Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Ho99o9 en N8Noface
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brent Smith (Shinedown) - 48
  • Jerv (Ragnarok) - 49
  • Jim Croce† - 83
  • Lincoln Bowen (The Eternal) - 49
  • Luz Marsen (Haggard) - 53
  • Matthias Zimmer (Perzonal War) - 48
  • Michael Schenker (UFO) - 71
  • Nadja Peulen (Coal Chamber) - 51
  • Pat Benatar - 73
  • Petri Lindroos (Norther) - 46

Vandaag overleden:
  • David Bowie (Tin Machine) - 2016
  • Einar Andre Fredriksen (Funeral) - 2003
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead) - 2018
  • Freddy Nieuland (Wallace Collection) - 2008
  • Howlin' Wolf - 1976
  • Jeff Beck (Jeff Beck Group) - 2023
  • Marsha Zazula (Megaforce Records) - 2021
Review

Yverdoom - Pestalozzi Platz Massacre
Jaar van release: 2010
Label: Headstrong
Yverdoom - Pestalozzi Platz Massacre
Ik ben een liefhebber van woordspelingen en daarom was ik zeker in mijn nopjes toen het debuutalbum van het Zwitserse Yverdoom op de mat viel. Uit het pittoreske stadje Yverdon natuurlijk. Gewoon heerlijk. Om het geheel nog een stukje fouter te maken, reppen ze in de albumtitel over een slachtpartij op hun eigen Pestalozzi Platz terwijl een pisnijdige Zwitserse berggeit je aanstaart.

Helaas is de muziek een stuk minder leuk dan de verpakking. Ze kunnen hun eigen genre niet eens goed benoemen. Het vijftal beweert moderne groove/thrash metal te spelen. Ik moet ze nageven: gevoel voor humor hebben ze in ieder geval. Maar deze muziek valt absoluut niet in de zojuist genoemde categorie. Yverdoom is gewoon zo’n band dat vaag zweeft tussen metalcore en deathcore. En dan ook nog eens een heel matige variant.

Na een uiterst irritante intro, dat meer weg heeft van een kapotte kopieermachine, komt de band met een doodsaai repertoire op de proppen. Het is chaotisch, rommelig en kan over de hele lengte niet boeien. De mannen zijn allesbehalve inventief in hun composities. Of het moet de intro zijn Putaquepariu, dat qua percussie veel weg heeft van Sepultura’s baanbrekende album Roots. Voor de rest is het allemaal uit hetzelfde vaatje getapt waar zoveel andere bands al aan hebben zitten lurken. Absoluut dieptepunt is wel het instrumentale nummer Minus Vox, waar de chaos compleet de overhand neemt. Ritmes kloppen niet meer, de riffs zijn rommelig en het neigt naar simpel knip- en plakwerk.

Voor de rest is de kwaliteit van het album nog wel degelijk. Het is niet zo dat Pestalozzi Platz Massacre slecht is, omdat de jongens er niks van bakken. Wel is het veel te chaotisch en dodelijk saai. Waarom ze hebben gekozen voor dat platgetreden metalcorepad is mij een raadsel. En als je dat doet, laat het tenminste nog een beetje spannend klinken. Dat is hier absoluut niet aan de orde. Maar nu weet ik tenminste waarom die geit zo boos kijkt.

Tracklist:
1. Jah Blast
2. Another Step To Hell
3. The Luminous Path
4. Minus Vox
5. Putaquepariu
6. You’re My Ragweed
7. Ordinary Warrior
8. Systems Overload

Score: 50 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 30 oktober 2010

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.