Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

Nadja - Numbness
Jaar van release: 2009
Label: Happy Prince
Nadja - Numbness
Met een output van meer dan twintig albums is het eigenlijk bizar dat het Canadese Nadja met Numbness pas zijn tweede compilatie aflevert. Naast een enorm aantal reguliere albums participeert deze ambientdoom-formatie namelijk ook regelmatig op split-releases, digitale releases en gelimiteerde singles, waardoor het voor de verzamelaar van de band haast onmogelijk wordt om al het materiaal bij te houden. Natuurlijk is dat voor de reguliere liefhebber van experimentele, massieve doom met ambient-invloeden al helemaal geen optie. Die gaat waarschijnlijk vooral voor de krenten in de pap.

Om maar direct met de deur in huis te vallen: Numbness kan gerust als krent aangemerkt worden. Misschien niet de dikste, maar toch zeker een smakelijke. Numbness begint met drie voor Nadja-begrippen korte nummers (rond de acht minuten), waarvan het kerstnummer (!) God Rest Ye Merry Gentlemen het meest opmerkelijk te noemen is. Wie echter eerder het coveralbum When I See The Sun Always Shines On TV heeft gehoord, weet dat Nadja er bij iedere band – zelfs Slayer – in slaagt om zijn unieke sound te behouden. Met name Long Dark Twenties weet echter indruk te maken. Door de bezwerende fluisterzang van Aidan Baker en de noisy, zweverige sound (waardoor alles om je heen trager lijkt te gaan) grijpt dit nummer het meest direct terug op de shoegaze-bands uit de jaren '80.

De laatste drie nummers grijpen terug op de epische kant van Nadja. Met een gemiddelde lengte van zo’n vijftien minuten zijn dit kolossen van nummers, die de luisteraar moeiteloos meesleuren met hun grommende, loden riffs en subtiel fladderende ambient-lagen. De titel doet het album eer aan, want nummers als Alien In My Own Skin en vooral de briljante, ruim twintig minuten durende afsluiter Numb zorgen ervoor dat de luisteraar haast verdoofd achter blijft, ondergedompeld in een microkosmos van feedbacklagen, noise-effecten en hemelse keyboards. Daaruit blijkt toch maar weer dat Nadja de meeste indruk maakt met zorgvuldig gecomponeerde, naar een climax toewerkende soundscapes in plaats van met pure improvisatie.

Voor de fervente verzamelaar biedt Numbness wellicht niet meer echt iets nieuws, hoewel de nummers een mooie aanvulling op de collectie vormen. Voor mensen die nog niet bekend zijn met de geniale soundscapes van Nadja, vormt deze compilatie een mooie kennismaking, aangezien zowel de wat meer songgerichte kant als de epische kant van de band aan bod komt. Numbness mag dan wellicht niet meer zo grensverleggend zijn als Touched of Bliss Torn From Emptiness, maar zo lang deze band zulke hemelse muziek blijft maken, blijf ik met hoge cijfers strooien.

Tracklist:
1. Veil Of Disillusion
2. God Rest Ye Merry Gentlemen
3. Long Dark Twenties
4. Alien In My Own Skin
5. Time Is Our Disease
6. Numb

Score: 86 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 juni 2011

Meer Nadja:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.