Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Resistance (FR) - A Tale Of Decadence
Jaar van release: 2010
Label: Emanes Metal Records
Resistance (FR) - A Tale Of Decadence
Wanneer je je band Resistance noemt en je komt uit Frankrijk, dan dwalen mijn gedachten direct af naar de fantastische comedyserie ‘Allo ’Allo! En de mooie dame van ‘le French resistance’. Zodoende is het onmogelijk om de bandnaam op de juiste wijze uit te spreken. Dus lees deze review heel goed door, want ik schrijf ‘m slechts een keer.

A Tale Of Decadence is een muzikale vertolking van het boek The Monk van Matthew Lewis uit 1796. In deze klassieker volgt de lezer een monnik in een geestelijk neerwaartse spiraal, bestaande uit: verkrachtingen, agressieve nonnen, incest en verbonden met satan. Het zal weinig mensen verrassen dat de kerk destijds het boek verbood. Desondanks was het een groot succes.

Goed verhaal of niet, Resistance is op muzikaal niveau in ieder geval een middenmoter. De band slaagt er niet om het concept op goede wijze te verwerken, waardoor het overkomt als een pak songs met slechts een tweetal korte dialogen. Die twee stukken zijn zelfs vrij irritant ingesproken en komen op mij over als een vervelende onderbreking. Resistance speelt duidelijk klassieke heavy metal met een epische inslag. Met een zware, galmende zangstem klinkt het als een ietwat matige poging om Doomsword te imiteren. Toch zijn hier en daar heel leuke ideeën te horen. Sommige riffs spreken erg aan, maar lopen snel vast in langdradige nummers. Het geheel luistert net te makkelijk weg, waardoor het allemaal niet blijft hangen.

Zodoende hebben we hier te maken met een band die waarschijnlijk alleen in eigen land een aardige aanvulling op de scene is. Ik mag graag naar obscure heavy metal, zoals bijvoorbeeld Manilla Road luisteren, maar Resistance mist gewoon een beetje de kwaliteit.

Tracklist:
1. The Preach
2. Loss Of Innocence
3. The Bloody Nun
4. A Premature Burial
5. Conjurer Of Fate
6. A Silent Kill
7. Revenant
8. The Rape
9. In Expiation Of His Crimes

Score: 62 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 februari 2011

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.