Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ađalbjörn Tryggvason (Sólstafir) - 49
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 46
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 46
  • Ringo Starr (The Beatles) - 86
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 45

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Runemagick - Dawn Of The End
Jaar van release: 2007
Label: Aftermath Music
Runemagick - Dawn Of The End
Je hebt bands die om de twee jaar een nieuw album afleveren. En dan heb je bands als het Zweedse Runemagick die met Dawn Of The End zijn elfde full length album in nog geen tien jaar tijd presenteert. En dan tel ik de live-registraties, split cd’s en officiële demo’s nog niet eens mee. Al die albums duren ook nog eens een uur en bevatten (althans de vijf cd’s die ik ken) enkel goede tot uitstekende songs. Kwantiteit en kwaliteit kunnen dus wel hand in hand gaan.

Was vroeger het death metal gehalte nog vrij hoog, tegenwoordig is Runemagick een loodzware doomband die zowel inspiratie put uit Candlemass en Evoken. Dit trio (!) zet wederom een muur van geluid neer waarin geweldige riffs, sporadische gruntpartijen, loodzware bastonen (geproduceerd door een klein meisje genaamd Emma Karlsson) en drummokerslagen elkaar in snel, traag, trager en traagst tempo opvolgen.

Maar het is vooral de raadselachtige heroïsche sfeer die Runemagick zo magisch maakt. Een sfeer die moeilijk onder woorden is te brengen. Hoe ze telkens voor elkaar spelen weet ik niet, maar ook Dawn Of The End is weer een magistraal plaatje. Sterker nog, het beste doomwerk van het jaar na het ijzersterke comebackalbum van Candlemass.

Tracklist:
1.Dawn of The End
2.Voyage To Desolation
3.Chthonic Temple Smoke
4.Retaliation
5. Volcano Throne
6. The Circle
7.Magus of Fire
8. Sabbatum Ad Infinitum

Score: 87 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 24 september 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.