Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Sabbath Assembly - Quaternity
Jaar van release: 2014
Label: Svart Records
Sabbath Assembly - Quaternity
‘Hallo? Ja, met Anthony D’Andrea. U kent mij waarschijnlijk niet, maar ik ben lid geweest van de Process Church of the Final Judgment. Met uw band zingt u daarover. Het moet mij van het hart dat ik het toch wel vervelend vind dat u de hymns steeds verkeerd hebt. Daarom stuur ik u nu de exclusieve tekst van Lucifer, wellicht leuk voor een nieuw album. Of ik een stukje mee wil doen dan? Nou, ik lees in het begin wel even een stukje voor. Geen probleem, hoor!’

En met bovenstaand telefoontje ontstond weer een nummer voor het derde album Quaternity van het Amerikaanse Sabbath Assembly. Om verdere flaters te voorkomen, zijn dit keer de teksten zelfgeschreven. Geen originele hymnes meer dus. Met uitzondering van Lucifer dan, maar uiteraard baseert de band zich wel op het gedachtegoed van de Process Church of the Final Judgment. Centraal staan de vier goden die aanbeden worden in de leer van de kerk die zijn glorietijd beleefde in de jaren zestig: Lucifer als brenger van het licht, Satan als bron van de oerkracht, Jehovah als wraaklustige vernietiger en Christus als meester van de dood.

Dit vertaalt zich ook door in de nummers, die zijn vernoemd naar deze goden. Voorafgegaan door een onheilspellend intro met een gastbijdrage van Jessica Kinney (Sun O)))) begint The Burning Cross Of Christ met akoestische gitaren. Die lijn zet zich de hele plaat door. Jehovah On Death is de gekozen single van de plaat met naast Jamie Myers ook Daron Beck (Pinkish Black) op de vocalen. Het meest opvallend is I, Satan dat stevig richting de doom gaat en tot slot het wat lichtere Lucifer. Quaternity sluit af met het twintig minuten tellende The Four Horseman over de vier rijders van de apocalyps. Eerder al deels uitgebracht op de 7 inch van vorig jaar, krijgen we nu de volledige versie te horen. Dit keer lezen ook Matt McNerney en Marja Konttinen (Hexvessel) een stukje voor.

Ondanks een behoorlijke lijst van gastmusici en een interessante theoretische basis weet Quaternity niet altijd te boeien. Waar het debuut kon leunen op de sfeervolle zang van Jessica Toth en waar op diens opvolger het gaspedaal steviger werd ingedrukt, blijft het dit keer niet echt hangen. De nadruk ligt, mede dankzij het telefoontje van Anthony D’Andrea, op de teksten. Hierdoor blijft de muziek wat ondergeschikt, waardoor Quaternity een uitgeklede variant is van dat waar Sabbath Assembly toe in staat is.

Tracklist:
1. Let Us Who Mystically Represent....
2. The Burning Cross Of Christ
3. Jehovah On Death
4. I, Satan
5. Lucifer
6. The Four Horsemen

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 26 maart 2014

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.