Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Review

W.A.I.L. - Wisdom Through Agony Into Illumination And Lunacy
Jaar van release: 2011
Label: Ahdistuksen Aihio Productions
W.A.I.L. - Wisdom Through Agony Into Illumination And Lunacy
Dit Finse gezelschap zal bij weinigen van jullie bekend zijn, dat komt niet in de laatste plaats omdat hun debuut LP alleen op vinyl verscheen en die ook nog eens zelf hebben laten drukken. De redenen waren legitiem, de band wilde geen label op welke manier dan ook inmenging geven bij het uitbrengen van hun materiaal, de muziek gaf hun alle zelfvertrouwen voor deze stap. De LP, die in 2009 uitkwam, is nu zo goed als uitverkocht en de band besloot om via het Finse kwaliteitslabel Ahdistuksen Aihio Productions een cd-versie van het album uit te brengen.

Een wijze keuze, want Wisdom Through Agony Into Illumination And Lunacy (waar overigens de afkorting W.A.I.L. voor staat) heeft de liefhebber van eigenzinnige doom/death met rake invloeden uit de black metal heel wat te bieden. De diepzinnigheid van het materiaal laat zich meten met het tegendraadse wat we bijvoorbeeld ook bij een band als Deathspell Omega horen, zij het meer in de doom-hoek. Dat oude doom/death geluid pakt soms terug naar de eerste werkjes van Paradise Lost en Anathema. Gelukkig zorgt W.A.I.L. er echter wel voor dat men niet het retro-straatje opwandelt, de black metal invloeden en met name de occulte sfeer maken het een band met een eigen identiteit. Het gruizige gitaargeluid en de rasperige zang sluiten naadloos aan bij de sinistere sfeer die door de roffels, onconventionele instrumenten (viool en diverse inheemse percussie) en het slepende ritme wordt opgeroepen.

Met de recente opleving van het old school geluid zullen de luisteraars van bands als Coffins, Acid Witch en met name Necros Christos, Excoriate, Cruciamentum en Grave Miasma ook warm moeten kunnen draaien voor deze Finnen. Niet alleen het geluid, maar ook de occulte sfeer zoals bands als Necromantia, Mortuary Drape en Samael hadden voor zij het compleet verloren, geven dit album net dat beetje extra. W.A.I.L. laat dat spannende sfeertje van de metalscene van begin jaren ’90 herleven, het grijpt terug naar het gevoel van het oude werk van bijvoorbeeld Necromass, Profanatica, Beherit en Barathrum. Wie diep zoekt in zijn oude vinylkast komt veel platen tegen met een vergelijkbare sfeer.

Tracklist:
1. Initiation
2. Wisdom
3. Agony
4. Illumination
5. Lunacy

Score: 85 / 100

Reviewer: Felix
Toegevoegd: 14 maart 2011

W.A.I.L. - Wisdom Through Agony Into Illumination And Lunacy
Reactie van Marcel H. op 14-03-2011 om 18:59u

Prachtige schijf, dit... absoluut een aanrader!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.