Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
  • 19 augustus:
  • Battlesnake en Bawler
Geen concerten bekend voor 14-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Fredrik Larsson (Hammerfall) - 52
  • Slim Dunlap (The Replacements)† - 75
  • Stet Howland (W.A.S.P.) - 66
  • Trey Spruance (Mr. Bungle) - 57

Vandaag overleden:
  • Dave Williams (Drowning Pool) - 2002
  • Jill Janus (Huntress) - 2018
  • Johnny Burnette - 1964
  • Pete Way (UFO) - 2020
  • Randy Rampage (Annihilator) - 2018
  • Rick Parashar (producent) - 2014
Review

Runemagick - Darkness Death Doom
Jaar van release: 2003
Label: Aftermath Music
Runemagick - Darkness Death Doom
Godver, wat is deze band er over de jaren op vooruit gegaan. De originele, eigenzinnige stijl die Runemagick op inmiddels het vijfde studio-album laat horen, staat in scherp contrast met de aardige, doch onopmerkelijke death metal van het debuut. De Zweden lieten over de laatste paar albums al wat invloeden uit het doom genre doorschemeren, maar met "Darkness Death Doom" heeft de band z'n pas écht z'n draai gevonden.

De titel van het album is goed gekozen: de muziek van Runemagick is werkelijk als een muzikale incarnatie van duisternis, dood en doem. Opvallend is dat de doom invloeden duidelijk de overhand hebben; zelfs de snellere stukken kennen eerder doom riffs dan death metal riffs, en ook de productie en het heerlijk stoffige, bombastische drumwerk refereren sterk aan het genre dat doorgaans als muzikale verkondiger van doem wordt beschouwd.
De vocalen van Runemagick-brein Nicklas Rudolfsson doen op dit album een stapje terug. Na de eerste drie nummers duiken zijn grunts nog maar schaars op, wat een interessante ontwikkeling is. Door het schaarse gebruik van vocalen nemen de riffs een wat belangrijkere positie in, en zijn ze hierdoor beter in staat om hun beklemmende, broeierige effect toe te passen. Ondanks dat Rudolfsson een prima grunter is, is deze meer instrumentele aanpak even fris als bevorderlijk voor de Runemagick sound.

Laat ik nog snel even een aantal van de sterkste nummers behandelen. Door middel van het uitstekende eerste nummer, "Ancient Incantations", leggen de Zweden gelijk al hun kaarten op tafel. Loodzware stoner/doom riffs, gortdroge grunts en spannende versnellingen en vertragingen. Het daaropvolgende "Eyes of Kali" sluit daar prima op aan, en presenteert zich als een meer uptempo nummer, waarin de death metal invloeden wat sterker doorklinken. Niettemin barst dit nummer ook van de doom riffs. Het nummer eindigt met een heerlijk langdradig stukje drumwerk. Na het uitstekende "The Venom" weet "Darken Thy Flesh" zeer te overtuigen als stevige, onheilspellende doomer. Zonder meer mijn favoriet van dit album. Nu kan ik maar beter ophouden, want ook nummers als "Doomed" en "Winter" komen in aanmerking voor een uitgebreide aanprijzing. Laten we het er maar gewoon op houden dat er geen zwak nummer op "Darkness Death Doom" staat.

Runemagick heeft mij zeer weten te verassen met deze parel van een doom/death plaat. Doomers die Runemagick in het verleden als onopmerkelijke death metal band afschreven, zouden er goed aan doen om dat allemaal te vergeten en als de bliksem deze bak onheil aan te schaffen.

Tracklist:
1. Intro - CDXLIV
2. Ancient Incantations
3. Eyes of Kali
4. The Venom
5. Darken Thy Flesh
6. Doomed
7. Eternal Dark
8. DDD
9. Winter
10. Outro - 444

Score: 90 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 4 juli 2003

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.