Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
  • 23 juni:
  • Deafheaven, Birds In Row en Ontaard
  • 24 juni:
  • Alien Ant Farm en Tigress
  • 25 juni:
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ann Wilson (Heart) - 75
  • Brian "Head" Welch (Korn) - 55
  • Jean-Paul Gaster (Clutch) - 54
  • John Hinch (Judas Priest)† - 78
  • Matt Hyde (producent) - 61
  • René Schott (Agrypnie) - 37
  • Richárd Rubcsics (Ossian) - 52
  • Simon Wright (Dio) - 62
  • Stig Johansen (The Sins Of Thy Beloved) - 48
  • Tony Richards (W.A.S.P.) - 68
  • Tweeva (Patriarch) - 58
Review

Saxon - Strong Arm Of The Law
Jaar van release: 1980
Label: Carrere
Saxon - Strong Arm Of The Law
Het lijkt tegenwoordig eerder regel dan uitzondering dat een artiest jarenlang de tijd neemt om een nieuw studio-album te schrijven en op te nemen. Niet alleen gevestigde namen als AC/DC, Guns N' Roses en Metallica, maar ook relatieve nieuwkomers die nog weinig bewezen hebben, zoals Wintersun, laten hun fans doodleuk jaren en jaren wachten op nieuw werk; en als die keer op keer uitgestelde langspeler dan eindelijk uitkomt, blijkt de kwaliteit van het gebodene de ellenlange wachttijd vaak niet eens waard.

Dat het ook anders kan, hebben talloze hardwerkende en getalenteerde rockbands vanaf de jaren zestig tot op zijn minst de jaren tachtig bewezen, door aan de lopende band topplaten af te leveren. Het allerbeste voorbeeld is wellicht Strong Arm Of The Law, het derde album van Saxon. In mei 1980 brengt deze NWOBHM-formatie namelijk eerst nog de tweede langspeler op de markt, Wheels Of Steel; Een geweldige plaat, die voor de aan zijn stemgeluid direct herkenbare zanger Biff Byford en zijn mannen de grote doorbraak betekent. De titeltrack en de meezinger 747 (Strangers In The Night) leveren de Britten in eigen land hitsingles en televisie-optredens op, gevolgd door de eerste Amerikaanse concerten en een succesvol optreden op het allereerste (Britse) Monsters Of Rock-festival, met onder andere Rainbow, Scorpions en Judas Priest.

Platenmaatschappij en management zijn in hun nopjes en sturen de band direct weer de studio in. In luttele weken tijd wordt een nieuwe verzameling songs geschreven en opgenomen. Minder dan vier maanden na Wheels Of Steel ligt de opvolger Strong Arm Of The Law al in de winkel. Het resultaat is verbluffend. Deze langspeler is zo mogelijk nog beter dan zijn voorganger en kan, ruim dertig jaar later, met een gerust hart in de eregalerij van klassieke heavy metalplaten worden bijgeschoven. Gezien de korte tijd dat Saxon aan Strong Arm Of The Law kon werken, is vooral opmerkelijk dat de lp geen noemenswaardige opvulling bevat. Het album duurt weliswaar slechts een minuut of 37, maar dat was in die tijd niet ongebruikelijk, en alle acht songs halen dankzij de memorabele riffs, spetterende gitaarsoli en pakkende zanglijnen een bijzonder hoog niveau.

Een van de uitschieters is opener Heavy Metal Thunder: een glorieuze ode aan heavy metal en zijn fans, die kan worden gezien als het lijflied van de gehele New Wave Of British Heavy Metal-stroming. Ook de titeltrack van Strong Arm Of The Law staat, met zijn originele verhalende tekst en swingende riffs, tot de dag van vandaag bij de meeste Saxon-concerten op de setlist. Het beste bewaart de band echter tot het einde van de lp. Persoonlijk kan ik niet echt wakker liggen van een aanslag op een Amerikaanse president. Toch slaagt Saxon er, nota bene als op en top Engelse band, in om met Dallas 1 PM een muzikale weergave van de moord op John F. Kennedy te presenteren die ook mij tot in het diepste van mijn ziel raakt. Alles aan deze compositie is perfect, inclusief het lange intro, het intermezzo met het oorspronkelijke radioverslag en de fantastische gitaarsolo die daarop volgt. Dallas 1 PM geldt daarom 32 jaar en vele albums later nog altijd als mijn favoriete Saxon-song.

Als ik platenbaas zou zijn van een onwelwillende perfectionist als Axl Rose of Jari Mäenpää, dan zou ik het wel weten. Boek een studio voor een periode van een week of vier, laat hem verplicht een paar keer naar Strong Arm Of The Law luisteren en stuur je verwende lastpak vervolgens de studio in met de opdracht: "Als Saxon in recordtempo zo'n prachtplaat kon schrijven en opnemen, dan speel jij dat met jouw grote mond toch ook wel even klaar? Laat maar eens zien dat jij net zo'n grote bent als Biff Byford en zijn kompanen."

Tracklist:
1. Heavy Metal Thunder
2. To Hell And Back Again
3. Strong Arm Of The Law
4. Taking Your Chances
5. 20,000 Ft
6. Hungry Years
7. Sixth Form Girls
8. Dallas 1 PM

Score: 93 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 29 december 2012

Meer Saxon:

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van Jeffrey op 29-12-2012 om 22:35u
Score: 97 / 100

Eindelijk weer eens een echte klassieker.

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van Michel op 29-12-2012 om 23:21u
Score: 95 / 100

Deze plaat heeft ' soul' . Eenvoudige, maar pakkende liedjes. De solo van Dallas 1 PM is al een compositie op zich; melodie, opbouw, gevoel en een geweldige power. Dat doen mensen als malmsteen of Vai Saxon niet na.

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van Poepluier op 30-12-2012 om 14:05u
Score: 90 / 100

Hehe eindelijk weer eens echte retro.

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van peetn op 31-12-2012 om 11:02u
Score: 95 / 100

Een plaat die bljft,men zou er verdorie heimwee van krijgen.Respect saxon!!!

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van jailhouserocker op 31-12-2012 om 12:13u
Score: 99 / 100

Een van de top metal albums ever. The hungry years is altijd mijn favoriete nummer van dit album geweest.

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van appie op 01-01-2013 om 23:42u
Score: 95 / 100

wat een kraker , de beste periode had saxon tot en met power and the glory, en de periode vanaf 2000 is ook ijzersterk daar tussenin zit ook geen enkele plaat die slecht is al was het wel wat wisselvalliger

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van Johnny op 02-01-2013 om 17:17u
Score: 98 / 100

Bij uitkomst kocht ik hem meteen. Wat een meesterwerk. Ik dacht toen nog dat Saxon de beste kansen had en zou uitgroeien tot een wereldband. Helaas is het wel een wereldband maar ze hebben niet de roem zoals bijv. Iron Maiden. In het begin te snel goede albums uitgebracht en daarna commercieel om de USA te veroveren. Deze blunder zijn ze nooit meer te boven gekomen ondanks hun live reputatie en latere goede albums. Jammer.

Saxon - Strong Arm Of The Law
Reactie van Hans op 05-01-2013 om 09:28u
Score: 95 / 100

Dallas 1 PM heeft een vergelijkbare opbouw als "One" van Metallica maar dan 10x beter!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.