Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Haskett (Rollins Band) - 64
  • Dominique Leurquin (Luca Turilli's Dreamquest) - 61
  • Håkon "Memnock" Didriksen (Susperia) - 52
  • John Garner (Sir Lord Baltimore)† - 74
  • Martin Hedin (Andromeda) - 51
  • Mikael "Routa" Karlborn (Finntroll) - 49

Vandaag overleden:
  • Alistair MacLean (auteur) - 1987
  • Paul Baloff (Exodus) - 2002
  • Wayne Kramer (MC5) - 2024
Review

High Priest Of Saturn - High Priest Of Saturn
Jaar van release: 2013
Label: Svart Records
High Priest Of Saturn - High Priest Of Saturn
Praktisch alle traditionele metalstromingen lijken met de dag aan populariteit te winnen. Retrobands schieten als paddenstoelen uit de grond, maar ook de festivals met een specifieke opzet groeien hard. Doom metal vormt geen uitzondering. Jarenlang zagen we zelden traditionele doom verschijnen en nu kunnen we de stroom maar moeilijk bijhouden. Des te jammer dat veel promo’s niet meer vergezeld gaan van een degelijke infoblaadje, of beter gezegd: een PDF-bestandje. Erg veel valt er dus niet te vertellen over High Priest Of Saturn. Het is een Noors trio dat met deze titelloze plaat hun debuut aflevert. Dat het Scandinaviërs zijn, zegt wellicht ook al een hoop

We zien ze natuurlijk graag komen, de noeste Vikingen die tegenwoordig vooral de oude kledingkisten van pa en ma op zolder plunderen. Muziek maken kunnen ze al jaren als de besten, maar niet alle bands laten alles wat ze aanraken in goud veranderen. High Priest Of Saturn valt helaas in die categorie. Het is een goede poging die ze doen. Hun doom/stoner is (zoals wel vaker het geval is) vele malen eerder uitgevoerd. Vanwege de toetsen moet ik nog het meest denken aan Jex Thoth. Merethe Heggset heeft een te hoge stem om de zwoele pracht van Jex te evenaren, al levert ze zeker geen verkeerd werk af. De muziek van deze band kabbelt makkelijk voort. Veel te makkelijk, want na ettelijke luisterbeurten blijft er eigenlijk niets hangen.

De muziek is te simpel en de opbouw klinkt te willekeurig. Dat zijn eigenlijk wel de grootste mankementen waar High Priest Of Saturn mee te kampen heeft. De vier songs lijken identiek te zijn. Ik zou graag positiever over deze band willen, maar ondanks dat het goed wegluistert, hoor ik nergens echt sterke momenten. Wellicht dat het op een latere plaat er wel uit komt, zoals laatst al bleek met New Keepers Of The Water Towers. Dit is een album die snel vergeten zal worden, helaas.

Tracklist:
1. Protean Towers
2. Kraken Mare
3. Crawling King Snake
4. On Mayda Insula

Score: 65 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 16 april 2013

Meer High Priest Of Saturn:

High Priest Of Saturn - High Priest Of Saturn
Reactie van appie op 18-04-2013 om 13:44u
Score: 60 / 100

de trage zware rifs hebben zeker wel wat , maar de zangeres en de keyboards worden zo hinderlijk naar achtergrond gedrukt terwijl die juist het verschil hadden kunnen maken

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.