Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
Kalender
Vandaag jarig:
  • David Bowie (Tin Machine)† - 79
  • Dirk Verbeuren (Megadeth) - 51
  • Elvis Presley† - 91
  • Graham Chapman (acteur)† - 85
  • Jeremy Spencer (Five Finger Death Punch) - 53
  • Kay Brehm (Eluveitie) - 44
  • Kay Brem (Eluveitie) - 44
  • Maria (Battlelore) - 44
  • Robby Krieger (The Doors) - 80
  • Sylvain Bégot (Monolithe) - 49
  • Tomas Olsson (Unleashed) - 55

Vandaag overleden:
  • Red Simpson - 2016
  • Steve Clark (Def Leppard) - 1991
Review

Satellite - A Street Between Sunrise and Sunset
Jaar van release: 2003
Label: Metal Mind Productions
Satellite - A Street Between Sunrise and Sunset
De redelijk bekende Poolse progband Collage staat op een laag pitje en het brein achter die band, Wojtek Szadkowski besloot maar een soloalbum te creëren. Maar zoals wel eens meer gebeurd werd dit soloproject meer een volwaardige band. Dat er andere leden van Collage ook op deze cd mee musiceren mag dan ook geen verrassing zijn.

Deze band speelt ouderwetse progressieve en symfonische rockmuziek. Het tempo ligt vrij laag en de sfeer is heel belangrijk. Emotie is de rode draad in de muziek. Het album begint sterk met de eerste twee nummers (te samen al goed voor 27 minuten muziek!), daarna volgen een drietal relatief korte nummers (met nogal wat poppy-invloeden en akoestische stukken), daarna volgt 'Now' dat ook boven de tien minuten uitkomt.Lekker. Het titelnummer is ook een prachtig stukje muziek dat een dikke elf minuten duurt. Kortom, er wordt tijd genomen om de composities vorm te geven. De muziek is echter vrij catchy en de zanglijnen blijven allemaal hangen, de sologedeelten zijn ook allemaal transparant en verder (uit)gebouwd op de thema's. Muzikaal dus een heel rijk album. Tekstueel heeft dit album echter ook wat te bieden, maar dat is te gecompliceerd om hier niet te schrijven, en het geheel is ook heel interpreteerbaar en iedereen zal een andere mening hebben over de tekstuele inhoud.

Persoonlijk is dit album voor mij de verrassing van de maand. Uit het niets komt dit prachtig album uit het koude Polen. Liefhebbers van Marillion tot Transatlantic zullen hier van smullen. Vooral wie houdt van een goede portie symfo zal hier van smullen. Ondanks dat de nummers allemaal vrij lang duren vind ik het een heel toegankelijk schijfje door de heel catchy en poppy zanglijnen. Dit is kwaliteit en tot in de puntjes professioneel afgerond. Kijk alleen nog maar naar de cover die door niemand minder dan Mark Wilkinson is ontworpen die we kennen van Marillion en Fish. Een erg mooi album om 's morgens mee te ontwaken. Sterke aanrader voor symfonische rock liefhebbers.

Tracklist:
1. The evening wind
2. On the run
3. Midnight snow
4. No disgrace
5. Not afraid
6. Now
7. Fight
8. A street between sunrise and sunset
9. Children

Score: 85 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 19 mei 2003

Meer Satellite:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.