Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 februari:
  • Beyond The Black
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Emergency Gate - You
Jaar van release: 2013
Label: ZYX

Emergency Gate - You

De voorgeschiedenis van de Duitse melodeathformatie Emergency Gate is nogal wazig. Volgens hun eigen website werd de naam Emergency Gate in 2005 voor het eerst gehoord en ging het na wat opstartproblemen al snel vrij aardig, maar volgens diezelfde website stamt hun eerste plaat in eigen beheer onder dezelfde naam al uit 2000. Hoe dan ook, You! is hun meest recente werk en ligt geheel in lijn van voorganger The Nemesis Construct met aardige, makkelijk te behappen melodeath en doet dan ook denken aan het eveneens Duitse Dark Age, en uiteraard hebben ze goed gekeken naar de meesters van het genre Soilwork.

Om maar meteen te beginnen met het eindoordeel: You is aardig, maar niet wereldschokkend, en daarnaast hebben ze de pech dat wanneer je moet kiezen voor de nieuwe Soilwork die net te koop is, of de schijf van deze Duitsers, de keuze waarschijnlijk op die eerste zal vallen. Toch is het zonde om Emergency Gate zomaar af te schrijven en te negeren, want ondanks dat ze voor een veelbereden veilige weg hebben gekozen, staan er een aantal juweeltjes op dit You.

Zo openen ze sterk met Mindfuck waar ook een clipje van is gemaakt en is eigenlijk het enige minpunt het nare accent dat hier, in tegenstelling tot de rest van de plaat, wel heel erg aanwezig is. Hoogtepunten zijn er in de vorm van Force United, Feeling Inside en Back From The Grave. Die laatste valt erg op, want het is zonder meer de song die het meeste catchy is van allemaal, met een hoog popgehalte, voor zover dat voor melodeath opgaat, het meest melodisch en met een tekst die zo klef doch pakkend is, dat het als een rasechte oorwurm dagen in je hoofd blijft plakken. Het is ze vergeven, want iedereen weet dat metalheads een hart van goud hebben en daar graag mee te koop lopen. Bovendien is het nummer een welkome warme verrassing tussen de stortvloed aan gitaargeweld.

Mocht je nog wat behoefte hebben aan aardige en vooral ook veilige melodeath, dan ben je bij Emergency Gate aan het juiste adres.

Tracklist:
1. Mindfuck
2. Force United
3. Moshpit
4. Feeling Inside
5. Liar’s Truth
6. Breathless
7. Revolution
8. You
9. Lean On Words
10. Regret
11. Back From The Grave
12. Say Goodbye

Score: 73 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 9 maart 2013

Emergency Gate - You
Reactie van Bastiaan op 11-03-2013 om 14:41u

Mijn inziens een belachelijk slecht album, net zoals de voorgangers...

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.