Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Geen concerten bekend voor 03-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Olbrich (Blind Guardian) - 59
  • Andy Kerr (Ashes Of Eden) - 43
  • Bobby "Blitz" Ellsworth (Overkill) - 67
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned)† - 55
  • Gary Young (Pavement) - 73
  • Jon Drenning (Crimson Glory) - 61
  • Marjolein Kooijman (The Gathering) - 46
  • Mikael Ehlert (Hatesphere) - 53
  • Niko Kalliojärvi (Amoral) - 42
  • Tony Bono (Whiplash)† - 62
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder)† - 45
  • Valentin Zechiu (Magica) - 48
  • Vito Marchese (Novembers Doom) - 44
Review

Sabbath Assembly - Quaternity
Jaar van release: 2014
Label: Svart Records
Sabbath Assembly - Quaternity
‘Hallo? Ja, met Anthony D’Andrea. U kent mij waarschijnlijk niet, maar ik ben lid geweest van de Process Church of the Final Judgment. Met uw band zingt u daarover. Het moet mij van het hart dat ik het toch wel vervelend vind dat u de hymns steeds verkeerd hebt. Daarom stuur ik u nu de exclusieve tekst van Lucifer, wellicht leuk voor een nieuw album. Of ik een stukje mee wil doen dan? Nou, ik lees in het begin wel even een stukje voor. Geen probleem, hoor!’

En met bovenstaand telefoontje ontstond weer een nummer voor het derde album Quaternity van het Amerikaanse Sabbath Assembly. Om verdere flaters te voorkomen, zijn dit keer de teksten zelfgeschreven. Geen originele hymnes meer dus. Met uitzondering van Lucifer dan, maar uiteraard baseert de band zich wel op het gedachtegoed van de Process Church of the Final Judgment. Centraal staan de vier goden die aanbeden worden in de leer van de kerk die zijn glorietijd beleefde in de jaren zestig: Lucifer als brenger van het licht, Satan als bron van de oerkracht, Jehovah als wraaklustige vernietiger en Christus als meester van de dood.

Dit vertaalt zich ook door in de nummers, die zijn vernoemd naar deze goden. Voorafgegaan door een onheilspellend intro met een gastbijdrage van Jessica Kinney (Sun O)))) begint The Burning Cross Of Christ met akoestische gitaren. Die lijn zet zich de hele plaat door. Jehovah On Death is de gekozen single van de plaat met naast Jamie Myers ook Daron Beck (Pinkish Black) op de vocalen. Het meest opvallend is I, Satan dat stevig richting de doom gaat en tot slot het wat lichtere Lucifer. Quaternity sluit af met het twintig minuten tellende The Four Horseman over de vier rijders van de apocalyps. Eerder al deels uitgebracht op de 7 inch van vorig jaar, krijgen we nu de volledige versie te horen. Dit keer lezen ook Matt McNerney en Marja Konttinen (Hexvessel) een stukje voor.

Ondanks een behoorlijke lijst van gastmusici en een interessante theoretische basis weet Quaternity niet altijd te boeien. Waar het debuut kon leunen op de sfeervolle zang van Jessica Toth en waar op diens opvolger het gaspedaal steviger werd ingedrukt, blijft het dit keer niet echt hangen. De nadruk ligt, mede dankzij het telefoontje van Anthony D’Andrea, op de teksten. Hierdoor blijft de muziek wat ondergeschikt, waardoor Quaternity een uitgeklede variant is van dat waar Sabbath Assembly toe in staat is.

Tracklist:
1. Let Us Who Mystically Represent....
2. The Burning Cross Of Christ
3. Jehovah On Death
4. I, Satan
5. Lucifer
6. The Four Horsemen

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 26 maart 2014

Zoeken
    30 april:
  • The Great Observer - Loss Of Transcendence
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.