Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Vyre - The Initial Frontier, Pt. I
Jaar van release: 2013
Label: Supreme Chaos Records
Vyre - The Initial Frontier, Pt. I
Het is altijd interessant om te zien hoe de populariteit van verschillende metalgenres door de jaren heen schommelt. Neem nu symfonische black metal. Terwijl in de jaren ’90 de bands in dit genre als paddenstoelen uit de grond schoten, lopen bands tegenwoordig een groot risico om gezapig en oubollig over te komen. Dat het ook anders kan, bewees ons eigen Carach Angren al eerder met een drietal ijzersterke albums. Ook het uit Duitsland afkomstige Vyre (met een aantal oud-leden van het fantastische Eïs in de line-up) bewijst dat symfonische black metal best met twee benen in het heden kan staan. Hun debuutalbum The Initial Frontier, Pt. I klinkt namelijk alles behalve achterhaald.

De manier waarop Vyre te werk gaat, is echter nogal anders dan onze landgenoten. Waar Carach Angren voor spookachtige, drukke horrorvertellingen kiest, is de symfonische black metal van Vyre meer gestoeld op futuristische tinten en kil, mechanisch aandoend gitaarwerk. De band maakt dan ook regelmatig gebruik van allerlei effecten, die een mooie extra laag toevoegen aan de krachtige en dreigende black metal. Het lijkt een beetje alsof Dimmu Borgir, Sonic Reign en Lunar Aurora hun krachten hebben gebundeld. Met andere woorden: The Initial Frontier, Pt. I klinkt zowel symfonisch als hakkend en licht industrieel, maar ook mysterieus en sfeervol.

Het bijna tien minuten durende titelnummer biedt een uitstekende blauwdruk voor de rest van het album. Het nummer zit bijzonder knap in elkaar en verveelt ondanks de lengte geen seconde. Op Fragile Equilibrium gaat Vyre wat avantgardistischer te werk en verrast men halverwege met een vertraging waarin piano- en cellowerk en een loom gespeelde, buitengewoon gevoelige solo de aandacht opeisen. Coil Of Pipes is dan op sommige momenten weer pure Dimmu Borgir-worship (het oude Dimmu Borgir welteverstaan), maar klinkt tegelijkertijd enorm vet en geen moment ouderwets.

Zo valt er op The Initial Frontier, Pt. I van alles te beleven. Het vakmanschap van de muzikanten is overduidelijk te horen, want ondanks de veelvoud aan ideeën vliegt Vyre geen moment uit de bocht. Sterker nog: na iedere nieuwe luisterbeurt valt meer op hoe veelzijdig en bijzonder deze band klinkt. Een zeer aangename verrassing derhalve. Laat dat tweede deel maar komen!

Tracklist:
1. Small Bang Theory (Introduction)
2. The Initial Frontier
3. Fragile Equilibrium
4. Coil Of Pipes
5. Digital Dreams
6. Miasma

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 april 2014

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.