Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruce Fairbairn (producent)† - 76
  • Byron McMackin (Pennywise) - 56
  • Clive Bunker (Jethro Tull) - 79
  • Greg Macainsh (Skyhooks) - 75
  • Jon Theodore (Queens Of The Stone Age) - 52
  • Steve Edmondson (Paradise Lost) - 56
  • Zbigniew Robert "Inferno" Prominski (Azarath) - 47

Vandaag overleden:
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party) - 2009
Review

Nexus Inferis - A Vision Of The Final Earth
Jaar van release: 2012
Label: Noiseart Records
Nexus Inferis - A Vision Of The Final Earth
Bij Wales denk ik nu niet direct aan een snoeiharde mengelmoes van black metal, death metal en industrial (of überhaupt aan metal, maar dat terzijde), maar Nexus Inferis valt toch echt in die hoek te plaatsen. Er blijken dus wel degelijk extreme metalbands rond te lopen in dat land van schapen, heuvels en ongerepte natuur. En sterker nog: wat deze heren op het debuutalbum A Vision Of The Final Earth laten horen, klinkt behoorlijk veelbelovend.

Nexus Inferis valt in ieder geval niet onder de noemer ‘relaxte muziek’ te plaatsen, want de muziek is botvergruizend intens. Maar dat mag ook wel: industrial is sowieso geen genre waarin al te veel nuances gezocht moeten worden. En nuances, daar doet Nexus Inferis inderdaad niet aan. De drums knallen met mechanische precisie op de luisteraar af, de riffs zijn loodzwaar en hakken erin, en de beklemmende industrialintermezzo’s maken de luisterervaring er niet minder comfortabel op. Denk aan een mengeling van de gedisciplineerde sound van een band als Behemoth, het industriële van The Amenta, en bij vlagen zelfs een vleugje recalcitrantie à la Atari Teenage Riot en je hebt een goed idee in welk ‘hokje’ Nexus Inferis te plaatsen is.

Het met digitale effecten verzadigde The New Strain, waarin de instrustrial-aspecten het meest verweven zijn met de beukende extreme metal van de band, is het moment waarop Nexus Inferis het meest imponeert. Ook het klinisch aandoende titelnummer, waarin meer ruimte is voor dreigend doordreunend drumwerk, maakt duidelijk dat deze band weliswaar nog niet lang actief is, maar dat we hier zeker niet met een stel prutsers te maken hebben. Naarmate het album vordert, wordt het materiaal op A Vision Of The Final Earth wat fragmentarischer, maar de intensiteit blijft gewaarborgd.

Ik kan dan ook niet anders dan concluderen dat Nexus Inferis met dit debuutalbum voor een aangename verrassing heeft gezorgd. Hoewel nummers als Destroyed Aperture en Cerebrum nog wat verder uitgewerkt hadden mogen worden, is A Vision Of The Final Earth een sterk visitekaartje van een band waar we hopelijk nog meer van gaan horen.

Tracklist:
1. Perspective
2. Tremor
3. The New Strain
4. A Vision Of The Final Earth
5. Beyond Evolution Rubicon
6. Destroyed Aperture
7. Resonate The Spark Under His Eye To The Flames In Outer Space
8. Crown Of Planets
9. Cerebrum
10. Through My Conscious One Last Time

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 juli 2012

Meer Nexus Inferis:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.