Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
    27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire)† - 104
  • Fabio Carta (Chaoswave) - 47
  • Jürgen Steinmetz (Silent Force) - 55
  • Kenneth Olsen (Syrach) - 53
  • Ørjan Setvik (Syrach) - 48
  • Raul Puente (Mistweaver) - 51
  • Sean Kinney (Alice In Chains) - 60
  • Sean Reinert (Cynic)† - 55
  • Vincent Price (acteur)† - 115
  • ZP Theart (Dragonforce) - 51
Review

Ascension (Sch) - Far Beyond The Stars
Jaar van release: 2013
Label: Limb Music Products

Ascension (Sch) - Far Beyond The Stars

Ondanks dat de Schotse powermetalformatie Ascension al in 2004 het levenslicht zag, is Far Beyond The Stars hun eerste langspeler die volgt op een serie van EPs. Het debuut is geproduceerd door Andy LaRocque en bevat tien eigen nummers en een cover van de Roxetteklassieker Listen To Your Heart.

Eigenlijk vertelt opener Somewhere Back In Time het hele verhaal van de groep al. Het is powermetal die vanwege het idioot snelle dubbele gitaarwerk vooral doet denken aan Dragonforce, maar helaas het niveau van die groep niet haalt. Wat betreft instrumentatie is het nog wel te doen, maar vooral de zang doet afbreuk aan het totaalplaatje. Zanger Ricki Carnie doet zijn best, maar het lukt hem vooral in de hogere regionen niet om veel indruk te maken. Beter doet hij het dan in de ballad Moongate en de cover Listen To Your Heart, maar een groot talent is hij niet te noemen.

De matige vocalen zorgen er voor dat de vrij lange songs op den duur gaan vervelen en richtingloos aanvoelen, iets wat misschien minder het geval zou zijn geweest wanneer de zanglijnen voor rekening waren genomen door een stevigere set stembanden. Het moet wel gezegd worden dat de instrumentatie zeer rijk is en elke instrumentalist goed te horen is in de productie van LaRocque. Zo zijn er bijvoorbeeld echt fantastische baslijnen te ontdekken in The Time Machine en zit er meer verborgen tussen het extreem rappe gitaargeweld. Het is echter de vraag of het de moeite is om daar naar op zoek te gaan wanneer de songs niet echt interessant blijven door de matige zang.

Tracklist:
1. Somewhere Back In Time
2. Blackthorne
3. Reflected Life
4. Heavenly
5. Moongate
6. Orb Of The Moons (Instrumental)
7. The Silver Tide
8. The Time Machine
9. Far Beyond The Stars (Instrumental)
10. The Avatar (Ascension)
11. Listen To Your Heart (Roxette-cover)

Score: 63 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 9 november 2013

Ascension (Sch) - Far Beyond The Stars
Reactie van Een Metalfan op 09-11-2013 om 22:54u

wat een zooi!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.