Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Screamer - Target: Earth
Jaar van release: 1988
Label: New Renaissance Records
Screamer - Target: Earth
Wat is metal toch een heerlijk genre! Zeker met die klassieke jaren tachtig bands. Inderdaad, we kennen Queenrÿche, Fates Warning en Lethal, maar naast die progressieve power metalgroepen waren er nog zat andere clubjes die destijds geweldige muziek maakten. Zions Abyss kwam hier al eens voorbij, Heir Apparent mogen we niet vergeten en ook Screamer kunnen we gerust aan het rijtje toevoegen.

Wat maakt deze band uit Winsconsin dan zo speciaal? Twee woorden: Target: Earth. Het is jammer dat de band het destijds (de groep bracht in 2008 nog wel een niet te vergelijken rockplaat uit) niet verder schopte dan deze langspeler uit 1988, maar het is wel een album dat ook vandaag de dag nog keer op keer boeit. De productie mag dan aan de rauwe kant zijn, de muziek is er niet minder om.

Screamer biedt ons heerlijke US power metal in het straatje van bovengenoemde grootheden, gekruid met een snufje Agent Steel, waar het op de soms felle zangpartijen van Bill Carter aankomt. De beste man wil ook nog wel eens spieken bij Geoff Tate en John Arch, maar het zij hem vergeven. Prijsnummers als Time Master en Forgotten One krijgen dankzij de hoge zang een absolute meerwaarde. Muzikaal gezien speelt de band voornamelijk mid-tempo power metal, waarin de muzikanten regelmatig strooien met technische riffjes en tempowisselingen. De interessante afsluiter Heir To The Throne krijgt hierdoor een prikkelend progressief randje. Het materiaal blijft altijd melodieus en met dank aan de prima solo's heerlijk scheurend als dat nodig is.

Ongetwijfeld valt menig hedendaagse metalfan over de ietwat rommelige sound en het hoge stemgeluid van Carter, maar de échte liefhebber weet ook vandaag zijn of haar weg wel te vinden naar dit vergeten pareltje. New Renaissance bracht het schijfje een aantal jaren geleden opnieuw uit, dus fantasiebedragen hoef je hier niet voor neer te tellen. Wel had men best voor een remaster kunnen zorgen, maar gezien de 'hand op de knip'-traditie van het label, was dat blijkbaar te veel moeite. Desondanks hoort deze kraker thuis in iedere collectie van fans die van sterke, intelligent geschreven heavy metal houden.

Tracklist:
1. Visionary
2. Outcast
3. Time Master
4. Forgotten One
5. Flamedream
6. Target: Earth
7. Future World
8. Heir To The Throne

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 8 januari 2011

Screamer - Target: Earth
Reactie van Bakvet op 10-01-2011 om 10:30u
Score: 100 / 100

Een van de beste US metal platen die niemand kent!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.