Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Pessimist - Death From Above
Jaar van release: 2013
Label: MDD
Pessimist - Death From Above
Soms mijmer ik nog wel naar de tijd dat praktisch iedere vorm van metal nieuw was. Met uitzondering dan van Iron Maiden, aangezien dat voor mij de eerste metalband was. Bij iedere andere band die ik daarna hoorde, kon mijn mond openvallen van verbazing. De ene plaat was nog harder dan de andere. Wat een prachtige tijd was dat! Wat een wereld lag er toen nog voor me open. Nu, een kleine vijftien jaar later, kijk ik zelden nog ergens van op, maar het is met al die ervaring wel makkelijker om te bepalen wat de moeite waard is en wat niet.

Dan komen we aan bij Pessimist. Een thrash metalbandje uit het meest zuidwestelijke deel van Duitsland. Het is van het soort dat we op de redactie talloze keren hebben zien komen en gaan. Het is Duits, het klinkt Duits. Death From Above wordt van begin tot eind volgeblaft en na afloop komen we tot de conclusie wéér niks gehoord te hebben dat de moeite waard is. Het enige dat wel grappig is, is dat, met het oog op de albumtitel, het eerste nummer nota bene over de duikboten uit de Tweede Wereldoorlog gaat. Een geinig detail en verder niet storend.

Met uitzondering van de albumhoes is er eigenlijk niets dat heel storend is. De typische Duitse degelijkheid straalt van Death From Above af. Laat ik het zo stellen: het straalt er teveel van af. Pessimist slaagt er zelden in om met frisse riffs te komen. De enige momenten waarop deze heren echt gas terugnemen zijn enkele passages die als intro dienen. Pessimist verwerkt in de laatste nummers eindelijk wat nuance. Daardoor luistert de muziek meteen prettiger weg. Het neemt alleen niet weg dat de band de middelmaat nauwelijks ontstijgt. Daarnaast gebeurt het te vaak dat na betere passages er ineens weer een flauw beukorkest tegenaan gesmeten wordt. Bovendien zijn er teveel bands die hetzelfde trucje doen en daarom zijn we over de toekomst van Pessimist dan ook niet echt optimistisch.

Tracklist:
1. Feindfahrt
2. World Of Pain
3. Death From Above
4. The Fallen
5. Antisocial Bastards
6. Blood Will Flow
7. Behind The Veil
8. Don`t Care
9. The Last Bastion

Score: 60 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 2 april 2013

Pessimist - Death From Above
Reactie van Old Mhb op 03-04-2013 om 16:47u
Score: 85 / 100

Onzin, deze band rost zoals het hoort. 60 is gewoon veel te weinig.

Pessimist - Death From Above
Reactie van Marcel op 05-04-2013 om 08:18u
Score: 85 / 100

Als je op zoek bent naar iets nieuws moet je niet bij Trash zijn. Ze doen hun ding en ze doen het goed, net als hun landgenoten. Je weet tenminste wat je krijgt, lekker hoor!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.