Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

Sabbath Assembly - Restored To One
Jaar van release: 2010
Label: :AJNA:
Sabbath Assembly - Restored To One
Satan en Jezus Christus zullen zich verzoenen in de apocalypse. Samen zullen ze oordelen over de mensheid. Jezus als rechter en de duivel als beul. Dat is althans de visie van The Process Church Of The Final Judgment. Deze religieuze groepering ontstond in de jaren ’60. Ondanks het lage aantal volgelingen, is deze kerk een van de bekendere. Zo zijn er vermeende banden met Scientology en is er over en weer contact geweest met Charles Manson. Al in de jaren ’70 hield dit fenomeen op met bestaan, maar recentelijk is het Sabbath Assembly dat het weer nieuw leven inblaast.

De naam Sabbath Assembly is inmiddels wel bekend onder de fans van Jex Thoth. Ook van deze band is deze nachtegaal namelijk de frontvrouw. Muzikaal tapt het weliswaar uit een iets ander vaatje. Je zou het kunnen omschrijven als een drie-eenheid van psychedelische rock, folk en gospel. Het religieuze aspect is prominent aanwezig door teksten die zo oud als The Process Church Of The Final Judgment zijn. Het is een aparte ervaring doordat zowel God als Satan aanbeden worden. Tegelijk geeft het iets sinisters en bezwerends mee. Judge Of Mankind is daar een uitstekend voorbeeld van.

Het is lastig om aan een plaat als deze een oordeel te geven. De muziek die de band om de oude teksten heen heeft geschreven is vaak spartaans en oubollig. Ingetogen is misschien een beter woord. Je merkt soms wel dat bepaalde zinnen moeilijk aansluiten op de muziek, omdat die simpelweg te lang zijn. Het is een album dat zo in 1967 opgenomen had kunnen zijn. Uiteraard is ook hier weer de zang van Jex Thoth een enorm pluspunt. Voor mij heeft ze inmiddels wel bewezen een van de beste zangeressen ooit te zijn. Toch verwacht ik dat veel mensen de dynamiek zullen missen. Desondanks kan Sabbath Assembly nog ver komen met sfeervolle songs als Hymn Of Consecration en And The Phoenix Is Reborn. Na meerdere luisterbeurten gaan je de subtiele toevoegingen opvallen. Ronduit prachtig zijn bijvoorbeeld de momenten waarin een stilte valt en een van de bandleden ineens doorzet. Het levert sterke gitaarsolo’s en passages op hammondorgel op.

Het is wellicht een cliché, maar Restored To One zal het gewoon goed doen onder liefhebbers van occulte rock. De teksten zijn erg godsdienstig, maar reken er maar op dat je lokale SGP- of ChristenUniefractie hier niet vrolijk van wordt. Vanwege het zeer lage metalgehalte kunnen orthodoxe metalheads Sabbath Assembly rustig negeren.

Tracklist:
1. Glory To The Gods In The Highest
2. Hymn Of Consecration
3. And The Phoenix Is Reborn
4. The Saints Shall Inherit The Earth
5. The Power That Is Love
6. Glory Hallelujah
7. Judge Of Mankind
8. We Give Our Lives
9. The Time Of Abaddon

Score: 83 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 mei 2011

Sabbath Assembly - Restored To One
Reactie van Bart op 13-05-2011 om 17:03u
Score: 89 / 100

Erg fijne plaat ja. Hoewel ik 'm de eerste luisterbeurt wel erg 'gospelachtig' vond klinken, heb ik 'm inmiddels al velen malen beluisterd. Geweldig zang, sublieme sfeer.

Sabbath Assembly - Restored To One
Reactie van Naam op 14-05-2011 om 14:46u
Score: 70 / 100

Deze stijl begint behoorlijk trendy en afgezaagd te worden en de bands worden er niet beter op.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.