Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Nadja - Numbness
Jaar van release: 2009
Label: Happy Prince
Nadja - Numbness
Met een output van meer dan twintig albums is het eigenlijk bizar dat het Canadese Nadja met Numbness pas zijn tweede compilatie aflevert. Naast een enorm aantal reguliere albums participeert deze ambientdoom-formatie namelijk ook regelmatig op split-releases, digitale releases en gelimiteerde singles, waardoor het voor de verzamelaar van de band haast onmogelijk wordt om al het materiaal bij te houden. Natuurlijk is dat voor de reguliere liefhebber van experimentele, massieve doom met ambient-invloeden al helemaal geen optie. Die gaat waarschijnlijk vooral voor de krenten in de pap.

Om maar direct met de deur in huis te vallen: Numbness kan gerust als krent aangemerkt worden. Misschien niet de dikste, maar toch zeker een smakelijke. Numbness begint met drie voor Nadja-begrippen korte nummers (rond de acht minuten), waarvan het kerstnummer (!) God Rest Ye Merry Gentlemen het meest opmerkelijk te noemen is. Wie echter eerder het coveralbum When I See The Sun Always Shines On TV heeft gehoord, weet dat Nadja er bij iedere band – zelfs Slayer – in slaagt om zijn unieke sound te behouden. Met name Long Dark Twenties weet echter indruk te maken. Door de bezwerende fluisterzang van Aidan Baker en de noisy, zweverige sound (waardoor alles om je heen trager lijkt te gaan) grijpt dit nummer het meest direct terug op de shoegaze-bands uit de jaren '80.

De laatste drie nummers grijpen terug op de epische kant van Nadja. Met een gemiddelde lengte van zo’n vijftien minuten zijn dit kolossen van nummers, die de luisteraar moeiteloos meesleuren met hun grommende, loden riffs en subtiel fladderende ambient-lagen. De titel doet het album eer aan, want nummers als Alien In My Own Skin en vooral de briljante, ruim twintig minuten durende afsluiter Numb zorgen ervoor dat de luisteraar haast verdoofd achter blijft, ondergedompeld in een microkosmos van feedbacklagen, noise-effecten en hemelse keyboards. Daaruit blijkt toch maar weer dat Nadja de meeste indruk maakt met zorgvuldig gecomponeerde, naar een climax toewerkende soundscapes in plaats van met pure improvisatie.

Voor de fervente verzamelaar biedt Numbness wellicht niet meer echt iets nieuws, hoewel de nummers een mooie aanvulling op de collectie vormen. Voor mensen die nog niet bekend zijn met de geniale soundscapes van Nadja, vormt deze compilatie een mooie kennismaking, aangezien zowel de wat meer songgerichte kant als de epische kant van de band aan bod komt. Numbness mag dan wellicht niet meer zo grensverleggend zijn als Touched of Bliss Torn From Emptiness, maar zo lang deze band zulke hemelse muziek blijft maken, blijf ik met hoge cijfers strooien.

Tracklist:
1. Veil Of Disillusion
2. God Rest Ye Merry Gentlemen
3. Long Dark Twenties
4. Alien In My Own Skin
5. Time Is Our Disease
6. Numb

Score: 86 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 juni 2011

Meer Nadja:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.