Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andres (Ecthalion) - 47
  • David Andersson (Soilwork)† - 51
  • David Holmes (Unloved) - 57
  • George Harrison (The Beatles)† - 83
  • Jeroen Simons (Epica) - 48
  • John Jowitt (IQ) - 65
  • Paul Michael Stewart (Circle II Circle) - 53
  • Robert Willstedt (Dragonland) - 44
  • Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth) - 49
  • Tauno Nava (Herald) - 51

Vandaag overleden:
  • Coburn Pharr (Annihilator) - 2025
Review

Moonland feat. Lenna Kuurmaa - Moonland
Jaar van release: 2014
Label: Frontiers Records
Moonland feat. Lenna Kuurmaa - Moonland
AOR-liefhebbers met een brede smaak kennen heel misschien de Estse band Vanilla Ninja nog uit het begin van deze eeuw. In 2002 bracht deze all-female band haar debuutalbum uit, gevolgd door nog vier andere albums en een tiental singles, die het in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk aardig deden. Hun populariteit in Zwitserland zorgde voor een afvaardiging namens dat land naar het Eurovisie Songfestival van 2005 waar de meiden als achtste eindigden.

Zangeres Lenna Kuurmaa werd door (wie anders dan) Frontiers gevraagd voor het Moonlandproject dat onder aanvoering van Alessandro Del Vecchio staat. Hij zorgde zowel voor het songmateriaal en nam de keyboardpartijen, de achtergrondzang en de productie voor zijn rekening. De rest van de band bestaat uit Italiaanse sessiemuzikanten, onder wie bassiste Anna Portalupi. Het resultaat is een twaalftal poprockniemendalletjes in de stijl van Roxette, Pat Benatar en Lauren Harris. Muzikaal gezien klinkt het aardig maar het niveau van de songs is middelmatig. Out Of Reach kan me nog het meest bekoren.

De obligate ballad ontbreekt ook hier niet (Live And Let Go) en is redelijk maar ik mis hier de echte powervocalen die rockballads tot "goed" transformeren. Afsluiter Another Day In Paradise is een uptempo rocker die het gemiddelde niveau van de songs iets omhoog haalt, hoewel het een haastig geschreven nummer lijkt. Lenna geeft hiermee haar tweede visitekaartje af en kan zich met dit album gerust presenteren op radiostations die poprock hoog in het vaandel hebben staan. Weinig verrassend, weinig finesse, maar het luistert aardig weg. Niets meer en niets minder.

Tracklist:
1. Heaven Is To Be Close To You
2. Open Your Heart
3. Crime Of Love
4. Poison Angel
5. When Love Is Gone
6. Out Of Reach
7. Live And Let Go
8. Cold As Ice
9. Over Me
10. Heart Made Of Steel
11. Look At Us Now
12. Another Day In Paradise

Score: 70 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 16 september 2014

Meer Moonland feat. Lenna Kuurmaa:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.