met My Treasure, een catchy midtempo nummer dat eind september inclusief video op YouTube verscheen. Wat direct opvalt, is de goede sound. Niet vreemd, want het album is in Zweden opgenomen bij producer Johan Örnborg (Arch Enemy, Soilwork, Amon Amarth). Het album sluit qua stijl volledig aan bij het in 2013 uitgebrachte An Old Storm Brewing.

De melodielijnen worden vooral bepaald door toetsen. Daardoor is de muziek bijzonder toegankelijk en dus geschikt voor een groter publiek. Zo doet de track A Restless Soul mij een beetje denken aan Linkin Park. Dit nummer zou zomaar in de hitlijsten kunnen verschijnen. Het sterkste nummer op deze ep is de titeltrack. Met wat lekkere riffs staat het gitaarspel van Florian hier wat meer op de voorgrond.

Punt van kritiek is eigenlijk alleen de slogan en dan met name het tweede deel “- Besser kann man Melodic Death Metal nicht spielen”. De slogan wekt weliswaar de aandacht en muziek is prima, maar Göteborg ligt nog steeds in Zweden en deze band komt qua techniek nog tekort om in de buurt te komen van goede melodeath.

Tracklist:
1. My Treasure
2. Expect Us
3. A Restless Soul
4. Rowan

Score: 79 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 14 oktober 2014

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.