Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Runemagick - Dawn Of The End
Jaar van release: 2007
Label: Aftermath Music
Runemagick - Dawn Of The End
Je hebt bands die om de twee jaar een nieuw album afleveren. En dan heb je bands als het Zweedse Runemagick die met Dawn Of The End zijn elfde full length album in nog geen tien jaar tijd presenteert. En dan tel ik de live-registraties, split cd’s en officiële demo’s nog niet eens mee. Al die albums duren ook nog eens een uur en bevatten (althans de vijf cd’s die ik ken) enkel goede tot uitstekende songs. Kwantiteit en kwaliteit kunnen dus wel hand in hand gaan.

Was vroeger het death metal gehalte nog vrij hoog, tegenwoordig is Runemagick een loodzware doomband die zowel inspiratie put uit Candlemass en Evoken. Dit trio (!) zet wederom een muur van geluid neer waarin geweldige riffs, sporadische gruntpartijen, loodzware bastonen (geproduceerd door een klein meisje genaamd Emma Karlsson) en drummokerslagen elkaar in snel, traag, trager en traagst tempo opvolgen.

Maar het is vooral de raadselachtige heroïsche sfeer die Runemagick zo magisch maakt. Een sfeer die moeilijk onder woorden is te brengen. Hoe ze telkens voor elkaar spelen weet ik niet, maar ook Dawn Of The End is weer een magistraal plaatje. Sterker nog, het beste doomwerk van het jaar na het ijzersterke comebackalbum van Candlemass.

Tracklist:
1.Dawn of The End
2.Voyage To Desolation
3.Chthonic Temple Smoke
4.Retaliation
5. Volcano Throne
6. The Circle
7.Magus of Fire
8. Sabbatum Ad Infinitum

Score: 87 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 24 september 2007

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.